okt 222012
 

Za telerozhlas platiť neprestaneme
Koncesionárske poplatky naďalej zostávajú realitou. Rozhodol tak parlament  na štvrtkovom zasadnutí. Podľa generálneho riaditeľa RTVS Václava Miku by sa mala suma za príjem signálu ešte zvýšiť. O koľko, však neuviedol. Dôvod, prečo sa zrušenie koncesií nekoná je predovšetkým deficit v štátnom rozpočte. Ministerstvo kultúry bude musieť aj tak prispieť na chod RTVS – a to sumou 28 miliónov eur.  Platiteľmi koncesií sú fyzické osoby odberajúce elektrinu. Platiť musia rovnako aj zamestnávatelia, ktorí sú v zmluvnom či inom vzťahu s viac než tromi osobami.  Od poplatkov sú oslobodení zdravotne ťažko postihnutí a ľudia, ktorí s nimi žijú.


Zmiznú z ciest bilboardy?
Vyzerá to tak, že problematike cestných komunikácií preplnených reklamnými bilboardami sa začala venovať aj vláda. Podľa ministra dopravy Jána Počiatka bude o umiestnení bilboardov rozhodovať samospráva. Minister dodal, že mimo miest a obcí bude platiť pravidlo, ktoré preferuje zákonodarný zbor. Bilboardy sa tak budú musieť presunúť o pár metrov ďalej od ciest. Iniciátorka zmeny umiestnenia reklamných plôch poslankyňa Renáta Zmajkovičová sa chce stretnúť s predstaviteľmi samospráv a dohodnúť sa na jednotnom pláne.


Twitter blokoval účty
Jedná sa o Twitter konto nemeckej neonacistickej skupiny Besseres Hannover (Lepší Hannover). Sociálna sieť dospela k takémuto rozhodnutiu vôbec po prvýkrát. Twitter účet s názvom @hannoverticker bol zrušený na žiadosť nemeckej polície. Nemeckí užívatelia si tak nemôžu prezerať jeho obsah, naopak ostatným používateľom Twitteru je však sprístupnená. Právnik Twitteru Alex MacGillvray zverejnil na svojom účte, že Twitter nikdy nechcel cenzurovať obsah, ale je dobre, že na to má prislúchajúce nástroje.


Mark Zuckerberg už nie je najúspešnejším biznismenom
Šéf Google Larry Page sa vrátil na vrchol. Podľa rebríčka 40 under 40 magazínu Fortune je zakladateľ Googla najúspešnejšou mladou hviezdou biznisu. Larry Page po dvojročnom kraľovaní vystriedal zakladateľa Facebooku Marka Zuckerberga. Page dostal Google opäť na vrchol. Kúpil Motorolu za 12 miliónov dolárov a k tomu zrušil pár nevydarených projektov. Aj vďaka nemu sa akcie Googla nachádzajú na úrovni historického maxima. Google taktiež  vedie v oblasti mobilnej reklamy a ich operačný systém Android sa teší veľkému úspechu.


Hľadáte prácu? Vznikla nová reklamná agentúra!
Slovenské marketingové prostredie je bohatšie o jednu agentúru.  Volá sa THIS IS LOCCO a stojí za ňou Tomáš Rasputinský. Bývalý kreatívny riaditeľ zo Zaraguzy hovorí o novej reklamke ako prvej crosslingovej agentúre. Podľa jeho slov klienti pociťujú, že v klasických reklamných agentúrach chýbajú ľudia so skúsenosťami z digitalu a naopak, v mladých digitálnych agentúrach zasa ostrieľaní kreatívci, ktorí dokážu osedlať klasické média. Spolu s novým tímom chce využiť svoje skúsenosti a ponúknuť nový pohľad na reklamu pre klientov, ktorí chcú zotrieť striktné delenie komunikácie na online a offline.

Text: Magda Švecová

Viac o mne

Andrej Brník

Mám rád to čo robím a čo robím sa snažím robiť na 100%. Niekedy je to so mnou síce na nevydržanie, ale aj napriek tomu si myslím, že som celkom spoločenský.
Viac o mne

Viac zaujímavých článok z nášho webu