107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

TUKABEL ovládol futbal na FMK!

Napísal na 2. decembra 2014

TRNAVA. Prvý decembrový deň sa na Univerzite sv. Cyrila a Metoda niesol v športovom duchu. Kabinet telesnej výchovy a športu v spolupráci s Fakultou masmediálnej komunikácie organizovali futbalový turnaj o Pohár dekanky FMK. V poradí 6. ročník turnaja sa konal v Mestskej športovej hale a primárnym cieľom bolo upevnenie vzťahov medzi študentmi.

Oproti minuloročnému systému hry nastali dve výrazné zmeny. Tohtoročného turnaja sa zúčastnili výlučne poslucháči z masmediálnej fakulty. Jedinú výnimku tvoril futbalový tím Inštitútu fyzioterapie, balneológie a liečebnej rehabilitácie (IFBLR), ktorý však organizátori zaradili medzi hostí turnaja. Druhou zmenou bol počet tímov. Ten bol z minuloročných šestnástich zredukovaný na okrúhlych 10. Aj napriek tomu o krásne akcie nebola núdza. ,,Myslím si, že kvalita turnaja oproti minulým rokom neklesla. Na FMK je dostatok šikovných futbalistov, ktorých futbal baví a vedia si ho užiť, vyjadril sa k úrovni Jakub Alchus, jeden z organizátorov podujatia a člen tímu ŠK Chrumkavé kura.

Úvod každého zápasu sprevádzal los a následný výber strán.

Turnaj prebiehal v rýchlom tempe a vo výbornej atmosfére. Desať tímov bolo rozdelených do dvoch päťčlenných skupín, kde hrali systémom „každý s každým“. Následný postup si zabezpečili 4 najlepšie mužstvá vo svojich skupinách. Štvrťfinále bolo jasnou previerkou kvality a do ďalšej fázy sa mohli dostať len tí najlepší. Po urputných bojoch sa do semifinále prebojovali FC Hulianovo, AMES, TuKabel a mančaft inštitútu IFBLR.

Víťazom turnaja sa mohol stať len jeden. Po výbornom finálovom výkone sa ním stal tím TuKabel, ktorý porazil IFBLR v pomere 6:2. Súboj o 3. miesto bol napínavejší. Bronz si nakoniec vybojovali prváci z FC Ames a nepopulárne štvrté miesto zostalo pre FC Hulianovo.

DSC_0103 (1)

Víťaz 6. ročníka o pohár dekanky FMK – tím TuKabel

Za najlepšieho hráča turnaja bol vyhlásený Martin Směřička  a najlepším brankárom sa stal Dávid Solár .

Obľúbený halový turnaj opäť nesklamal. Šťastie, smútok, strach o výsledok, to všetko bolo súčasťou vydareného podujatia. Sláva víťazom, česť porazeným. Vidíme sa o rok!

DSC_0066

Prodekanka Laluhová – Mináriková je presvedčená, že ďalšie úspešné eventy budú nasledovať.

Čo povedali o turnaji:

Peter Benca z tímu FC Ames: ,,Turnaj bol výborným spestrením zimného semestra. Som rád, že sme skončili na peknom 3. mieste. Kľúčom úspechu bol fakt, že sme ťahali za spoločný povraz a hrali ako tím.“

Rozhodca Jakub Glajza absolvoval už druhý turnaj pod krídlami UCM: ,,Turnaj bol veľmi vyrovnaný, prebiehal v poriadku a korektne. Hráči dodržiavali pravidlá a všetko prebiehalo v duchu fair play.“

Fanúšičke Barbare sa na turnaji páčilo: ,,Prišla som povzbudiť svojich spolužiakov, ktorí hrajú v tíme FC Hulijanovo. Páči sa mi, že sa na turnaji stretávajú rôzne tímy so zámerom zmerať si svoje futbalové sily. Myslím si však, že nie je podstatne, kto vyhrá.“

Martina Orságová, študentka FMK: : ,,Mne sa na turnaji veľmi páči. Som tu prvýkrát a je tu dobrá atmosféra. Chalani sa navzájom povzbudzujú, takže je tu fajn.“

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails“ theme_id=“1″ gallery_id=“7″ sort_by=“order“ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_title=“undefined“ image_enable_page=“1″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“none“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_comment=“1″ popup_enable_facebook=“1″ popup_enable_twitter=“1″ popup_enable_google=“1″ watermark_type=“none“ watermark_link=“0″]

Autor: Patrik Mitas