websuport vrch

dec 022014
 

TRNAVA. Prvý decembrový deň sa na Univerzite sv. Cyrila a Metoda niesol v športovom duchu. Kabinet telesnej výchovy a športu v spolupráci s Fakultou masmediálnej komunikácie organizovali futbalový turnaj o Pohár dekanky FMK. V poradí 6. ročník turnaja sa konal v Mestskej športovej hale a primárnym cieľom bolo upevnenie vzťahov medzi študentmi.

Oproti minuloročnému systému hry nastali dve výrazné zmeny. Tohtoročného turnaja sa zúčastnili výlučne poslucháči z masmediálnej fakulty. Jedinú výnimku tvoril futbalový tím Inštitútu fyzioterapie, balneológie a liečebnej rehabilitácie (IFBLR), ktorý však organizátori zaradili medzi hostí turnaja. Druhou zmenou bol počet tímov. Ten bol z minuloročných šestnástich zredukovaný na okrúhlych 10. Aj napriek tomu o krásne akcie nebola núdza. ,,Myslím si, že kvalita turnaja oproti minulým rokom neklesla. Na FMK je dostatok šikovných futbalistov, ktorých futbal baví a vedia si ho užiť, vyjadril sa k úrovni Jakub Alchus, jeden z organizátorov podujatia a člen tímu ŠK Chrumkavé kura.

Úvod každého zápasu sprevádzal los a následný výber strán.

Turnaj prebiehal v rýchlom tempe a vo výbornej atmosfére. Desať tímov bolo rozdelených do dvoch päťčlenných skupín, kde hrali systémom „každý s každým”. Následný postup si zabezpečili 4 najlepšie mužstvá vo svojich skupinách. Štvrťfinále bolo jasnou previerkou kvality a do ďalšej fázy sa mohli dostať len tí najlepší. Po urputných bojoch sa do semifinále prebojovali FC Hulianovo, AMES, TuKabel a mančaft inštitútu IFBLR.

Víťazom turnaja sa mohol stať len jeden. Po výbornom finálovom výkone sa ním stal tím TuKabel, ktorý porazil IFBLR v pomere 6:2. Súboj o 3. miesto bol napínavejší. Bronz si nakoniec vybojovali prváci z FC Ames a nepopulárne štvrté miesto zostalo pre FC Hulianovo.

DSC_0103 (1)

Víťaz 6. ročníka o pohár dekanky FMK – tím TuKabel

Za najlepšieho hráča turnaja bol vyhlásený Martin Směřička  a najlepším brankárom sa stal Dávid Solár .

Obľúbený halový turnaj opäť nesklamal. Šťastie, smútok, strach o výsledok, to všetko bolo súčasťou vydareného podujatia. Sláva víťazom, česť porazeným. Vidíme sa o rok!

DSC_0066

Prodekanka Laluhová – Mináriková je presvedčená, že ďalšie úspešné eventy budú nasledovať.

Čo povedali o turnaji:

Peter Benca z tímu FC Ames: ,,Turnaj bol výborným spestrením zimného semestra. Som rád, že sme skončili na peknom 3. mieste. Kľúčom úspechu bol fakt, že sme ťahali za spoločný povraz a hrali ako tím.”

Rozhodca Jakub Glajza absolvoval už druhý turnaj pod krídlami UCM: ,,Turnaj bol veľmi vyrovnaný, prebiehal v poriadku a korektne. Hráči dodržiavali pravidlá a všetko prebiehalo v duchu fair play.”

Fanúšičke Barbare sa na turnaji páčilo: ,,Prišla som povzbudiť svojich spolužiakov, ktorí hrajú v tíme FC Hulijanovo. Páči sa mi, že sa na turnaji stretávajú rôzne tímy so zámerom zmerať si svoje futbalové sily. Myslím si však, že nie je podstatne, kto vyhrá.”

Martina Orságová, študentka FMK: : ,,Mne sa na turnaji veľmi páči. Som tu prvýkrát a je tu dobrá atmosféra. Chalani sa navzájom povzbudzujú, takže je tu fajn.”

 

19položka

Autor: Patrik Mitas

Foto:  Jakub Kovalík a Kristián Majzlan

Karin Kubíková

Pozitívnym prístupom som si prešla päťročnou cestou aj (šéf)redaktorky. Rádio bolo pre mňa na FMK tou najlepšou voľbou.

Viac zaujímavých článok z nášho webu

  • Agenti 007 obkľúčili RelaxAgenti 007 obkľúčili Relax TRNAVA. V utorok večer (25.11. 2014) sa pred trnavským Relaxom začala zhlukovať podozrivá skupinka mužov v čiernych oblekoch v sprievode elegantných mladých dám. Nie, nešlo o žiadne […]
  • Trnavské karaoke: Artklub vs. Cerveza!Trnavské karaoke: Artklub vs. Cerveza! TRNAVA. Utorok večer sa opäť niesol v znamení karaoke. Hlasná hudba v spojení so zvonivými hlasmi súťažiacich sa ozývali z Artklubu už od pol desiatej. Zábava pokračovala do skorých […]
  • Na palube potopenej Costa Concordie pašovali drogyNa palube potopenej Costa Concordie pašovali drogy Stopy kokaínu sa našli u kapitána lode. Naznačuje to, že sa pravdepodobne pohyboval v blízkosti drog, no sám ich neužíval, čo potvrdili testy. RÍM, TRNAVA. Luxusná výletná loď Costa […]
  • Žarty bokom alebo záchvaty smiechu v kine HviezdaŽarty bokom alebo záchvaty smiechu v kine Hviezda V stredu, 26.novembra, sa uskutočnilo už piate vystúpenie improvizátorov stand-up comedy s názvom "Žarty bokom" - prvýkrát v priestoroch kina Hviezda. Táto udalosť sa konala pod záštitou […]
  • Aetter má tiež srdce!Aetter má tiež srdce! Už zajtra (9.12.2014) v JAME môžeš spraviť dobrú vec a zlepšiť Vianoce tým, ktorí to najviac potrebujú a sami si pomôcť nevedia! Rádio Aetter sa rozhodlo pomôcť projektu Srdcia šité na […]