websuport vrch

jún 172011
 

Festival ponúka pestrú prehliadku čerstvých zoskupení aj interpretov, ktorí sú v našich končinách menej známi. Vybrali sme pre vás tri tipy pozurohodných kúskov muziky, ktorú sa oplatí počuť. Navyše spojené so živým prevedením počas letných júlových dní.

Islet je britská štvorica z Cardiffu, ktorá podľa vlastných slov hrá experimentálny rock. Ide však o milé zoskupenie mladých ľudí, troch pánov a jednej dámy, ktorí spolu poväčine energicky búšia do jedného až štyroch bubnov, klávesov a k tomu ešte aj spievajú. Tie prístupnejšie skladby znejú ako neškodné veselé indie, na ktorom sa dá zabaviť a zatancovať. No Islet v sebe nesú aj odvážnu dávku originality, v piesňach, ktoré stoja viac na perkusiách a rytmoch, pred sebou zrazu máte naozaj experiment. Aj These New Puritans využívajú najmä bicie nástroje, no Islet nesmerujú do industrialu, stále ostávajú živí a jednoduchými vokálmi podobnými MGMT svoju hudbu humanizujú. Kapela vznikla v roku 2009 a zatiaľ vydala dva minialbumy Celebrate This Place a Wimmy.
The Death Set evokujú oveľa priamočiarejší rock spojený s elektronikou a rapovo-spievaným hlasovým prejavom. Ide o čosi staršiu formáciu zo Sydney, ktorá vznikla v 2005 a už má čo-to za sebou. Vydali tri albumy pod značkou Ninja Tune, ten ostatný im vyšiel v marci tohto roku. Kritici ich označujú aj ako austrálskych Beastie Boys, no The Death Set predsa len viac smerujú k rocku a gitarám. Ich invenčnosť spočíva v nenásilnom a súčasne dôslednom kombinovaní elektra a živých nástrojov, pričom skladbám na napätí dodáva aj obmena vypätejších a uvoľnenejších pasáží. Členovia sú zvyknutí na živelné koncerty v obklopení fanúšikov, čo na Pohode pravdepodobne nezažijeme, ale po vypočutí skladieb na ich oficiálnom webe si určite poviete, že pôjde o jedno z najnadupanejších vystúpení.
Ofrin sú izraelsko-nemeckou zostavou zoskupenou okolo anglicky spievajúcej vokalistky Ofri Brin. Kapela hrá príjemný pop pretkaný elektronickými hrami muzikantov. Veselý minimalizmus vás neuspí ale nadchne a postupným vrstvením motívov vás Ofrin na chvíľu omámi, aby sa hneď vrátil k svojej pôvabnej jednoduchosti. Kým jednu minútu vaše uši podrobuje hlboký beat, tá ďalšia na vás už chrlí gitarové riffy.

Viac o mne

Andrej Brník

Mám rád to čo robím a čo robím sa snažím robiť na 100%. Niekedy je to so mnou síce na nevydržanie, ale aj napriek tomu si myslím, že som celkom spoločenský.
Viac o mne

Viac zaujímavých článok z nášho webu

  • Druháci, kam na prax?Druháci, kam na prax? S príchodom letného semestra nás neobišiel ani nový, (ako vždy) perfektne zorganizovaný rozvrh. Všetkým druhákom v ňom svieti neprehliadnuteľné okienko týkajúce sa praxe, ktorá nás […]
  • Svetové diamanty na Zlatých pieskochSvetové diamanty na Zlatých pieskoch Základné informácie o tomto ročníku Uprisingu sme vám už priniesli, poďme sa pozrieť bližšie na program a vypichnúť mená, ktoré zaujali našu redakciu.
  • Pomôžte deťom!!! (Benefičná akcia)Pomôžte deťom!!! (Benefičná akcia) Príďte sa zasmiať a podporiť dobrú vec. Už po druhýkrát improvizačná benefičná akcia IBA oko 2! Sľubujeme Vám, že Vás bude od smiechu bolieť brucho.
  • Rádio Aetter.sk získalo nový rozmer!Rádio Aetter.sk získalo nový rozmer! Modernizácia štúdia aj vďaka podpore z  Nadačnému fondu Slovenskej sporiteľne v Nadácii Pontis Trnava, 29. 10. 2014 – Študenti Fakulty masmediálnej komunikácie  Univerzity sv. Cyrila […]
  • Pokušenia, ktoré ostali za sklomPokušenia, ktoré ostali za sklom Kapela Korben Dallas odštartovala 21. októbra 2014 svoje turné k albumu Banská Bystrica. Približne po roku a pol sa vrátili na pódiá s albumom Kam ideme, ktorý nahrali s orchestrom. […]

  4 786 komentárov to “Svieža Pohoda”