aug 242011
 

„Prvýkrát som bol na festivale pred dvomi rokmi. Podľa mňa má dobrú atmosféru a priateľských návštevníkov a čo je najdôležitejšie, prináša to najlepšie, čo možno slovenskému poslucháčovi z reggae ponúknuť. Zároveň je to symbol konca leta, ktorý si našiel svoje uplatnenie medzi žánrovými festivalmi.“
Michal Valíček

„Na Uprising som šiel primárne kvôli ľuďom a zábave, bol to posledný festival počas prázdnin, navyše za dobrú cenu a ani som nemusel ďaleko cestovať.“
Marek Šulík

Základné informácie o tomto ročníku Uprisingu sme vám už priniesli, poďme sa pozrieť bližšie na program a vypichnúť mená, ktoré zaujali našu redakciu.

V piatok na hlavnom pódiu začiatkom festivalového prime-timu o deviatej vystúpi Lutan Fyah. Jamajský spevák, ktorý vzišiel z hlbokého undergroundu a dostal sa do širokého povedomia. Narodil sa v Spanish Town a jeho rodisko, korene a otcova obľúbená hudba ho ovplyvnili na celý život. Najviac dojmov v ňom zanechali vystúpenia Papa San a Dirtsman a po ich stopách sa vydal kvôli zraneniu a po zanechaní futbalovej kariéry. Neprekvapí, že jeho štvrť nebola najbezpečnejším miestom na Zemi, čo vyjadril aj vo svojej hudbe. Napriek tomu je prežiarená slnkom a pozitívnymi vibráciami a v kombinácii so spevákovým mladistvým hlasom je skôr veselým impulzom.
Mungo´s Stage si na desiatu hodinu adoptujú Tribuman & One Blood Sound. Francúzsky raper, ktorý naše končiny dobre pozná, je mladý, no vo vodách reggae a jungle pláva už od roku 2005, kedy si prešiel celú strednú Európu. Možno aj preto na Uprisingu vystúpi s formáciou zo severu Slovenska Čadce.
Dancehall Stage bude hostiť viacero domácich interpretov, predstavme si ale radšej niečo nadnárodné. Freestyler a MC Kinetical spolu s Highlight International zahrajú v piatok o pol dvanástej a prinesú živú hudbu z Viedne, Barcelony a Linzu, zmes reggae zmiešanú s dancehallom a ľahkým jazzom. Nadupaný prejav Kineticalovej sily sa bude niesť spolu s medzinárodným supportom za ním, aby spolu nadchli kombináciou európskeho v pravom afroamerickom duchu.
Prajeme vám, nech sa už vyberiete na čokoľvek, objavte hudbu, ktorá vás ohúri a prekvapí, aby ste ešte aj na jeseň čerpali zo zlatej energie bratislavskej pláže.

Text: Viers

Viac o mne

Andrej Brník

Mám rád to čo robím a čo robím sa snažím robiť na 100%. Niekedy je to so mnou síce na nevydržanie, ale aj napriek tomu si myslím, že som celkom spoločenský.
Viac o mne

Viac zaujímavých článok z nášho webu

  5 849 komentárov to “Svetové diamanty na Zlatých pieskoch”