websuport vrch

okt 182012
 

 

TRNAVA. Univerzita oslavuje 15. výročie od svojho založenia. Pri tejto príležitosti sa na každej fakulte konajú aj rôzne podujatia a akcie. Na Fakulte masmediálnej komunikácie sa dnes uskutoční stretnutie jej prvých absolventov. Prinášame vám naživo všetky zaujímavosti, ktoré dnes budú sprevádzať túto akciu. Okrem toho prinesieme aj profily niektorých oslovených absolventov. Moderátorom dnešného dňa bude Alexander Plencner. 

Pre aktualizovanie obsahu stránky stlačte F5.

13:10 Počasie dnes je prekrásne. Prípravy na prvé stretnutie absolventov sú v plnom prúde. Oslovili sme organizátorku dnešného programu Mgr. Slávku Mazákovú, ktorá poskytla krátke vyjadrenie čo bude program obsahovať.

 

 13:30 Na chodbe ste stretli aj doktorandku Mgr. Radmilu Buricovú, ktorej sme položili jednoduchú otázku. Či sa podľa nej škola za tie roky ktoré tu ona študovala a pôsobila nejako zmenila.

 

14:20 Týchto prvých absolventov určite poznáte: Dana Petranová, Peter Murár, Alexander Plencner, Ľudmila Čábyová

 

 

14:30 Prípravy v Kine OKO. O pol hodinu sa všetko začne. Na fotkách je vidieť aj celá vydaná literatúra Fakulty za 15 rokov.

15:10 Kino sa pomaly plní absolventmi. Niektorí prejavujú nahlas svoje emócie a srdečne sa vítajú s ľuďmi s ktorými sa dlho nevideli. Okrem absolventov sú tu aj ich prví pedagógovia. Pozvanie prijalo okolo 30 absolventov. Program bude spestrovať aj spevácky zbor, ktorý je už tiež prichystaný.

15:15 Program ešte nezačal. Na chodbe sme sa porozprávali s Bibiánou Bombošovou. Už počas školy pracovala v médiách. Dnes má vlastný ateliér. Spomína si aj na to ako raz utekala zo Skladovej na stanicu za 6 minút.

15:18 Spevácky zbor zaspieval akademickú hymnu Gaudeamus Igitur. Nasledoval príhovor denkanky Dany Petranovej, ktorý prinášame v nahrávke. Aj rektor UCM privítal všetkých zhromaždených na úvod vtipne: “kontrolujem účasť, či už môžem začať”. Vyzdvihol úlohu UCM a FMK vo vzdelávacom systéme Slovenskej republiky. Podotkol, že o FMK je stále aj po 15 rokov veľký záujem študentov. A nie len o FMK ale o celú univerzitu.

15:30 Spomínalo sa na študentov a pedagógov FMK, ktorí už nie sú medzi nami. Zoznam bol veľmi dlhý “ba priam až nekonečný” skonštatovala dekanka. Medzi menami sa objavilo aj meno nášho bývalého dekana Mariána Matyiáša. Každoročne sa na jeho počesť udeľuje výročná cena FMK za zásluhy pri budovaní fakulty.

15:45 Pri tejto príležitosti vznikla aj publikácia o absolventoch, ktorú zostavila Petra Zámečníková. Pokrstili ju všetci bývalí dekani FMK zostrihanou prezenčnou listinou spred 15. rokov. Každý bývalý dekan mal niečo zaželať fakulte. Súčasný rektor, ktorý bol dekanom pred našou Pani dekankou poznamenal, že univerzita už získala peniaze na novú AULU (4. mil eur) preto jej želá nové priestory.

16:00 Bývalý ale ja terajší učitelia spomínajú na svoje začiatky u nás. Profesor Chovanec ne vynaliezavosť študentov pri odpisovaní (dievčatá si dávali “ťaháky” pod sukne, chlapci písali na stenu). Profesor Mistrík spomínal ako nevedel prvý krát nájsť Skladovú ulicu. Profesor Tušer spomína ako vyhodil na skúške jedno dievča. Nie pre to, že nevedela, ale že bola tak dobre pripravená a všetko ovládala, že ju chcel vidieť ešte raz. Profesor Bosák vystríha všetkých aby stále dbali na používanie spisovného jazyka. Rektor dostal znovu slovo na čo poznamenal, že nejako príliš často má dnes v rukách mikrofón. Vtipne si pýtal za to nejaký honorár. Profesor Stadtrucker, prvý dekan FMK, spomína na bývalú pracovníčku štúdijného oddelenia, ktorá sa ho raz pýtala či ju už neľúbi. Keď sa spýtal prečo, tak povedala že už 14 dní ma u nej na oddelení list, prečo si ho nepríde vyzdvihnúť. Aj takto si pedagógovia spomínali na obdobie, kedy naša fakulta začala fungovať.

16:30 Skladová je hlavnou budovou FMK už od jej začiatku. Práve prebieha prezentácia jej nových priestorov. Bývalí absolventi si tak môžu porovnať ako sa škola vyvinula.

16:35 Predstavujeme svoje konferencie: Smolenice Marketing, Smolenice Megatrendy a médiá, UniCamp, Quo Vadis media, ŠVOaUK. Okrem toho sme odprezentovali aj knihy, ktoré vydávame, a ktoré dostali mnoho ocenení.

17:00 Koniec programu. Nasleduje neoficiálna časť.

Viac o mne

Andrej Brník

Mám rád to čo robím a čo robím sa snažím robiť na 100%. Niekedy je to so mnou síce na nevydržanie, ale aj napriek tomu si myslím, že som celkom spoločenský.
Viac o mne

Viac zaujímavých článok z nášho webu

  • NDK aj pre masmediálcovNDK aj pre masmediálcov Kde : INCHEBA EXPO Bratislava na Eisteinovej ulici Kedy: 8.3. 2012   09:00 – 19:00 9.3. 2012   09:00- 18:00 Podujatie Národné Dni Kariéry ponúka jedinečnú šancu pre študentov […]
  • Daruj úsmevDaruj úsmev Na sviatok všetkých zaľúbených  pre vás rádio Aetter pripravilo zaujímavý program. Celý deň sme hrali len LOVESONGS. Okrem toho ste mali možnosť súťažiť a vyhrať!    Do súťaže sa […]
  • 10 vianočných stromčekov aké ste ešte nikdy nevideli!10 vianočných stromčekov aké ste ešte nikdy nevideli! Vianočné stromčeky sú symbolom a neodmysliteľnou súčasťou Štedrého dňa. Je však zrejmé, že nákup živej borovice, smreku či jedle nemusí byť vždy lacnou záležitosťou. Keď zoberieme do úvahy […]
  • V Trnave vzniká nový herný festival: Chce nalákať na youtuberov, cosplay a turnajeV Trnave vzniká nový herný festival: Chce nalákať na youtuberov, cosplay a turnaje TRNAVA - Konečne poriadny herný festival mimo Bratislavy! Slovenský Rím počas valentínskeho trojdnia privíta to najzaujímavejšie, čo tunajší herný priemysel ponúka. Môžeš sa tešiť na […]
  • Zatiaľ ešte neexistuje liek, ktorý by nahradil ľudskú krvZatiaľ ešte neexistuje liek, ktorý by nahradil ľudskú krv TRNAVA. Vo štvrtok ráno sa chodby Univerzity na Nám. J. Herdu zaplnili študentmi, ktorí chceli pomôcť. Prišli totiž darovať nenahraditeľnú súčasť organizmu - krv. Záujem bol […]