dec 262013
 

Spotify odhalil najstreamovanejších umelcov za rok 2013, sú nimi Macklemore & Ryan Lewis. Spotify oznámil umelcov a pesničky, ktoré otriasli svetom v roku 2013.

– Macklemore & Ryan Lewis boli najstreamovanejší umelci na Spotify v roku 2013

– Najstreamovanejší song za rok 2013 bol Can’t Hold Us od Macklemora & Ryana Lewisa.

– Ich debutový album, The Heist, bol celosvetovo najstreamovanejším albumom.

– Rihanna sa už po druhý rok stala najstreamovanejšou umelkyňou/interprétkou

 

Macklemore + Ryan LewisSpotify v rekapitulácii toho naj za rok 2013 tzv.  Year in Review  odhalil tie naj piesne a umelcov za rok 2013, podľa počúvanosti viac ako 24 miliónov používateľov Spotify na celom svete. Po prvýkrát si môžu hudobní fanúšikovia vytvoriť svoj vlastný Year in Review obsahujúci umelcov, ktorých počúvali po celý rok. V priebehu 2013, roka v ktorom sa twerking vďaka Miley Cyrus stal svetovým fenoménom a všetci sme premýšľali nad tým, aký zvuk vydáva líška („What Does The Fox Say?“) bolo na Spotify streamovaných ohromných 4.5 miliárd hodín hudby.

V roku 2013 bol Macklemore & Ryan Lewis najstreamovanejší umelec a taktiež najstremovanejší umelec v mužskej kategórii, a zároveň prevzali cenu za najstremovanejšiu pieseň Can’t Hold Us. Aviciiho Wake Me Up bola druhou najstreamovanejšou piesňou roka a na treťom mieste sa umiestnili opäť Macklemore & Ryan Lewis a ich Thrift Shop. Get Lucky od Daft Punk, ktorá získala najviac streamov za jeden deň, sa umiestila na štvrtom mieste.

Macklemorov Thrift Shop bol taktiež najstreamovanejší song za posledných 5 rokov. Obe piesne – Thrift Shop a Can’t Hold Us boli uvedené na debutovom albume The Heist, ktorý sa stal  najstreamovanejším albumom tohto roku. Rihanna dokázala, že je stále kráľovnou rebríčka, tým že sa už po druhý rok udržala na prvom mieste. Lana Del Rey skončila druhá a Pink obsadila tretie miesto. Šestnásťročná Lorde, ktorá si píše vlastné texty, sa stala najvirálnejším umelcom v Spotify Chart za tento rok. Najvirálnejší song na Spotify za tento je Get Lucky od Daft Punk.

Steve Savoca, obsahový vedúci Spotify (Head of Content) vyhlásil: „Gratulujem Macklemore & Ryan Lewisovi, ktorí dosiahli neuveriteľný úspech v roku 2013, Rihanne ktorá bola opäť korunovaná za Kráľovnú Popu. Taktiež je úžasné vidieť ako sa mladí umelci ako Lorde stanú senzáciou takmer cez noc. Je vzrušujúcim objavom pre užívateľov Spotify a môže zmeniť pop music scénu.“Rihanna (1)

O Spotify

Spotify je oceňovaná digitálna hudobná služba, ktorá vám neustále umožňuje prístup k vyše 20 miliónom nahrávok. Snom tejto aplikácie je, aby všetka hudba sveta bola dostupná okamžite, pre všetkých, kdekoľvek a kedykoľvek. Vďaka Spotify je jednoduchšie objavovať, spravovať a zdielať hudbu s vašimi priateľmi s vedomím, že to robíte legálne.

Spotify je teraz dostupná v 55 svetových trhoch po celom svete s viac ako 24 miliónmi aktívnych používateľov a vyše 6 miliónov platiacich odoberateľov.

Spotify ti prináša tú správnu hudbu pre každý okamih – na tvojom počítači, mobile či tablete. Ak vieš čo chceš jednoducho si to vyhľadaj a stlač play. Alebo objavuj novú hudbu prehliadaním kolekcií tvojich priateľov, umelcov a celebrít. Alebo si daj pohov a užívaj si pri počúvaní Spotify rádia.

Hudbu zo Spotify môžeš zdielať na Facebooku, Twitteri, tvojom blogu alebo cez email. Taktiež môžeš sledovať ďalších cool ľudí tak keď oni objavia niečo nové, objavíš to aj ty.

Tu sú spôsoby, ako môžeš počúvať:

Zdarma

Tvoja hudba je zdarma a okamžite.

-Môžeš počúvať na mobile, tablete a počítači.

-Milióny piesní – stačí stlačiť play.

-To všetko je možné vďaka reklamám.

Premium účet

Všetko čo od hudby chceš

-Pusti si song hocikde.

-Sťahuj hudbu a počúvaj offline v audiu vysokej kvality

-Bez akýchkoľvek záväzkov a reklám.

 

Zdroj, foto: PR správa

Preklad: Soňa Braunová, Alexandra Bartlová

Karin Kubíková

Pozitívnym prístupom som si prešla päťročnou cestou aj (šéf)redaktorky. Rádio bolo pre mňa na FMK tou najlepšou voľbou.

Viac zaujímavých článok z nášho webu

  • Jesenné novinky z hudobnej scény Jesenné novinky z hudobnej scény Hudobný priemysel myslí na svojich fanúšikov i v chladnom počasí. Jeseň je bohatá na horúce novinky. Avšak toto ročné obdobie prinieslo viac ako skôr spomínané. Október ovládlo […]
  • Najlepšie piesne podľa vásNajlepšie piesne podľa vás Hudobná scéna nám v roku 2013 dala poriadne zabrať. Od vyplazujúcej  Miley Cyrus sme sa dopracovali po množstvo nových comebackov stratených umelcov. Pre počin hudobných noviniek, sme sa v […]
  • BIG DAY stáží a práce na UCMBIG DAY stáží a práce na UCM TRNAVA. Utorok v Univerzitnej knižnici  riešilo letné jazykové školy, pracovné pobyty v zahraničí. Prezentovali sa organizácie, ktoré ponúkajú príležitosti pre študentov. AZU – Aktivita […]
  • Na Profesia days dostalo prácu desiatky ľudíNa Profesia days dostalo prácu desiatky ľudí BRATISLAVA- v dňoch 5. a 6. marca 2014 sa v bratislavskej Inchebe konal už dlhoočakávaný 5. ročník najväčšieho veľtrhu práce na Slovensku s názvom Profesia days. Aj vďaka tejto akcii si […]
  • Nový projekt AZU pre rok 2014Nový projekt AZU pre rok 2014 Národný rozvojový projekt AZU – Aktivita zvyšuje úspech pokračuje aj v roku 2013. Jeho cieľom je priniesť študentom možnosť zapojiť sa do zaujímavých on-line aktivít, workshopov, možnosť […]