dec 122017
 

 

Šesťčlenná formácia legiend zo Spiša sa celoročne venuje oslavám 20. výročia. Na záver ich osláv si pre nás pripravili špeciálny vianočný darček v podobe nového singlu a videoklipu na Vianoce patríme k sebe.


Skladba je úprimnou výpoveďou a vyjadrením pocitov členov kapely. Aj napriek šialenému 20-ročnému pôsobeniu v hudobnom kolotoči si uvedomujú, že najdôležitejšie je mať niekoho blízkeho a milovaného pri sebe. Niekoho ku komu sa môžu kedykoľvek vrátiť, pritúliť, niekoho kto pri nich stále stojí a trávi s nimi ten vzácny čas, ktorý je pre nich nenahraditeľný.

Natáčalo sa v štýlovej reštaurácii v Spišskej Novej Vsi

Na klipe kapela spolupracovala so známym kameramanom a filmárom Dušanom Krajčovičom, ktorý ma za sebou množstvo kvalitných klipových spoluprác so známymi interpretmi slovenskej speváckej scény. Kapela dala priestor aj mladým talentom z Dievčenského speváckeho zboru Free Harmony Poprad. V klipe vás tiež očaria unikátne zábery z našich hôr, ktoré sa nakrúcali v Tatrách.

„Väčšina fanúšikov by asi od nás očakávala recesistickú skladbu plnú sarkazmu, irónie nad konzumným spôsobom života, kritiku reťazcov a obchodných centier, ktoré už majú Vianoce v auguste, ale naša skupina robí veľa aktivít a tvorby v prvom rade po svojom a slobodne, tak je dosť možné, že výsledok asi väčšinu ľudí zaskočí a myslím si, že v dobrom. Pri písaní skladby som si spomínal na pocity z detstva a porovnával ich s tými aktuálnymi. A stále vo mne rezonovala téma, že Vianoce mám spojené s rodinou a s tým, ako sme sa vždy všetci stretli.

Názov a refrén skladby Na Vianoce patríme k sebe to vystihujú dokonale. Pre mňa je toto symbol Vianoc v mojom najhlbšom vnútri bez akejkoľvek irónie i keď pripúšťam, že každý si skladbu môže vysvetliť po svojom. Okrem toho som za posledné roky spozoroval fenomén, že ak za celý rok nestretnem nikoho z rodiny, priateľov a známych, ktorí žijú mimo naše rodné mesto či za hranicami republiky, tak v čase Vianoc a Silvestra sú všetci doma a cítime, že patríme k sebe, a že sme ako jedna veľká rodina,“ opisuje svoje pocity frontman Spoko Kramár.

Smola a Hrušky

Partia šiestich bláznivých chalanov založila kapelu v roku 1997. Rok 2017 je pre nich rokom kedy to ťahajú spolu už dlhých 20 rokov a oslavujú to spolu s nami. Na jar absolvovali trojmesačné klubové turné, odohrali na ňom 22 koncertov a predstavili fanúšikom jedinečnú 2 hodinovú koncertnú šou. Taktiež tento rok vydali už svoj siedmy album pod názvom Čiernobiely, ktorý prekvapil pozitívnymi ohlasmi nielen fanúšikov, ale aj recenzentov z hudobnej a mediálnej obce. Po svojom tohtoročnom koncertnom turné kapela potvrdila, že patrí medzi najsilnejšie klubové a festivalové kapely.

 

Zdroj: smolaahrusky.sk

Viac zaujímavých článok z nášho webu