mar 302018
 

Kolektív Rádia Aetter si zo 14. ročníka súťaže amatérskych rádií odniesol dva diplomy za prvé miesta. V kategórii E sme vyhrali s nahrávkou Moje univerzitné mesto a najnáročnejšiu kategóriu K vyhralo naše živé vysielanie. Oba diplomy sme získali od odbornej poroty.


Tento ročník Radiorallye, ktorý sa konal od  21 – 25.3, organizovalo prešovské internátne rádio PaF.

Kolektív Rádia Aetter pred budovou Prešovskej univerzity

Zadanie na vytvorenie nahrávky v kategórii E a víťazná nahrávka zneli takto:

Téma: Moje univerzitné mesto.
Žáner: Ľubovoľná spravodajská alebo publicistická nahrávka – zvukový príspevok s využitím jedného alebo žánru alebo kombináciou niekoľkých žánrov (reportáž, montáž, rozhovor, anketa, a pod.) 

      Moje univerzitné mesto

Diplomy za prvé miesta

Po 3 rokoch sme opäť vyhrali aj najdôležitejšiu kategóriu, kategóriu K – živé vysielanie. Diplom od odbornej poroty je pre nás dôkaz, že to, čo robíme, robíme dobre. V ,,liveku” sme ukázali kvalitu nášho prúdového vysielania, ktoré zahŕňalo aj študentské spravodajstvo. Presne tak, ako ste na to u nás zvyknutí.

Zadanie a víťazný záznam živého vysielania zneli takto:

Téma: Spotrebiteľská rubrika na ľubovoľnú tému (spravodajská alebo publicistická montáž)
Cieľom je naživo prezentovať obsahovo 
ucelenú časť zo živého vysielania IRŠ priamo na pódiu pomocou bežnej vysielacej techniky. Vopred sa žrebuje téma, formát/žáner použitého príspevku v programe, poradie prezentácie jednotlivých kolektívov. Vyžrebovaná téma a žáner je súčasťou odvysielaného súťažného programu. Celá kategória K sa realizuje ako jedno kontinuálne živé vysielanie, v ktorom sa striedajú jednotlivé zúčastnené IRŠ. Začiatok živého vysielania a koniec živého vysielania každého jednotlivého IRŠ ohlasuje identifikačná zvučka
stanice.

      Živé vysielanie - Aetter

Okrem dobrého pocitu a dvoch diplomov sme si do Trnavy priniesli aj takýto darček od poroty.

Nie, nie je to olej

Súťaž Radiorallye 2018 potvrdila, že študenti Fakulty masmediálnej komunikácie môžu na chodbách a prostredníctvom internetu počúvať jedno z najlepších študentských rádií aké na Slovensku máme.

Všetkým, ktorí nám držali palce ďakujeme a posielame #flex

Mirco

Mirco

Možno to je klišé, ale Aetter je pre mňa splnený sen. Keď som bol ešte mini, zvykol som sa nahrávať na magnetofón a každému som vždy hovoril, že keď ,,vyrastiem" chcel by som do rádia. Vyrástol som (asi aj viac ako by bolo dobré 🙂 ) a Aetter mi ponúkol skvelú príležitosť ako si plniť tento detský sen.
Mirco

Viac zaujímavých článok z nášho webu