mar 302015
 

Rádiorallye 2015 je za nami. Tento rok nás hostilo Rádio 9 v Košiciach. Súťaž univerzitných rádií trvala od 26.3.2015 do 29.3.2015. Okrem nezabudnuteľných zážitkov sme si určite odniesli veľa skúseností, poznatkov a mnoho ďalšieho.

11102851_10204895953293055_6860935525541886803_nZa neoficiálny začiatok môžeme  považovať  štvrtkový večer, ktorý sa niesol skôr v oddychovej atmosfére. Pozostával zo “zoznamky”, pri ktorej sa hrala slovenská hádzaná. Deň nato bol oficiálny začiatok, kde sa rozkrojila torta. Následne nato súťažiaci museli zabudnúť na zábavu a začať pilne pracovať ako včeličky. Hneď zrána sa hodnotili nahrávky a večer boli pripravené workshopy. Na odreagovanie po dni plnom nahrávok si pre nás Rádio 9 pripravilo množstvo súťaží.

 

Predposledný deň  súťažiaci museli nahrať za tri hodiny anketu a reportáž na témy, ktoré sa týkali mesta KOŠICE. Každé rádio si tému vyžrebovalo.  Popoludní nás čakala časť  LIVE VYSIELANIE. Rádiá si vyberali z tém, ako Moje rádio, Môj Intrák, Môj čas, a podobne. O 14.00 hod. to vypuklo. V miestnosti zvanej “odposlucháreň” si všetci ostatní mohli vypočuť či dokonca aj pozrieť vysielania každého rádia.

R9_998367Sobotňajší večer sa dá nazvať aj ako rozlúčkový. Tímy sa mohli poslednýkrát na Rádiorallye 2015 zabaviť.  Po prebdenej noci plnej zážitkov, ktoré netreba radšej menovať, prišla nedeľa. Deň D! Deň, na ktorý čakal každý jeden z nás. O 10.00 hod. sa začali vyhlasovať výsledky v rôznych kategóriách. A musím uznať, že ich bolo naozaj dosť.

Naše rádio si odnieslo diplom  za reportáže, rozhovory a ďalšie publicistické útvary, kde sme skončili na 3.mieste. Ďalšie ocenenie sme dostali z LIVE vysielania, kde nás spolu  s Rádiom 9 odborná porota ohodnotila ako to najlepšie, čo účastníci mohli počuť.

 

radiorallye„Aj napriek deficitu spánku neľutujem účasť na Rádiorallye 2015. Bol to skvelý teambuilding.  Veľmi sa mi páčilo , že o program bolo naozaj postarané.  Rádio 9 si pre nás pripravilo program naozaj na každý večer.  Úplne ma zaskočilo prekvapenie v sobotu o polnoci. Všetci sme vyšli von  a s úžasom kukali na ohňostroj. Bolo to naozaj skvelé.“ (Petra)

„Rádiorallye 2015 bolo legendárne. Moje “prvýkrát KOŠICE – nikdy nezabudnem.”  Opäť nás to spojilo a nakoplo. Už teraz sa tešíme na nasledujúci rok, kedy sa stretneme v Českých Budejoviciach, kde hlavným sponzorom bude Budweiser.“ (Lenka)

„Páčilo sa mi veľmi. A super bolo najmä to, že všetko bolo pokope. Ubytovanie, workshopy, bar a všetko ostatné, čo sa týkalo Rádiorallye 2015. “ (Peter)

 

Ďalší ročník, RádioRallye 2016, nás hostí rádio K2. Pôjdeme do Českých Budejovic a, vraj, musíme všetci prísť na karavane. My už teraz odrátavame dni a nevieme sa dočkať.

12položka

Fotky: radio9.sk/rr

Autor: Barbara Hricišinová

Viac zaujímavých článok z nášho webu

  • Masové eventy sa bez partnerov robiť nedajúMasové eventy sa bez partnerov robiť nedajú Už o 4 dni - v pondelok 30.10.2017 sa Mestská športová hala v Trnave zmení na dejisko najväčšej študentskej párty v zimnom semestri. Trnavskí študenti po roku oprášili tradíciu študentskej […]
  • Aetter si na RádioRallye vybojoval tretie miestoAetter si na RádioRallye vybojoval tretie miesto Ďalší ročník súťaže internetových študentských rádií Rádiorallye 2017 v Žiline je za nami. Nechýbali sme na ňom ani my, dokonca to bol pre nás najúspešnejší ročník. Nielen pre debničku […]
  • Staffino a Gaudeo – na FMK čoraz častejšie skloňované slováStaffino a Gaudeo – na FMK čoraz častejšie skloňované slová Aetter servis s aktualitami predovšetkým zo študenstkého prostredia si môžete vypočuť vždy naživo od 10.00 do 18.00 hod. každé dve hodiny. Keďže servis nie je dostupný v archíve, rozhodli […]
  • #fmkpeople CAN MAKE IT!#fmkpeople CAN MAKE IT! CAN YOU MAKE IT? Presne tak znie názov veľmi populárneho challengu od Redbullu pre všetkých vysokoškolákov z viac ako 50 krajín sveta, ktorý sa po dvoch rokoch vracia späť a SLOVENSKO […]
  • Denník nádejnej vysokoškoláčky – príbeh na pokračovanie…Denník nádejnej vysokoškoláčky – príbeh na pokračovanie… Viky je prváčka. Prváčka, ktorú zaujala naša almamater a chcela sa pridať do klubu všetkých #fmkpeople, a tak sa prihlásila k nám na FMK UCM. Zatiaľ síce zažíva svoje ešte len prvé […]