dec 182014
 

TRNAVA. Tento rok Vianoce dorazili na našu univerzitu o pár dní skôr. Šikovní študenti z EVENT SQUAD zorganizovali ďalší zaujímavý projekt VJAMNOCE – christmas chill. V utorok 16. decembra 2014 sa Jama premenila na zasneženú krajinu s pravou vianočnou atmosférou. Od 10:00 sa študenti i vyučujúci ponorili do sveta plného medovníkov, punču a, samozrejme, kolied. (FOTO NA KONCI!)

VJAMNOCE usporiadali tretiaci študujúci marketing v rámci kabinetu umeleckej interpretácie eventov. Presnejšie  Eva Toráčová, Anna Petrocová, Filip Jančo, Paula Setnická, Erik Freund, Lukáš Valla, Michaela Chrkavá, Matúš Pastor, Katarína Neuschlová a Patrícia Žuchovská. „Rozhodli sme sa usporiadať takéto podujatie kvôli tomu, že Vianoce nie sú len o trhoch a predávaní vecí, ale aj o trávení času s blízkymi ľuďmi, dobrom jedle, zábave a láske.  Presne to mali Vjamnoce predstavovať. Myslím si, že sa nám to podarilo. Účasť na hlavnom programe bola perfektná a môžem za nás organizátorov povedať, že sme veľmi spokojní,“ vyjadril sa Filip, jeden z organizátorov. S prípravou pomáhali aj ďalší študenti z kabinetu eventov.

Prízemie pri vchode do telocvične pripomínalo zimný svet z rozprávky. Výzdoba, vianočný stromček a pod ním darčeky, neopísateľná vôňa dobrôt, koledy… Každému bolo jasné, že najkrajšie sviatky sú už tu.

Organizátori si pripravili bohatý program. Okolo 12:00 pani prodekanka Mgr. Juliána Mináriková, PhD. slávnostne rozsvietila vianočný stromček a zavesila salónku. Nasledovalo spevácke vystúpenie zboru VEGA, ktorý tvoria doktorandi a vyučujúci z FMK. Zaspievali koledy, ktoré si s nimi pospevovala väčšina študentov. Veľmi milým oživením podujatia bolo vystúpenie detí z materskej školy v Jame. Rozkošní predškoláci si všetkých opantali svojim spevom a vystupovaním.

Na akcii nechýbalo chutné jedlo. Návštevníci si pochutnávali na kapustnici, lievancoch, palacinkách, koláčoch… Na zahriatie bol pripravený punč a čaj.

Kreatívny Event Squad pripravil rôzne súťaže, ako napr. mlsnú salónku. Vyhodnocovala sa aj najlepšia študentská výzdoba, do ktorej sa zapojilo množstvo študentov.

V rámci programu sa plnili aj želania od Ej bisťu. Vianočná stena prianí skrývala 450 tajných snov. Tie najzaujímavejšie sa už stali skutočnosťou.

Keďže Vianoce sú aj o pomoci a spolupatričnosti, počas celého dňa si bolo možné zakúpiť „Srdcia šité na mieru“ a tak podporiť detičky z Detského kardiocentra v Bratislave. Viac sa dozviete o projekte na www.nadaciadkc.sk.

Po skvelom vjamnočnom dni nemohla chýbať poriadna afterparty. Tradične sa konala v obľúbenom študentskom podniku, v Cerveze.

Páčili sa Vám VJAMNOCE?

View Results

13položka

 

Text: Gabriela Hodálová

Foto: Matúš Pastor

Viac zaujímavých článok z nášho webu

  • Halloweenske príšery obsadili Jamu!Halloweenske príšery obsadili Jamu! TRNAVA. Študenti tretieho ročníka marketingovej komunikácie v rámci Kabinetu umeleckej interpretácie eventov zorganizovali jedinečný projekt s názvom JAMA NIGHTMARE. Uskutočnil sa 28. […]
  • Na trhoch s Aetterom vol. 2Na trhoch s Aetterom vol. 2 TRNAVA. Máme tu druhý vianočný advent a my vám prinášame ďalší stánok, ktorý sa oplatí navštíviť. Vianočné trhy v Trnave ešte pobežia pár dní, a preto máte čas navštíviť a ochutnať , ako […]
  • PechaKucha NightPechaKucha Night Viete si predstaviť, že by ste museli svoje umelecké výtvory opísať za 20 sekúnd nenásytnému publiku a pritom ho zaujať? Práve to bola podstata akcie PechaKucha Night, ktorá sa konala […]
  • Punčová sezóna je tu!Punčová sezóna je tu! TRNAVA. V piatok, 28. 11. 2014, o 17:00 začali tohtoročné vianočné trhy na Trojičnom námestí. Trvať budú do 23. 12. 2014. Desiatky stánkov s vianočným tovarom, ľudovými výrobkami […]
  • Kto bol pred Bondom?Kto bol pred Bondom? Asi vám nemusíme pripomínať, že dnes (25.11. 2014) o 22:00 vypukne v trnavskom Relaxe dlhoočakávaná Beánia Fakulty masmediálnej komunikácie. Dievčatá sa večer zmenia na zvodné krásavice a […]