websuport vrch

mar 192012
 

Športová hala v Trnave. Niekoľko desiatok účastníkov. Všetci chcú len jedno. Dostať sa do ďalšieho kola, ktoré bude v Bratislave a odtiaľ do salzburgského  Hangaru-7 v Rakúsku. Tak poďme na to! Počas celej tejto akcie vám prinesieme všetko podstatné. Fotografie, rozhovory, a informácie ako celá súťaž prebehla. Viac informácií sa potom dozviete aj vo večernom Aetter servise v rádiu o 18:15.
10:50 – V  hale už vzduchom svištia mnohé lietadlá. Red Bull priniesol aj do Trnavy úspešnú súťaž Red Bull Paper Wings. Hala sa už pomaly zapĺňa. Súťažiaci už skúšajú svoje lietadielká. Niektoré majú naozaj divné tvary ale s prekvapením lietajú naozaj ďaleko. Súťaž pozostáva z troch kategórií: Vzdialenosť, čas a kreatívny hod. “Tešíme sa na veľmi pekný kreatívny deň a úspešných súťažiacich” povedal na margo dnešnej súťaže jeden z organizátorov Miroslav Medveď.

11:00 – Prvý dnešný súťažiaci. Prihásil sa na hod do diaľky. Súťažiaci prídu a povedia v ktorej z 3 kategórií idú súťažiť. Môžu aj vo všetkých troch. Výkon prvého pilota je 24 m. Latku nasadil dosť vysoko. Hala sa pomaly plní.

11:25 – Prvý súťažiaci v kategórii čas letu. Jeho prvý pokus bol 1,96 sekundy. Ako podotkli moderátori:  “za tento čas sa dá všeličo stihnúť”. Každý súťažiaci má vždy dva pokusy. Lepší sa vždy zaráta. Druhý pokus súťažiaceho v kategórii čas letu bol skoro 4 sekundy. Uvidíme ako sa to vyvinie ďalej. Či uvidíme aj ďalšie lety. Podľa toho čo vidím tak niektorí piloti majú lietadlo vo vzduchu aj dlhšie. Ale ide len o skúšobné lety.

11:34 – Prvý kreatívny let. Porota hodnotí dizajn lietadielka plus let a celú performance. Každý má 30 sekúnd. Môže predviesť show. Ak aj lietadlo spadne môže ho zdvihnúť a pokračovať. Maximálny počet bodov je 30 (každý porotca 1 až 10). Prvý získal 15 bodov.

 

 

 

 

 

 

11:40 – Bol prekonaný slovenský rekord v čase letu papierového lietadla. Pôvodný 7,1 sekundy z Banskej Bystrice bol prekonaný Petrom Topecerom  a vylepšený o desatinu sekundy na 7,2s.

12:07 – Dnes sa piloti predbiehajú, ktorý z nich bude mať najdlhší čas letu. Ďalší rekord! Tentokrát 8,41 sekundy. Uvidíme či sa niekomu podarí ešte zlepšiť čas. Niektoré lietadlá majú naozaj zaujímavé technické riešenia.

 12:27 – Zatiaľ sa prihlásilo 31 súťažiacich. Už sme videli niekoľko dlho trvajúcich letov. Ale v kategórii diaľka letu sme videli málo pilotov. Možno vyčkávajú ako dopadnú ostatní.

12:40 – Hala sa zapĺňa samými papierovými lietadlami. Je to na pohľad krásne. Však posúďte sami:

12:46 – Nový rekord v dĺžke doletu. Papierové lietadielko doletelo 27,3 m.

13:06 – Dnes aj keď je Jozefa, darí sa viac Marekom. Ďalší rekord sa podaril Marekovi Krajčimu, keď sa jeho lietadlo udržalo vo vzduchu 9,81 sekundy. Nechápem ako mohli v Bystrici mať rekord len čosi viac ako 7 sekúnd. Trnaváci sú jednoducho lepší.

13:13 – Vyhodnotenie celej dnešnej súťaže je naplánované okolo 14:00 hodiny. My sme ale boli zatiaľ za hlavným organizátorom  a spýtali sme sa ho, ako hodnotí on dnešný deň:

Hovorí Miroslav Medveď

13:30 – Vyhodnotenie tohoročnej súťaže. Dopadla veľmi dobre. Všetci boli spokojní. Účastníci aj samotní organizátori. Prinášame záverečné vyhodnotenie a fotky víťazov.

 

 

 

 

 

 

 

Text, foto: Andrej Brník

Viac o mne

Andrej Brník

Mám rád to čo robím a čo robím sa snažím robiť na 100%. Niekedy je to so mnou síce na nevydržanie, ale aj napriek tomu si myslím, že som celkom spoločenský.
Viac o mne

Viac zaujímavých článok z nášho webu

  • Letí, letí všetko letíLetí, letí všetko letí KEDY: Pondelok, 19.3. KDE: TRNAVA Mestská  športová Hala ZAČIATOK: Odlet o 10:00 Čo má krííídla všetko letí! Papierové lietadlo? Letí! A keď doletí najďalej, či najdlhšie, alebo […]
  • Red Bull Can you make it – event svetového významu sa vracia po dvoch rokoch späť a Slovensko sa opäť zapojí.Red Bull Can you make it – event svetového významu sa vracia po dvoch rokoch späť a Slovensko sa opäť zapojí. CAN YOU MAKE IT – je cesta dobrodružstva, stratégie a zážitkov, ktorá sa pýta len jednu otázku: Dokážeš to? Po dvoch rokoch prichádza späť jedno z najväčších dobrodružstiev, ktoré môžu […]
  • Papierovým lietadielkom až do SalzburguPapierovým lietadielkom až do Salzburgu BRATISLAVA, Letisko M. R. Štefánika Odletový terminál bratislavského letiska sa vo štvrtok 22. marca 2012 zmenil na frekventovanú letovú zónu. Preletelo ním totiž 20 neobyčajných […]
  • Vaše hlasy pomohliVaše hlasy pomohli Posledná z výberových fáz, po ktorej bude nasledovať samotná dobrodružná cesta najlepších tímov súťaže Red Bull - Can You Make It? práve prebieha. Už 6.marca 2018 sa definitívne dozvieme, […]
  • Pozvánky na 23., 24., 25., a 26. aprílaPozvánky na 23., 24., 25., a 26. apríla V pondelok 23.apríla sa v kine OKO od 9:20 uskutoční prednáška s riaditeľom odboru výskumu a trendov pánom Ing. Mojmírom Mikulom, ktorý bude prednášať o výskumoch agentúry Czech Tourism. […]