okt 222014
 

TRNAVA. Priestory hotela Holiday Inn patrili od 21. októbra do 22. októbra 2014 prezentácií ponúk práce. Uskutočnil sa prvý veľtrh pracovných príležitostí Práca a kariéra 2014. Zúčastnilo sa na ňom viac ako 40 vystavovateľov, ktorí predstavili vyše 1000 voľných pracovných pozícií v rôznych odvetviach.

 Počas týchto dní bolo v Trnave najviac skloňované slovo práca. Konal sa prvý veľtrh Práca a kariéra 2014.

Organizoval ho tím z trnavskej spoločnosti Your Choice, ktorý spolupracoval s mestom Trnava, Trnavským samosprávnym krajom a Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny.

Podujatie ponúklo mnoho voľných pracovných miest v automobilovom priemysle, elektrotechnike, bankovníctve, poisťovníctve, atď.

1969150_1538521546364104_6494328350476226778_nVeľtrh sa zameral na tri kategórie:

1. nezamestnaní a mladí ľudia hľadajúci svoje prvé zamestnanie,

2. rozvoj, budovanie kariéry a personálny manažment,

3. pomoc začínajúcim podnikateľom a startupy.

Tejto akcie sa zúčastnili spoločnosti ako HKS Forge, ŽOS Trnava, Magna Slovteca, Your Choice, ČSOB, Expres People, PSA Peugeot Citroen, Swan, naša univerzita, Trnavská univerzita, MTF STU a ďalší.

Každá spoločnosť mala svoj stánok s letákmi o profile firmy, o aktuálnych voľných pracovných miestach, ale aj s malým občerstvením v podobe cukríkov alebo koláčikov. Vystavovatelia ochotne odpovedali na otázky a charakterizovali náplň jednotlivých pracovných pozícií.

Humorným prvkom na veľtrhu bol maskot Amslica, a to krásny plyšový pes, ktorý ochotne rozveseľoval deti, ktoré prišli so svojimi rodičmi.

1458536_1538519329697659_272787086148195271_nAj naša univerzita mala svoj stánok, kde informovala o prijímacom konaní pre akademický rok 2015/2016, približovala našu univerzitu a jednotlivé fakulty.

Počas veľtrhu bol pripravený pre širokú verejnosť bohatý program.

Záujemcovia o prácu mali možnosť sa zúčastniť na rôznych workshopoch a prezentáciách, kde sa dozvedeli ako zvládnuť pohovor v angličtine, ale aj ako správne napísať životopis. Ďalej bolo predstavenie úspešných ľudí, ktorí vyrozprávali svoje príbehy. Budúci podnikatelia dostali od skúsených predchodcov rady nad zlato, ako by mali začať podnikať a hlavne, aby vydržali v podnikaní.

Organizátori si pre návštevníkov pripravili súťaž. Pri vstupe na veľtrh, prípadne na označených miestach v priestoroch hotela, dostali ľudia jednoduchý dotazník. Keď ho vyplnili, vhodili ho do boxov a už len čakali, či práve oni budú tí šťastní, ktorí vyhrajú. Boli pre nich pripravené zaujímavé ceny. Žrebovanie prebiehalo v popoludňajších hodinách.

Pozitívne ohlasy nasvedčujú, že veľtrh Práca a kariéra 2014 bude pokračovať aj na budúci rok.

 

 

Text: Gabriela Hodálová

Foto: Internet

Viac zaujímavých článok z nášho webu

  • Miss cukrárka z FMKMiss cukrárka z FMK TRNAVA. Tento rok sa Fakulta masmediálnej komunikácie opäť vyznamenala. Na týždeň vedy a techniky prijali pozvanie vzácni hostia z praxe, ktorí sa s nami podelili o množstvo cenných […]
  • Vojna medzi Martinusom a Panta RheiVojna medzi Martinusom a Panta Rhei Už pár týždňov v médiách rezonuje konflikt medzi dvoma najväčšími kníhkupectvami na slovenskom trhu. Kameňom úrazu je práve naše mesto, Trnava. V zatiaľ nedokončenom obchodnom centre City […]
  • Aetter žije hokejom!Aetter žije hokejom! Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji sa začínajú už tento piatok. Tohtoročný šampionát hostia Nemecko a Francúzsko. Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Zdeno Cíger to ani […]
  • City Aréna: Kedy sa môžeme tešiť na otvorenie?City Aréna: Kedy sa môžeme tešiť na otvorenie? TRNAVA. Už od septembra 2013 prechádzame okolo rozostavaného objektu City Arény v Trnave. Rok 2015 by mal byť konečne rokom odovzdania výstavby a slávnostného otvorenia. Hoci presný termín […]
  • Študentská kvapka krvi: Pomôcť prišli nielen študentiŠtudentská kvapka krvi: Pomôcť prišli nielen študenti TRNAVA. Univerzita svätých Cyrila a Metoda vie, aká je krv pre človeka dôležitá. Aj preto sa organizátori rozhodli v utorok 21.4. 2015 usporiadať v poradí už ôsmy ročník Študentskej kvapky […]