apr 072013
 

calendar1Pre filmových nadšencov je v pondelok 12. apríla pripravená prvá Insomnia letného semestra. Začiatok tohto filmového večera je o 19:00 v Sutteréne na Skladovej ulici. Premietať sa budú 4 filmy, ktoré majú možnosť zvoliť sami účastníci prostredníctvom hlasovania na facebookovej udalosti. Na výber sú snímky :  Videodrome, Confessions of a Dangerous Mind, The Peple versus Larry Flint, Network, The Truman Show, Citizan Kane a Private Parts. Ak sa plánujete zúčastniť, neváhajte a dajte like svojmu favoritovi.


Utorok bude plný udalostí. Je len na Vás, čo si vyberiete. Športoví fanúšikovia si prídu na svoje na 2. ročníku Medziuniverzitného futbalového turnaja o pohár rektora UCM. O cennú trofej zabojuje 16 družstiev, nielen z UCM, ale i ďalších slovenských univerzít. Príďte podporiť všetkých zúčastnených v o 8:00 do Športového areálu trnavskej Slávie. V sprievodnom programe sú pre vás pripravené aj súťaže o lístky na večernú Univerzitovicu. Viac informácií na facebooku.


Ďalším utorkovým podujatím bude historicky prvý Blšák na Skladovej. Organizátormi sú FMK v spolupráci s trnavským komunitným centrom KUBIK. Cieľom bude vymieňať, kupovať alebo darovať všetko, na čo si len spomeniete v čase od 9:00 do 18:00 v priestoroch pri Média Archíve. O pohodovú náladu sa v podobe hudby postarajú Tomáš Farkaš a a Maroš Čeklovský a na prázdne žalúdky padnú dobre domáce koláče či chlebíčky. Šikovné ruky sa môžu zúčastniť Handmade worshop, kde sa za symbolických 50 centov naučíte tvoriť obrázky z papiera netradičnou technikou.


9. apríl môžete zakončiť na v poradí už štvrtej Univerzitovici, ktorá sa opäť uskutoční v Relaxe. Opäť tak máte možnosť podporiť svoju fakultu na celounoverzitnej párty.  Lístky si môžete za 2 € zadovážiť v predpredaji v pondelok od 9:00 v hlavnej budove UCM i na jednotlivých fakultách.  Na mieste bude vstupné o euro drahšie, čiže 3 €.


Streda sa ponesie v znamení študentského festivalu Frejm. Jeho organizátori o 18:00 pripravili obrazovo-slovný večer v Synagóge. Súčasťou bude portfólio review so známym fotografom Šymonom Klimanom  spojené s prednáškou a diskusiou. Pokračovať sa bude besedou s významným slovenským spisovateľom Danielom Hevierom a ukončením večera bude literárne čítanie.


Na štvrtok 11. Apríla vás OZ Publikum.sk pozýva na verejnú diskusiu KULTÚRA A UMENIE V MESTE TRNAVA, ktorá sa uskutoční 11. apríla 2013 o 16:00 v hoteli Holiday Inn. Diskusie sa zúčastnia aj zástupcovia mesta a kultúrnej obce a jej predmetom bude :

  • Transparentnosť prideľovania grantov a dotácií mesta Trnava.
  •  Zloženie komisie kultúry na meste Trnava.
  •  Kultúrna politika mesta Trnava ako strategický dokument.
  • Prezentácia projektov a iniciatív, ktoré majú potenciál prispieť k rozvoju kultúry a umenia v meste.

V závere stretnutia bude snaha o podpísanie vyhlásenia predstaviteľov miestnej kultúry, ktoré by obsahovalo pomenovanie spoločných cieľov a konkrétne návrhy na zmeny v jednotlivých oblastiach.

Text : Kristína Pomsárová

Viac o mne

Andrej Brník

Mám rád to čo robím a čo robím sa snažím robiť na 100%. Niekedy je to so mnou síce na nevydržanie, ale aj napriek tomu si myslím, že som celkom spoločenský.
Viac o mne

Viac zaujímavých článok z nášho webu

  • Pozvánky na podujatiaPozvánky na podujatia Fakulta masmediálnej komunikácie srdečne pozýva všetkých študentov 3. ročníka bakalárskeho stupňa a 2. ročníka magisterského stupňa na prednášku o výskumoch agentúry Czech Tourism, ktorú […]
  • Pozvánky na 2. a 3. aprílaPozvánky na 2. a 3. apríla Pre priaznivcov dobrých filmov sa v pondelok 2. apríla uskutoční obľúbená Insomnia. Tentokrát s podtitulom Oscarová noc a tešiť sa môžete na tieto filmy: Hugo, Americká krása, Obchod na […]
  • Vymieňaj, predávaj, kupujVymieňaj, predávaj, kupuj TRNAVA, UCM. Množstvo vecí hmotného charakteru od výmyslu sveta. Od drobných hand-made šperkov cez knihy a fotografie, až po krásne kusy oblečenia. Áno, aj tak vyzeral utorňajší […]
  • Ľudia z praxe opäť inšpirovali študentovĽudia z praxe opäť inšpirovali študentov Naša alma mater opäť pripravila pre svojich študentov Týždeň vedy a techniky. V rámci prednášok, workshopov a diskusii sa predstavilo takmer 30 spíkrov, ktorí odovzdali svoje know-how […]
  • Študenti pozor, prichádza Festival Kariéry!Študenti pozor, prichádza Festival Kariéry! Si študent alebo absolvent vysokej školy? Nevieš, čo budeš v živote robiť a v akej práci sa môžeš uplatniť? Nenechaj svoj osud náhode, pretože existuje riešenie! Prichádza jubilejný 20. […]