nov 182013
 

V pondelok 18.11. sa v príjemnom prostredí posilňovne Fitness Beauty na Okružnej ulici uskutoční FITNESS Marathon. Táto akcia je určená predovšetkým pre študentky, ktoré majú radi pohyb a zábavu. Za poplatok 2 € sa môžu odreagovať v rytme latinských tancov alebo uvoľniť napätie či odbúrať stres pri pokojnej jóge. Za 2,50 € budú zase pripravené dynamické trampolíny. Cena vstupného okrem toho zahŕňa aj poukaz na 30-minútovú lymfodrenáž. Počas každého cvičenia bude tiež zabezpečený aj pitný režim. Počet miest je však obmedzený, preto je potrebné sa na jednotlivé hodiny vopred zaregistrovať na telefónnom čísle 0917 125 486. Pri rezervácii je dôležité spomenúť, že ide o Fitness Marathon a uviesť cvičenie, o ktoré máte záujem. Viac informácií nájdete na aj na facebooku.

PROGRAM:
15.00 LATINO DANCE / 2.00€
16.00 ASHTANGA JOGA / 2.00€
17.00 POWER JOGA / 2.00€
18.25 TRAMPOLÍNKY / 2.50€
19.30 TRAMPOLÍNKY / 2.50€


Pre tých, čo by sa chceli zbaviť prebytočných kíl, ale nevedia ako, je na mieru šitá prednáška Fit4Life. Vypočuť si ju môžete prísť v pondelok, 18. novembra, do miestnosti S0.1, ktorá sa nachádza na prízemí hlavnej budovy UCM. Oboznámia vás tam s metódami zdravého chudnutia a odniesť si budete môcť veľa užitočných rád, vypracovaný plán s jedálničkom i možnosť vyhrať lístky do fitness centra. Pre prvých desať návštevníkov je okrem toho pripravený malý darček. Toto všetko a ešte viac vás čaká na prednáške Fit4Life úplne zadarmo. Informovať sa môžte aj na stránke eventu.


University Dance Center vás všetkých pozýva na týždeň otvorených dverí, počas ktorého si budete môcť vyskúšať všetky kurzy, ktoré na škole prebiehajú, úplne zadarmo. Príďte si zatancovať a zacvičiť na kurzy:
PO – od 16:45 – Salsa & Samba, od 18:10 – Ashtanga Joga – veľká telocvičňa ZŠ Jama
UT – od 16:45 – ZUMBA, od 18:15 – Pop & Clip Dance veľká telocvičňa ZŠ Jama, od 19:30 – Standard & Latino – telocvičňa SOŠ OS, Lomonosovova
ST – od 18:00 – Standard & Latino – tanečná sála – suterén rektorátu UCM
Viac info k rozvrhu a miestnostiam nájdete na stránke: http://unidc.sk/vyber-si-skolu/univerzita-sv-cyrila-a-metoda-v-trnave/


19. november je dôležitý pre všetkých, čo sa uchádzajú o štipendijné pobyty na univerzitách v iných krajinách. V tento deň bude prebiehať výberové konanie na zahraničné mobility realizované prostredníctvom programu LLP Erasmus. Ide o výber študentov, ktorí dostanú možnosť v akademickom roku 2014/2015 stráviť celý semester na partnerskej univerzite v štáte, ktorý si vybrali. Toto výberové konanie bude prebiehať v Jame v miestnosti JA23 o 12.00 hod.


Ak ste fanúšikom umenia alebo fotografie, nenechajte si ujsť vernisáž výstavy VNÚTORNÉ SVETY s podnázvom Obrazová správa o ľuďoch v obci Hybe, ktorá sa uskutoční 19. novembra o 15:00 v Galérii Ľudovíta Hlaváča na Skladovej ulici. Táto výstava vznikla v spolupráci študentov FMK a VŠVU pod záštitou Ateliéru komunikácie v médiu fotografie na Fakulte masmediálnej komunikácie UCM v Trnave.


Pre milovníkov humoru a nečakaných situácii na divadelnom pódiu je v utorok, 19. novembra o 18:30, pripravená obľúbená Showshowichka. Populárna študentská súťaž v improvizácii dvojíc bude prebiehať tradične v Kine OKO. Kvalitná zábava v podaní študentov prevažne z FMK bude tentoraz, v duchu blížiacej sa beánie, na témy z rozprávkového sveta. Toto doteraz bezplatné podujatie bude však prvýkrát spoplatnené, a to sumou 2€. Peniaze, ktoré sa vyzbierajú na vstupnom, poputujú na renováciu plátna v Kine OKO. Na Showshowichke si taktiež budete môcť zakúpiť lístky na Rozprávkovú FMK beániu.


Prvý ročník Behu nočnou Trnavou, UCM Night Run, sa uskutoční 19. novembra o 19:00. Nadšenci nočného i denného behu sa môžu registrovať dopredu prostredníctvom ucmnightrun@gmail.com, kam stačí poslať svoje meno. Vzápätí dostanete odpoveď, v ktorej vám organizátori pridelia štartové číslo. Pre tých, čo to nestihnú alebo si svoju účasť rozmyslia na poslednú chvíľu, bude prebiehať registrácia aj na mieste hodinu pred štartom. Východzím bodom pre bežcov bude hlavná budova UCM. Pre prvých troch bežcov, ktorí to dotiahnu až do cieľa, sú pripravené vecné ceny. Ďalšie informácie, ako aj trasu behu, nájdete na facebookovej udalosti UCM NIGHT RUN!


Na stredu by zase nemali zabudnúť prváci denného štúdia 1. ročníka Bc. FMK. Tých v tento deň akademickí hodnostári oficiálne prijmú do radov študentov. Ich slávnostná imatrikulácia sa uskutoční 20. novembra v Kine OKO podľa nasledovného harmonogramu:

7.30 – 9.30 hod.: KOMU BcD
9.30 – 11.30 hod.: MARK BcD
11.30 – 13.30 hod.: VZME BcD, AMES BcD

Účasť všetkých prvákov je povinná v malom spoločenskom oblečení.


Príďte na Bite! Najväčšie IT podujatie na Slovensku, ktoré sa koná 22.-23. novembra. Dva dni nabité slovenskými premiérami najnovších ultrabookov, tabletov, smartfónov, mobilných zariadení, spotrebnej elektroniky, herných konzol a iných IT produktov. Zaujímavé prednášky, renomovaní spíkri zo zahraničia, súťaže o hodnotné ceny, sprievodný program počas celého dňa na dvoch pódiách a hlavne veľa zábavy a netradičných zážitkov.                                                                               Špecialitou je gamerská zóna, kde si naozaj príde na svoje každý, kto má rád hry a virtuálny svet.

Lístky je možno zakúpiť v predpredaji na ticketportal.sk (1-dňový 5€, 2-dňový 9€) alebo na mieste (1-dňový 8€ a 2-dňový 12€).


Prvýkrát sa v Trnave uskutoční konferencia TEDx v priestoroch Synagógy na Halenárskej ulici v sobotu 23. novembra. Na konferencii TEDxTrnava vystúpi dvanásť hostí zo všetkých kútov Slovenska. Témou sú regióny a ich rozvoj. V predaji je len 100 lístkov. Všetky potrebné informácie o ich rezervácii a kúpe nájdete na stránke www.tedxtrnava.sk, odkiaľ bude možné celú konferenciu pozerať aj online.


Text: SB

Viac o mne

Andrej Brník

Mám rád to čo robím a čo robím sa snažím robiť na 100%. Niekedy je to so mnou síce na nevydržanie, ale aj napriek tomu si myslím, že som celkom spoločenský.
Viac o mne

Viac zaujímavých článok z nášho webu

  • Pozvánky od 24. 2. do 2. 3. 2014Pozvánky od 24. 2. do 2. 3. 2014  V prípade, že nemáte v stredu večer čo na programe, ponúkame vám podujatie PechuKucha Nigh. Ak ste o ňom ešte nepočuli, napravte túto chybu a zúčastnite sa už v poradí jedenástej akcie, […]
  • Korporátna mikina pod vianočný stromčekKorporátna mikina pod vianočný stromček Máme tu december a pomaly sa nám začína zvianočnievať, a to nielen komerčne. Za nami je prvá adventná nedeľa, blíži sa Mikuláš a pomaličky aj koniec semestra. Je teda najvyšší čas začať […]
  • Hľadáte prácu? Len diplom nestačíHľadáte prácu? Len diplom nestačí Nezamestnanosť na Slovensku je v porovnaní s ostatnými európskymi krajinami stále obrovský a nekončiaci sa problém. Nedávno u nás stúpla až na 15%, čo je takmer o 10% viac ako v susednom […]
  • Pozvánky od 20.10. do 26.10.2014Pozvánky od 20.10. do 26.10.2014 VEREJNÁ DEBATTA Ak sa ti ústa nezavrú a rád debatuješ, určite sa zúčastni stretnutia neformálneho debatného klubu v pondelok, tj. 20.10., o 19:30 hod. v známom trnavskom podniku […]
  • Pozvánky od 9.12. do 15.12. 2013Pozvánky od 9.12. do 15.12. 2013 Prvý a jedinečný turnaj v silovom pretláčaní študentov s názvom DAJ MA DOLE! sa uskutoční 9.12. (pondelok) v školskej jedálni na Herdu. Ak sa bojíte, že nestihnete obed, žiaden strach. […]