websuport vrch

apr 152013
 

calendar1Organizátori študentského festivalu Frejm Vás pozývajú na sériu filmových workshopov, ktoré sa uskutočnia v pondelok a utorok v rámci festivalu.

PONDELOK

Dramaturgický a scenáristický workshop (Marek Janičík) – od 10:00 v Malom kine, Skladová
Marek Janičík je mladý úspešný dokumentarista. Do povedomia sa dostal snímkami Syzifos (vysielala ju aj ČT) a v minulom roku Kino Svetom. Dnes pracuje napríklad pre RTVS na dokumentárnom cykle Família a nakrúca krátke dokumenty o slovenských výtvarníkoch. Pre študentov FMK si pripravil trojhodinový workshop o základoch scenáristiky a dramaturgie vo filme. Premietne aj film Syzifos a krok po kroku na ňom vysvetlí všetky prvky.

Workshop o plastelínovej animácii (Tibor Járosi) – od 13:30 na Skladovej
Animátor Tibor Járosi študoval klasickú animáciu v Zlíne a v Bratislave. Venuje sa tvorbe animovaných filmov pre deti a reklám. Príde nám porozprávať a prakticky ukázať, ako sa animuje „plastelínový“ film. Každý účastník workshopu si to bude môcť sám skúsiť.

Projekcia filmu Anděle na kolejích a prednáška o tvorbe filmu (Martin Šesták) – od 18:00 v kine Oko
Ide o hodinovú historickú drámu, ktorá predstavuje najväčší projekt amatérskych filmárov v Čechách. Dnes mnohí z nich smerujú do profesionálnej tvorby. Snímka je však pre nás výnimočná okrem svojho rozsahu aj prácou, ktorá na nej bola odvedená. Štáb sa snažil vytvoriť čo najprofesionálnejší výstup (čo sa im podľa reakcií divákov aj podarilo), a tak si mnoho filmovej techniky, pre nich inak finančne nedostupnej, vyrobili sami.

UTOROK

Workshop o kľučovaní vo filme a televízii (Ondrej Farkaš) – od 13:30 v TV štúdiu, Skladová
Ondrej Farkaš pracuje v RING TV, a má preto s kľučovaním bohaté skúsenosti. V tejto televízii sa totižto zrejme nič nevysiela bez tohto technického zázraku. Táto technológia má bohaté využitie aj vo filme, na čo Vám rovnako dobre môže poslúžiť nové TV štúdio na Skladovej.


V pondelok 15. apríla o 17:00 pozýva FMK TV spolu s Aetterom všetkých, ktorým nie je osud týchto dvoch médií ľahostajný, na verejné stretnutie do miestnosti BM 238 na Skladovej ulici. Všetci zúčastnení sa budú môcť akokoľvek vyjadriť k ich doterajšiemu fungovaniu a predniesť návrhy na zlepšenie.


Pevnosť Skladová je späť! Už tento utorok si od 15:00 v priestoroch fakultnej budovy zmerajú sily štvorčlenné tímy v rozličných adrenalínových disciplínach. Tak čo myslíte, ktorému tímu sa tentokrát podarí dobyť legendárnu pevnosť SKLADOVÁ?!


V utorok v podvečerných hodinách sa v trnavskom ArtKlube uskutoční stand-up comedy show pod názvom Žarty bokom, kde sa Vám okrem iných predstavia i ostrieľané tváre Improligy. Môžete sa tešiť na Mira Ardona, Daniela Čistého, Júliusa Tamáša či Antoniosa Vlachoua. Za hudobného doprovodu Petra Letovanca večerom bude sprevádzať moderátor Dominik Plavka. začiatok je o 19:30 a vstupné je symbolické 1 euro.


Pre všetkých milovníkov tanca je tu opäť event Roztancuj FMK. V stredu na Skladovej v miestnosti BM338  budú od 16:30 čakať lektori latina Regina Želinská a Jakub Malček. Zumbychtivé baby si môžu prísť zatancovať o 17:45 na workshop s Denisou Chovanovou.  Na každý workshop sa môže prihlásiť maximálne 20 účastníkov, takže treba poslaťe-mail na adresu: roztancujfmk@gmail.com, v ktorom uvediete svoje meno a kurz, o ktorý máte záujem. Vstup na workshop odľa vášho výberu je 1€ a všade na vás bude čakať svieže občerstvenie a točenie harlem shake videa.


Ak by mal niekto málo pohybu, môže sa zúčastniť v tomto roku prvého cyklistického sprievodu BERCAJGEL. Hlavným cieľom tejto akcie je podpora tvorby mestskej cyklistiky a cyklotrás v Trnave. Tak príďte prevetrať svojho dvojkolesového tátoša po dlhej zime a „pocajglovať sa“ po Trnave. Povinná výbava je reflexný prvok, predné a zadné svetlo a cyklonálada. Začiatok o 18:30 pod Bernolákovou bránou.


V stredu sa Kine OKO bude konať finálový večer filmovej súťaže, ktorá je súčasťou festivalu študentskej tvorby Frejm. Od 19:00 sa predstavia tie najlepšie spomedzi prihlásených snímok a budú ocenení víťazi. Okrem toho vyhlásia i výsledky publicistickej súťaže BOLD.


Po športovej strede sa štvrtok bude niesť v duchu ŠVOaUK. V priestoroch budovy FMK na Skladovej ulici prebehne od 9:00 fakultné kolo tohtoročnej Študentskej vedecko – odbornej a umeleckej konferencie, ktorej hlavným cieľom a poslaním je porovnanie úrovne kvality odbornej a vedeckej činnosti študentov. Viac info tu http://fmk.ucm.sk/konferencie/fakultne-kolo-svoauk.


Vo štvrtok Vás čaká večer plný alternatívneho divadla! Už po niekoľkýkrát sa v Trnave predstaví divadelno – improvizačné zoskupenie Tri tvorivé tvory (3T) v zložení hercov Juraj „Šoko“ Tabaček, Lukáš „Pucho“ Puchovský a Stano Staško. Začiatok predstavenia je o 20:00 v kine Hviezda. Vstupné 4€, predpredaj v kine Hviezda každý deň od 16:30.

Text : Barbora Vargová, tím Frejmu

Viac o mne

Andrej Brník

Mám rád to čo robím a čo robím sa snažím robiť na 100%. Niekedy je to so mnou síce na nevydržanie, ale aj napriek tomu si myslím, že som celkom spoločenský.
Viac o mne

Viac zaujímavých článok z nášho webu

  • Prekonaj priepasť vražednej lenivostiPrekonaj priepasť vražednej lenivosti Lenivosť a pasivita sa na súčasnom trhu práce nenosí. Príď na Národné Dni Kariéry 2013 a predveď svoje schopnosti top spoločnostiam na Slovensku 6. a 7.3. v bratislavskej Inchebe a 21.3. v […]
  • Večer vojnových filmov II.Večer vojnových filmov II. V stredu siedmeho marca sa uskutočnil už po druhý krát Večer vojnových filmov. Podujatie organizovalo Občianske združenie OZ publikum po viac ako trojročnej odmlke. Maratón troch filmov si […]
  • Keď to nejde, ako by malo: Recenzia na KonzultantaKeď to nejde, ako by malo: Recenzia na Konzultanta   Predstavte si film, ktorého režisér patrí medzi absolútnu špičku vo svojom obore. Predstavte si film, ktorého scenárista je jeden z najlepších spisovateľov USA. Predstavte si […]
  • Výstava a zbierka ošatenia “Čhavóre, brána”Výstava a zbierka ošatenia “Čhavóre, brána” Kreativita Trnavským študentom a ich pedagógom rozhodne nechýba. Vytvorili totiž výstavu fotografií,  ktoré vznikli v rómskej obci Lomnička počas tvorivej dielne študentov predmetu […]
  • V pondelok večer sa uskutoční akcia pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o to, ako sa mladí môžu zamestnať. Po 5 mesiacoch končí projekt Zamestnanie mladým, podporený programom Mládež v akcii […]