máj 112012
 

TRNAVA. Keby som mohol hodnotiť  včerajší deň vysokoškolskou známkou, tak by si jednoznačne zaslúžil A-čko. Celý deň bol nabitý pestrým programom.

Kto chcel športovať, mohol tak urobiť priamo za hlavnou budovou UCM, kde sa konali Univerzitné IFFI Summer Games. A bolo si tam naozaj z čoho vyberať. Osobne som bol veľmi prekvapený najmä z futbalového turnaja, ktorý bol veľmi dobre zorganizovaný a aj divácky veľmi atraktívny. Okrem toho ma ešte zaujala možnosť zastrieľať si na terč Airsoftovými zbraňami, ktoré sa podobou nijako nelíšia od tých ozajstných. Tak som sa na chvíľku stal ostreľovačom a vrátil sa do svojich detských čias. Ženské pokolenie mohlo očariť okoloidúcich ľudí keď precvičovali zumbu. Všetko bolo naozaj dobre pripravené a vhod padol aj ľadový joňťák (nápoj pre športovcov), ktorý si mohol dať každý pre to pravé športové osvieženie. Okrem už spomínaných športov, sa včera na univerzitných hrách hral  ešte aj basketbal, lozilo sa po lanách, behalo, skákalo a mnoho iného. Športový boh musel byť  nadšený ak sa včera zhora pozeral na UCMku.

 

Prvá časť dňa ma preto vyčerpala lebo okrem toho že som chcel športovať, musel som tak robiť v neúnosných horúčavách, čo značne vyčerpal organizmus. Všetko sa však dá vrátiť do normálu dodržiavaním pitného režimu. Bál som sa len aby večer nebola s toľkého tepla búrka a nepokazila ďalšiu super akciu na pôde FMK. Už od 16:00 som sa premiestnil smerom na Skladovú ulicu. Po príchode som to nespoznával. Veľké pódium kde sa rozcvičovali kapely, všade samé športové postavičky, rôzne hry, a všetko pod značkou piatich farebných kruhov. Áno, hovorím o Majálese FMK, ktorý sa tento rok niesol v duchu olympijských hier. Študenti tak mali siahnuť po športovom oblečení. Osobne som moc ľudí v športovom nestretol, ale ak považujeme botasky a tričko za športové, čo myslím že aj áno, tak potom nás tam bola športovo oblečená viac ako polovica.

Viac fotografií z Majálesu 2012 nájdete TU.

Počasie sa ale chvalabohu tento rok umúdrilo a slovo dážď sme nemuseli použiť ani raz. Všetko bolo dobre zorganizované. Možno až na tie rady v jednom stánku s občerstvením. Ale keby to bolo bezchybné nemali by sme na čo nadávať. Program bol pohodový. Kapely, ktoré síce nikomu nič nehovorili (Downhill, Crabslide, Freebird, Bublifunk ), hrali dobrú a počúvateľnú hudbu. Ľudia sa však pre pódiom začali zbierať až po západe slnka. Najviac ľudí už pred pódiom privítalo DJ Jancca. Ak by som to mal spočítať tak včera sa majálesu zúčastnilo určite viac ako 800 ľudí, ba možno aj viac. Ja osobne som si pochutil ešte aj na pečenom prasiatku, ktoré sa podávalo niekedy pred pol nocou. Bolo naozaj dobré. Potom sme už len tancovali a bavili sa až do ranných hodín. Každý kto včera bol na Majálese 2012, ktorý organizovali už tradične štvrtáci marketingovej komunikácie, spokojne môže povedať, že zažil neopakovateľné chvíle. Včerajší deň hodnotíme asi viacerí veľmi pozitívne.

Foto: Milan Gašparík, Text: Andrej Brník

Ako si spokojný s Majálesom 2012

View Results

Viac o mne

Andrej Brník

Mám rád to čo robím a čo robím sa snažím robiť na 100%. Niekedy je to so mnou síce na nevydržanie, ale aj napriek tomu si myslím, že som celkom spoločenský.
Viac o mne

Viac zaujímavých článok z nášho webu

  1 473 komentárov to “Počasie včera konečne po rokoch spolupracovalo!”

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>