107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Peter Sagan opäť víťazne!

Napísal na 6. apríla 2016

Nedeľné cyklistické preteky Okolo Flámska, vyhral slovenský cyklista Peter Sagan (Tinkoff), ktorý  zaútočil už 13 km pred cieľom a to hneď na legendárnom kopci Peterburg.12140745_1089243411119175_5254923472919172407_n

Do cieľa prichádzal sám, bez svojich protivníkov. Najväčším favoritom na víťazstvo v týchto pretekoch bol švajčiar Fabian Cancellara (Trek Segafredo). ,,Spartacus“ nakoniec skončil na druhom mieste so stratou 22 sekúnd. Bol to zároveň jeho posledný pokus vyhrať túto slávnu klasiku, keďže sa rozhodol tento rok ukončiť kariéru. V rozhovore pre belgickú televíziu Sporza sa vyjadril, že Sagan bol prilíš silný. Na treťom mieste sa umiestnil belgičan Sep Vanmarcke (Lotto-NL-Jumbo).

12719152_10154077537049467_1276744069252994840_oÚradujúci majster sveta, Peter Sagan, zvíťazil na týchto pretekoch prvýkrát. Takisto je to aj jeho prvé víťazstvo na tzv. cyklistickej klasike. Prvé tohto sezónne víťazstvo prišlo iba pred týždňom na pretekoch Gent- Wevelgem. Aj vďaka tomu je Sagan zatiaľ na prvej priečke v rebríčku UCI World Tour. Na druhom mieste je austrálsky cyklista Richie Porte (BMC Racing), ktorý momentálne stráca na Petra Sagana viac ako 100 bodov. Tímový kolega nášho ,,Tourminatora“, Alberto Contador sa predbežne nachádza na treťom mieste.