dec 052011
 

Stojíš pred tridsiatimi spolužiakmi. Po tvojej pravici sedí slovenčinárka. Trasú sa ti kolená, potíš sa, máš mokré dlane. Znovu si si musel vybrať jednu z tých hejtovaných básní, aby si ju predniesol a presvedčil pani v okuliaroch a štrikovanej zelenej veste, že ty si ten, kto by mal postúpiť do školského kola. A možno žiadnu trému nepociťuješ. Možno do školského kola naozaj postúpiť chceš a robíš pre to viac, než ostatní spolužiaci.

Tak, či onak, možno si si teraz spomenul na súťaž, ktorá každoročne priniesla prestíž tebe, tvojej hrdej učiteľke, škole a širokému okoliu. Teda, ak si bol taký hustý recitátor, že si vyhral národné kolo.

Hviezdoslavov Kubín dal každoročne možnosť mladým talentom ukázať svoje recitačné skillz. Ak si na to spomínaš, možno si spomínaš aj na to, že v tom čase vznikal v Čechách a na Slovensku trochu iný druh poézie. Z hudobnenej poézie.

PR videá k akcii nájdete tu.

Rap bol už od svojich začiatkov mnohými milovaný a zároveň mnohými nenávidený pre jeho nadávky. Dnes je ešte stále kontroverzným hudobným štýlom, ktorý sa však zmenil vo svojej forme a stal sa oveľa viac rozšíreným. Napriek tomu sa rýmami a rytmom nikdy neprestal odlišovať od poézie. A preto prišiel čas, aby sa spojili. Na začiatok bude stačiť jeden večer.

Príď 6. 12. do Čajky v Trnave a uvidíš, o čom je reč.

Už vieš, akým textom zrecituješ vo finále svojho súpera?

Hviezdoslavov_Brooklyn_Pravidla_final

Viac o mne

Andrej Brník

Mám rád to čo robím a čo robím sa snažím robiť na 100%. Niekedy je to so mnou síce na nevydržanie, ale aj napriek tomu si myslím, že som celkom spoločenský.
Viac o mne

Viac zaujímavých článok z nášho webu

  • FMK pre útulokFMK pre útulok Pomôžme spoločne opusteným zvieratám!
  • Slováci v obrane aj s medailistom z MS 2012Slováci v obrane aj s medailistom z MS 2012 Včera večer bola zverejnená záverečná nominácia na MS 2017 v Nemecku a vo Francúzsku. Figuruje v nej osem obrancov. Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Zdeno Cíger ešte stále čaká na […]
  • Novinky z FMKNovinky z FMK Na Skladovej to tento semester poriadne žije. A to najmä vďaka druhákom marketingovej komunikácie, ktorí majú  pod vedením Veroniky Pizano zrealizovať viaceré zaujímavé projekty.  Ponúkame […]
  • Svet Mateja ViduSvet Mateja Vidu TRNAVA. Matej Vida je mladý začínajúci talent, ktorý sa rozhodol predstaviť svoju umeleckú tvorbu trnavskej verejnosti. Výstava obrazov s názvom Svoj svet bola oficiálne otvorená v stredu […]
  • Svetové diamanty na Zlatých pieskochSvetové diamanty na Zlatých pieskoch Základné informácie o tomto ročníku Uprisingu sme vám už priniesli, poďme sa pozrieť bližšie na program a vypichnúť mená, ktoré zaujali našu redakciu.