jún 082018
 

Jaromír Nohavica, najlepší český pesničkár, oslavuje svoju 65-ku v Bratislave. Sériou dvoch exkluzívnych koncertov za sebou sa 22. a 23.6.2018 v Aegon Aréne NTC  podelí  o svoje najväčšie hity so slovenskými fanúšikmi.

V piatok 22.6.2018, v prvý koncertný večer, zažijú diváci výnimočné vystúpenie vďaka spolupráci Jarka s Janáčkovou filharmóniou Ostrava. Na Slovensku budú mať fanúšikovia pravého folku vôbec po prvýkrát možnosť zažiť ich obľúbené piesne v úprave pre spev, gitaru a symfonický orchester.

„Program tohtoročných koncertov bude viac-menej rovnaký ako v roku 2012. Ale predsa len môžem prezradiť, že chystáme dve tri novinky,“ hovorí Jarek Nohavica.

Pán Marko Ivanovic, dirigent ostravskej filharmónie, ktorý je autorom aranžmánu pre Nohavicové koncertné vystúpenie, sa s ním objaví aj priamo na pódiu. Narodeninový koncert znamená jedinečnú príležitosť vypočuť si už takmer zľudovené piesne ako „Těšínskou“, „Bláznivou Markétu“, „Petěrburg“, „Darmoděja“ či „Fotbal“ v ojedinelom spracovaní. Potvrdzujú to aj samotní účinkujúci vo vyjadrení, že citlivé symfonické aranžmány dávajú mnohým známym pesničkám ďalší rozmer a prebúdzajú v poslucháčoch fantáziu.

„Je to pre nás česť, že sa na nás Jarek obrátil s ponukou, aby sme ho sprevádzali na tomto turné. Sme radi, že si spolu zahráme,“ uviedol riaditeľ Janáčkovej filharmónie Ján Žemla.

Ostravské koncerty z roku 2012 s Janáčkovou filharmóniou sú zachytené na novom albume Jaromíra Nohavicu s názvom „V Gongu“. CD a DVD obsahuje celkovo 15 skladieb, na DVD sú navyše tri bonusové materiály vrátane dokumentárneho filmu o vzniku tejto nahrávky.

Sobota 23.6.2018 prinesie druhý z koncertov, na ktorý sa organizátori rozhodli navýšiť počet miest na sedenie pre obrovský záujem divákov.  Jaromíra bude na pódiu sprevádzať dlhoročný spoluhráč poľský akordeonista a klávesista Robert Kusmierski a na perkusie ich bude sprevádzať Pavel Plánka.

Vstupenky na oba koncerty si môžete kúpiť priamo u organizátora koncertu Dr.Horáka na Medenej 19 v Bratislave, na jeho webe a v predajnej sieti Tiketportal.

Zdroje: tlačová správa

Viac zaujímavých článok z nášho webu

  • ABBA SYMPHONY ovládnu bratislavskú Aegon arénu už tento piatok!ABBA SYMPHONY ovládnu bratislavskú Aegon arénu už tento piatok! 90 členný spevácky zbor, 70 členný orchester, 20 tanečníkov a 30 megaúspešných hitov skupiny ABBA.  Hudobnú skupinu ABBA pozná určite každý z nás. Švédska štvorka vystupovala v prevedení […]
  • Bratislava odkazuje: “Make It Digital!”Bratislava odkazuje: “Make It Digital!” Zdá sa, že kto dnes nie je online, stratil mobil alebo neexistuje. Všetko sa presúva do virtuálneho sveta internetu a v marketingu to platí dvojnásobne. Orientovať sa v tomto bludisku […]
  • Top oslava pätnástky!Top oslava pätnástky! Topfest je už 15-ročným tínedžerom. Jeden z najväčších hudobných festivalov na Slovensku s bohatou históriou ju zaujímavo doplní aj v tomto ročníku. Je sa na čo tešiť! Pätnáste […]
  • OneRepublic si podmanili Bratislavu ! OneRepublic si podmanili Bratislavu ! Obrovský stage a veľkolepá svetelná šou patrila v pondelok Bratislave. Jedna zo zastávok aktuálneho turné americkej skupiny bolo 17. februára práve hlavné mesto Slovenska. Zoskupenie […]
  • Už 6 rokov ladíme s VamiUž 6 rokov ladíme s Vami V našom štúdiu a za našimi mikrofónmi sa za ten čas vystriedalo mnoho hostí, moderátorov a redaktorov. Už 6. rok si rádio Aetter môžete naladiť prostredníctvom internetu. Priestory, v […]