nov 022017
 

Študentský život zahŕňa okrem prednášok aj zábavu v podobe tých najväčších párty. Jednou z nich je každoročne aj spoločná Beánia Trnavských univerzít. Naši trnavskí študenti sú známi tým, že sa vedia baviť. Presvedčili nás o tom aj tento rok, keď sa spojili tri trnavské univerzity a Mestskú športovú halu zaplnilo viac ako 1300 študentov.  


Súčasťou programu sú každý rok vystúpenia kapiel a dížejov, ktorí zaplnia tanečný parket. Beánie otvoril DJ Madet, ktorého neskôr vystriedala mladá energická kapela Crabslide, ktorá je známa zo súťaže X Factor. Keď sa študenti začali baviť, na pódium vystúpila očakávaná kapela Iné Kafe.

Headliner večera skupina Iné Kafe

Skupina Iné Kafe tento rok oslavuje svoje 22. výročie vzniku, ku ktorému ako už každý skalopevný fanúšik kapely vie, vydali aj nový album. Názov albumu je 22 svetelných rokov.

Ten album je bestofka. Novinka sínus dopadu, je vlastne jediná novinka, ktorá na tom albume bude. To je jediná novinka, ktorá vlastne ani nevyjde na inom albume. Vznikla pred deviatmi rokmi, ale teraz sme ju dali na tento album. Presne ako keď sme vydali album bestofku najlepších 15 rockov, na ktorej vyšla pesnička Deja vu, ktorá nevyšla na žiadnom inom albume, takže my síce robíme bestofku, ale vždy na to dáme nejaké prekvapenie pre ľudí.

Líder kapely Vratko nám prezradil aj to, ako vznikal názov albumu.

„Nazvali sme to 22  svetelných rokov. Svetelné roky všetci riešia na facebooku a na youtube, že svetelný rok je jednotka vzdialenosti. Jasné je, čiže svetelné roky sú rovnica. Ale pre nás je to 22 svetelných rokov na scéne. Je to metafora.“

Kapela Iné Kafe

Kapela má za sebou veľa odohraných koncertov a určite sa so svojou hudbou zapíšu ako legendy do slovenskej hudobnej scény. Čo bol ale prelomový okamih, ktorý začal písať príbeh kapely?

090x v 1998 bol taký prvý prelomový okamih, že nám to zahrali aj nejaké rádiá v tej dobe, keď rádiá hrali viac gitarových pesničiek. To bolo také, že zrazu o nás začali hovoriť ľudia a boli sme taká známejšia kapela z garáže.  Ale celých tých 22 rokov je pre nás prelomový okamih. Až vtedy, keď si pustíš všetky albumy, tak ti to ukáže celý príbeh našej kapely.

Kapela pripravuje opäť vianočné turné s názvom Vianocéé 2017, ktoré odohrajú v troch slovenských mestách. Pokiaľ patríš k fanúšikom Iné kafe a poznáš best hity kapely, prídi si s nimi zaspievať napríklad pesničku Ráno alebo skladbu Vianoce na jeden z ich koncertov. Predpredaj vstupeniek nájdeš na ticketportal.sk

Foto: Jakub Kovalík

Viac zaujímavých článok z nášho webu