websuport vrch

okt 022013
 

V rádiu Aetter budeš môcť súťažiť dva týždne o lístky na túto super akciu. Stačí, ak bude počúvať vysielanie rádia od pondelka 7. októbra. 

Po prvýkrát sa v Trnave pod jednou strechou stretnú dve univerzity: Trnavská univerzita a Univerzita sv. Cyrila a Metoda. Dňa 22. októbra sa uskutoční historicky prvá spoločná Beánia trnavských univerzít v Mestskej športovej hale.

Študenti UCM a TRUNI sa prvýkrát stretnú na spoločnej Beánii. Ide o historický okamih. “Sme nesmierne radi, že sa nám to po dlhých rokoch úvah konečne podarilo a spojili sme to, čo si všetci mysleli, že sa spojiť nedá – UCM a TRUNI,” hovorí jeden z organizátorov Andrej Brník. V Mestskej športovej hale vystúpia známi interpreti ako Kali, DJ EKG, The Cellmates a nebude chýbať ani videooldies DJ. “Program sme koncipovali tak, aby bol pestrý a bol vhodný pre všetkých,” vypovedá ďalší z organizátorov Matej Martovič. Určite pôjde o jedinečný zážitok, kde spoznáte nových priateľov nielen z domácej univerzity. Treba sa len pekne nahodiť do šiat či saka a prísť sa zabaviť na najväčšiu študentskú akciu roka. Predaj vstupeniek bude prebiehať týždeň pred akciou v budovách UCM.

Koho uvidíte a budete počuť:

Kali:
Na stretnutia chodí v predstihu, je slušný, miluje kreslené rozprávky a v jeho novších piesňach by ste darmo hľadali hnev či vulgarizmy. Pracuje v autoumyvárni, koncertuje cez víkendy. Je fanúšikom tetovania – tetovania na jeho ľavej ruke sa týkajú hudby, na pravej ruke má maorské znaky. Do svojich 20 rokov hrával futbal. Rád počúva nemecký rap. V budúcnosti by chcel spolupracovať so slovenským raperom Trac-om a nemeckým raperom Sido.

The Cellmates:
Bratislavské trio The Cellmates je inšpirované americkou hudbou 50. rokov, štýlmi rock and roll a rockabilly. Chalani sú držiteľmi prestížnej Rockabilly Award z európskej súťaže kapiel Rockabilly Rumble v Nemecku. Na jeseň roku 2012 vydala kapela album Rockabilly Feeling, ktorý je debutovým aj v rámci rockabilly štýlu na Slovensku. The Cellmates majú za sebou mnoho vystúpení na Slovensku, v Čechách, Rakúsku, Maďarsku či Nemecku.

DJ EKG:
Neuveriteľná charizma, výbušný a energický hudobný prejav, s ničím neporovnateľný dych berúci drive na mikrofón a magická komunikácia s davom – to sú atribúty, ktoré z Mirka EKG Eckera robia jedného z najobľúbenejších a najžiadanejších slovenských DJov. Už pri prvých dotykoch so svetom DJingu si uvedomil, ako ho fascinuje jeho schopnosť ovládať dav a tento svoj dar časom doviedol takmer k dokonalosti. Jeho hudobný svetonázor sa rokmi kryštalizuje a dozrieva, ťažisko však ostáva na progresívnej elektronickej hudbe.

Spoločné Beánie bude udalosť, o ktorej sa bude ešte dlho rozprávať, preto odporúčame študentom, aby na tejto akcii nemali absenciu.

brania-plagat

Viac o mne

Andrej Brník

Mám rád to čo robím a čo robím sa snažím robiť na 100%. Niekedy je to so mnou síce na nevydržanie, ale aj napriek tomu si myslím, že som celkom spoločenský.
Viac o mne

Viac zaujímavých článok z nášho webu

  • Beánia trnavských univerzít už v utorok !Beánia trnavských univerzít už v utorok ! Už v utorok (22. októbra) sa uskutoční historicky prvá spoločná Beánia trnavských univerzít. Študenti UCM a TRUNI sa spoločne stretnú v Mestskej športovej hale. O zábavu sa […]
  • Noc plná prekvapení: Takýto bol Trnavský majákNoc plná prekvapení: Takýto bol Trnavský maják Pýtaš sa, čo bola tá včerajšia behajúca žiara na oblohe? Hádaš správne – prvý Trnavský maják priamo z Mestskej športovej haly spolu s Rytmusom, DJ Lieskovským, Burianom a The Cellmates. […]
  • V stredu bude rúčka hore!V stredu bude rúčka hore! Študenti sa bezpochyby stali neoddeliteľnou súčasťou mesta Trnava. Už niekoľko rokov tu spoločne pôsobia tri univerzity: Trnavská univerzita, Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave a […]
  • Pozvánky 9.3.2015-15.3.2015Pozvánky 9.3.2015-15.3.2015 Na začiatok tohto týždňa si Študentská rada UCM pripravila pre nás už v poradí ôsmu Univerzitovicu.  U8  sa bude konať 10.3.2015 (utorok) a už ako tradične bude v disco klube Relax. Tak […]
  • Záhadné svetlo na oblohe!Záhadné svetlo na oblohe! Svetelný lúč, ktorý sa objavil včera na oblohe, zaskočil mnohých ľudí. Vidieť ho bolo dokonca až v Piešťanoch, na čo nás upozornil aj známy slovenský raper. Má Trnava od včera svoj vlastný […]