feb 042013
 

BRATISLAVA. Nedeľný večer patril v Bratislavskej Inchebe odovzdávaniu slovenských hudobných cien Slávik 2012. Takmer štvorhodinovým večerom sprevádzala dvojica Sveťo Malachovský a René Štúr. Ceny si prerozdelili tradične už staré známe tváre, ale aj nováčikovia. Honosné led pódium, vďaka ktorému sa úroveň slovenského udeľovania cien pozdvihla o niekoľko priečok, bola perfektným spestrením niekoľkých tanečných a speváckych vystúpení. A to všetko naživo na TV JOJ, za účasti približne troch tisícok ľudí.

Na Slávika 2012 sa určite dlho nezabudne aj vďaka ojedinelému trapasu, ktorý sa podarilo spôsobiť Jurajovi a Sise Lelkešovcom. Výsledok v kategórii bronzový Spevák roka vyhlásili ešte skôr, než réžia pustila nominácie. Diváci priamo v Inchebe si teda udeľovanie bronzového slávika v tejto kategórii pozreli hneď dvakrát. Richard Müller, ktorý si vzápätí nástup na pódium musel zopakovať, okomentoval situáciu slovami „Toto sme ešte nezažili”.

Spomedzi nováčikov, ktorým sa podarilo premeniť svoje nominácie, sa najúspešnejšou stala Celeste Buckingham. Vyhrala druhé miesto v kategórii Speváčka a taktiež Objav roka 2012. Svoje nadšenie neskrývala a pri ďakovnej reči dodala, že je to miesto, kde vždy chcela stáť, no nedúfala v to – “Nikdy som si nevedela predstaviť, že tu budem stáť s vami”. Na svoje si prišla aj formácia Peter Bič Project. Stali sa víťazmi v kategóriách  Skokan roka a Rádioslávik. Cenu za Hit roka a Videoklip roka si prevzal Ego za “Žijeme len raz (ft.Robert Burian)”.

Víťazmi v kategórii Skupina sa už tradične stali Desmod, druhú priečku obsadili IMT Smile  a tretiu Elán.  V kategórii Spevák sa na prvú priečku po roku opäť vrátil Peter Cmorík, druhé miesto Miro Žbirka a na tretie klesol z minuloročného prvého Rihard Müller. Ten priznal mierne sklamanie, no dodal, že najväčšia cena za rok 2012 je pre neho jeho syn. V kategórii Speváčka si svoj minuloročný, prekvapivý triumf obhájila Tina. Tá sa odovzdávania cien pre tehotenstvo nezúčastnila a za cenu poďakovala formou videa. Druhé miesto obsadila favoritka tejto kategórie Celeste Buckingham a tretie sa ušlo Zuzane Smatanovej.

Udeľovaniu cien sa okrem iných zúčastnili aj speváčka Zdenka Predná, Miro Jaroš či modelky Magdaléna Šebestová, Soňa Skoncová a bývalá misska Barbora Franeková.  Z Čiech v publiku sedeli speváčka Tereza Kerndlová a Monika Bagárová. Nechýbali ani kontroverzné Eva Cifrová a Zuzana Plačková.

Množstvo pozvaných, ale aj účinkujúcich, predviedlo modely čoraz viac populárnej slovenskej značky Factory WTF? Ako napríklad Majk Spirit a Celeste Buckingham. Sklamaním večera sa mnohých určite stal neúspech už menovaného Majka Spirita, ktorý patril medzi favoritov.

Za jedno z najlepších vystúpení večera určite možno považovať spoločné vystúpenie Celeste Buckingham a Majka Spirita či vystúpenie skupiny Peter Bič Project. Bodkou za večerom bola pocta Mirovi Žbirkovi v podaní jeho hitov Majka Spirita, Petra Cmoríka, Márie Čírovej,  samotné vystúpenie Mira Žbirku s orchestrom a ďalších.

 

Text a foto: Dušan Marko

Viac o mne

Andrej Brník

Mám rád to čo robím a čo robím sa snažím robiť na 100%. Niekedy je to so mnou síce na nevydržanie, ale aj napriek tomu si myslím, že som celkom spoločenský.
Viac o mne

Viac zaujímavých článok z nášho webu

  • Celeste Buckingham do rádií posiela nový singel !Celeste Buckingham do rádií posiela nový singel ! Čoraz úspešnejšia speváčka Celeste Buckingham posiela do slovenských a českých rádií nový singel. Skladba "I'm Not Sorry" je už piaty singel z jej druhého albumu, ktorý pod názvom Where I […]
  • Monika Bagárová otvára novú kapitolu života klipom z New Yorku Monika Bagárová otvára novú kapitolu života klipom z New Yorku Pamätáte si na dievčatko z Česka so skvelým soulovým hlasom? Niekdajšia finalistka Superstar Monika Bagárová prichádza na výslnie s novým klipom k piesni Never Had. Práve táto skladba […]
  • Premiéra nového klipu Celeste Buckingham!Premiéra nového klipu Celeste Buckingham! Momentálne najúspešnejšia slovenská speváčka Celeste Buckingham je tu s novým hitom "Gone". Na novej skladbe sa okrem samotnej Celeste, predstaví aj jej mladšia sestra Carmel Buckingham. […]
  • Navštívil nás František Borovský!Navštívil nás František Borovský! Pracoval v dvoch komerčných slovenských televíziách, nejaký čas strávil aj vo verejnoprávnej, vtedy ešte, STV. Po rokoch plávania vo vlnách slovenských televíznych médií a naberania […]
  • Ako vzniklo Rádiorallye?Ako vzniklo Rádiorallye? Tvorca nápadu Rádiorallye, hlavný organizátor a porotca Ľuboš Kasala, nám povedal viac o tom, ako to všetko vzniklo. Okrem organizovania súťaže IRŠ-iek sa pohybuje aj v mediálnej sfére, […]