mar 022015
 

SPicasa3poločnosť Mondelēz spustila pre značku Milka novú kampaň. V nej vyzýva ženy, aby ukázali svoju tvár v netradičnej úlohe. Cieľom kampane je podporiť novinky, ktoré obohatili čokolády o sušienky – Milka Lu a Milka Tuc. Jej hlavným sloganom je okrem známeho „Trúfni si na jemnosť“ aj výrok „Ženy inak. Akože, čože?!“.

Emotikony dostanú rasovú pestrosť

emotikony_appleVýhradne belosi ako emotikony v mobiloch či počítačoch? Rasovú uniformitu piktogramov naruší Apple, ktorý pridá kreslené figúrky v nových verziách vo všetkých sfarbeniach „kože“. Novinka sa má týkať najnovších verzií operačných systémov pre iPhony a iPady, ako aj Mac počítačov. Z prvých náhľadov, ktoré sa dostali na verejnosť, vidno, že vývojári stavili na celú škálu odtieňov – od svetlej až po tmavú.


Europa 2 dostala ako prvé rádio pokutu pre nadávky v angličtine

Pre vulgárnu pieseň od amerického interpreta Macklemore má Europa 2 zaplatiť pokutu 500 eur. Rozhodla o tom Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) na svojom utorkovom zasadnutí. Ide o prvú sankciu za vulgarizmy v neslovenskej skladbe. Známu skladbu stanica nepochybne hrala v minulosti už viackrát a nebola sama – počuť ju bolo aj z vysielania ostatných slovenských rádií.


Facebook ponúka pomoc tým, čo myslia na samovraždu
SONY DSCSociálna sieť Facebook uviedla nové funkcie. Majú pomôcť používateľom, ktorí myslia na samovraždu. Facebook by mal identifikovať posty, ktoré naznačujú, že si chce niekto ublížiť alebo pomýšľa o samovražde. Tieto príspevky sú následne nahlásené a používateľ je motivovaný, aby sa porozprával s expertom zo špecializovanej telefónnej linky. Facebook používateľa osloví s tým, že jeden z jeho/jej priateľov si myslí, že prechádza niečím komplikovaným. Používateľ môže následne kliknúť na možnosť s niekým sa porozprávať alebo si prečítať tipy. Nová funkcia sa dostane k používateľom v USA počas nasledujúcich mesiacov. Sieť vraj pracuje aj na tom, aby sa nástroje dostali k ľudom po celom svete.

Text: Veronika Buláková
Zdroj: medialne.sk

Lenka "Smarty" Ďurišová

Milujem prácu s ľuďmi, spoznávanie tých nových a nekonečné množstvo možností učiť sa. Toto všetko mi poskytuje rádio Aetter.sk, kde pôsobím tretí rok ako redaktorka spravodajstva.
Čo ma vystihuje?
,,Prudký jed býva v malých fľaškách!" - áno, okrem iného, aj moje centimetre. 🙂
A nie, moja prezývka nie je odvodená od "smart". 😀

Posledné príspevky autora Lenka "Smarty" Ďurišová (pozri si všetko)

Viac zaujímavých článok z nášho webu