nov 182014
 

Televízia Markíza a jej mladšie stanice Doma a Dajto poodhalili niečo zo svojich programových plánov na rok 2015. Okrem vlastnej tvorby pribudne aj množstvo premiérových seriálov.

Televízny líder ohlásil hneď niekoľko noviniek, ktoré pripravuje do vysielania na budúci rok. Predstavíme si sedem nových seriálov, ktoré budú mať možnosť diváci zhliadnuť na obrazovkách televízií zo skupiny Markíza.

Highlightom sezóny má byť podľa Markízy nová výpravná verzia Troch mušketierov (The Musketeers). Tá sľubuje novšiu a atraktívnejšiu formu blízku súčasnému divákovi. Príbeh sa odohráva v Paríži, kde sú právo a poriadok stále iba akési vznešené idey, no nie realita. Opäť sa vrátia Athos, Porthos, Aramis a D´artagnan, no teraz v kvalitnej britsko-americkej verzii. Trhový líder získal hneď dve série. Tu je malá ochutnávka:

The Blacklist

Najúspešnejšou novinkou americkej televíznej sezóny 2013/2014 je The Blacklist. Seriálový nováčik kombinujúci viaceré prvky je v knižnici lídra a čaká na svoje uvedenie do vysielania. Seriál, ktorého hlavný herecký predstaviteľ James Spader bol nominovaný na Zlatý glóbus, ponúka zaujímavý a netradičný námet. Veď uznajte, najhľadanejší zločinec, ktorý začne spoluprácu s FBI, sa ponúkne, že im pomôže chytiť najväčších kriminálnikov, teda presne tých, s ktorými on sám kedysi spolupracoval. Má len jedinú podmienku, a tou je pracovať s jednou mladou agentkou FBI.

Trailer k novinke:

Gotham

Seriál Gotham je treťou ohlásenou akvizíciou. Všetko sa odohráva vo fiktívnom meste Gotham City ešte predtým, než sa tam objavil Batman. V hlavnej úlohe je detektív, ktorý sa z nováčika vypracuje na jedného z najsilnejších bojovníkov proti zločinu. Hereckým predstaviteľom je Ben McKenzie (Southland, O.C. California), ktorý stvárňuje detektíva Jamesa Gordona. V spomínanom seriáli sa okrem Batmana objavia aj Catwoman, Hádankár a iné komiksové postavy.

Na čo sa  teda môžeme tešiť?

The Following

Moderný krimithriller a silná dejová línia, to všetko je The Following. V hlavnej úlohe Kevin Bacon (Apollo 13, X-Men: Prvá trieda) ako bývalý agent FBI s traumami z minulosti, ktorý pomáha dolapiť ťažkého zločinca. Ten má okrem úteku totiž aj iné plány.

Na celkové priblíženie, nech sa páči, trailer:

Suburgatory

Piatou novinkou, ktorú ponúkne (pre zmenu) televízia Doma, je Suburgatory. Po seriáloch plných akcie a napätia konečne niečo na odľahčenie. Práve to sľubuje tento seriál. Rodinná komédia o susedoch a vlastných rodinách. Pre niekoho môže byť predmestie oázou pokoja, no tínedžerka Tessa si myslí iné. Prišla z New Yorku a teraz prežíva iba peklo a nudu. Veď posúďte sami:

Shameless

V poradí už šiesty seriál je adaptáciou britského komediálneho seriálu a stojí rovnako za spomenutie. Šesť bystrých a nezávislých detí a ich otec, ktorý pije. Jeden z najvtipnejších seriálov za uplynulé roky, čo napokon ocenili aj kritici, má vo svojej ponuke takisto TV Doma.  O čom seriál je?

Prehľad seriálových premiér u trhového lídra uzavrie Almost Human. Ide o seriál, ktorý kombinuje tri žánre, a to akčný, policajný a sci-fi. Ukáže nám nový spôsob boja proti zločinu, keď s policajtmi budú spolupracovať androidi. Aj zločin v budúcnosti bude mať hrozivejšie rozmery. Túto novinku uvedie pre zmenu najmladšia zo staníc Markízy, a teda Dajto. Toto nás v ňom čaká:

zdroj: www.strategie.sk

text: Martin Zachar

Viac zaujímavých článok z nášho webu

  • Čo prinesie nová séria Vikingov?Čo prinesie nová séria Vikingov? December sa nezvratne blíži, no skôr ako doma začnete vyzdobovať, navštívia vás Vikingovia. Ich návrat je naplánovaný na koniec novembra, kedy vyjde ďalšia, v poradí už 5. séria […]
  • Druháci, kam na prax?Druháci, kam na prax? S príchodom letného semestra nás neobišiel ani nový, (ako vždy) perfektne zorganizovaný rozvrh. Všetkým druhákom v ňom svieti neprehliadnuteľné okienko týkajúce sa praxe, ktorá nás […]
  • Bones: Záverečná séria dorazila na Slovensko!Bones: Záverečná séria dorazila na Slovensko! Len pred niekoľkými týždňami mala záverečná desiata séria „Bones“ premiéru v Spojených štátoch amerických. A vďaka TV JOJ majú všetci priaznivci tohto seriálu možnosť zhliadnuť prvé časti […]
  • Kultový sitcom sa po rokoch rozrastie!Kultový sitcom sa po rokoch rozrastie! Komediálny seriál z 80. rokov sa teraz po mnohých rokoch zaplní ešte viac. Plný dom sa zmení na Plnší dom. O zábavu núdza samozrejme nebude.  Mnohí sa ešte pamätajú na seriály alebo […]
  • Strach podľa skutočného príbehuStrach podľa skutočného príbehu Rok 1996 je rokom vzniku drámy FEAR. Scenár od Christophera Crowea a réžia Jamesa Foleya vo vás vzbudia napätie a to potvrdí aj fakt, že celý príbeh je inšpirovaný skutočnou […]