mar 232017
 

Kto by to bol povedal, že už prešlo toľko času, kedy sa zatvorili brány klubu Relax po jedenástom pokračovaní obľúbenej študentskej akcie “Univerzitovica”. V utorok, 21.marca sa na svoje už dvanáste pokračovanie tešili desiatky, ba priam stovky nedočkavých študentov, všetkých piatich fakúlt Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave.

Rozhodol som sa, že akciu, ktorá spája všetkých mladých “partypeople” z UCM, zhrniem za pomoci mojich skromných zápiskov do článku, ktorý momentálne čítate. O nahrávky sa postarala naša kolegyňa z rádia Aetter, šikovná Alžbeta Sujová. Slov na úvod bolo myslím tak akurát dosť, poďme si predstaviť atmosféru, začiatok a priebeh Univerzitovice číslo 12.

23:33  Príchod do klubu. S partiou ideme priamočiaro k baru. V klube ako-takom ešte nie je veľa ľudí, čo nám ale celkom vyhovuje, keďže presun a následné skonsolidovanie celej našej Aetter “crew” dalo časovo celkom zabrať. Cez ľudí, ktorí vo veľkom debatujú, zatiaľ o bežných veciach typu škola, práca, ženy, muži, deti … nie, deti nie … je počuť príjemný set jedného z DJ-ov, ktorý rozbieha dnešnú noc známymi skladbami a vo všeobecnosti vládne v klube príjemná atmosféra. Avšak vo vzduchu cítiť, že dnes to bude ešte veľmi zaujímavé. Samozrejme, nechýba úvodný prípitok. Prvá vodka.

0:04  Zápisok o tejto hodine bol zaznačený hlavne pre dve výrazné zmeny v klube. Do klubu Relax prišlo v priebehu pol hodiny podstatne viac ľudí, čiže sa prirodzene vytvoril silný tancu chtivý dav v strede parketu, na čo DJ-i samozrejme zareagovali a začali púšťať skladby, ktoré jednoducho nenechajú človeka chladným a nečinne stáť na mieste. Preto môžeme skonštatovať, že tá pravá zábava začala po pól noci a predstavy sa stali skutočnosťou. Začína sa stará, dobrá Univerzitovica.

0:30  O pol jednej sme zaregistrovali, že sa niečo deje na pódiu. Moderátor! Každý, kto čo i len trošku pozná Andreja, vie, že moderovanie pod jeho taktovkou je záruka spokojnosti, zábavy, smiechu a prúdu endorfínov štastia vyplavujúcich sa… no dobre, trošku preháňam, ale naozaj moment, kedy sa slova ujal moderátor Andrej, bol spúšťačom skvelých reakcií baviacich sa študentov. Ľudia spievali, tancovali, súťažili a úprimne sa zabávali. P.S.: Vodky už nepočítam.

 

1:00 – Štvrtý a zároveň posledný zápisok z tejto noci hovorí o všetkom podstatnom. Dovolím si ho preto zacitovať:  ,,1:00! Bavíme sa, tancuje sa a je to tu mega!“ O jednej hodine po polnoci sa už naozaj ťažko opisujú všetky detaily, keďže sme sa naozaj výborne zabávali a atmosféra baviaceho sa davu nás v pozitívnom zmysle úplne pohltila . Koniec koncov, nebránili sme sa. Pravidelne sme robili výjazdy na terasu, späť k baru a na parket. Jedinou zmenou bol možno obsah niektorých rozhovorov. Už totižto nedominovali témy z oblasti školy, ani rodiny a priateľstiev. Áno. Aj politické či životné názory mohlo pozorné ucho započuť, hlavne v priestoroch vonkajšej terasy, kde si študenti šli trošku vydýchnuť ( niéé, ja nevydychujem ) a doplniť energiu. A presne vtedy sme vedeli, že viac skúmať a mapovať terén nie je potrebné, keďže ako sa hovorí, ľudia si idú svoje a zábava je v plnom prúde. Študenti UCM sa bavili do ranných hodín a konkrétne v stredu ráno, 22.marca si viacerí z nás minuli aj posledné “absenčky”. Uznajte ale, stálo to za to !

Legendárna Univerzitovica ani tento rok nesklamala a dôkazom toho, sú výpovede študentov, ktorí sa nebáli a prezradili nám, ako sa cítia a ako sú spokojní s priebehom akcie.

      Anketa Univerzitovica

Svoje nám tiež prezradili aj organizátori tejto výnimočnej udalosti.

Matej Martovič:

      Organizátor Martovič
      organizátorka

Ďakujeme a tešíme sa na ďalšie študentské akcie, pod záštitou študentskej rady UCM a vôbec všetkých, ktorí nám aj takýmito akciami spríjemňujú každodennú rutinu štúdia na vysokej škole.

Text: Adam Puvák 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Karin Kubíková

Pozitívnym prístupom som si prešla päťročnou cestou aj (šéf)redaktorky. Rádio bolo pre mňa na FMK tou najlepšou voľbou.

Viac zaujímavých článok z nášho webu