websuport vrch

nov 182012
 

BRATISLAVA. V historicky prvom súboji hudobných kapiel na Slovensku zvíťazila legenda nad mladučkým Pudingom Pani Elvisovej

Dve protiľahlé pódiá, dve žánrovo extrémne odlišné kapely, 5 netradičných súťažných kôl a medzi nimi viac než 1600 napätých fanúšikov. Piatkový večer v historickej budove Starej Tržnice sa niesol vo farbách premiérového hudobného súboja na Slovensku. Red Bull Soundclash priniesol priam šokujúce vyvrcholenie: Víťazom sa stala legendárna skupina Vidiek. Najlepšia koncertná kapela Puding Pani Elvisovej svojmu súperovi kontrovať nestačila, no s hrdosťou prijala najtesnejšiu možnú prehru 4:3. Celým večerom sprevádzal hostí herec a piatkový “joker” Robert Roth.

Večer plný napätia začal úvodným vystúpením DJ Vec, ktorý zahrial publikum pred dlhoočakávaným “battlom” dvoch naj skupín na Slovensku. Celé to vypuklo o desiatej večer, kedy sa nadšený dav dočkal svojich favoritov. Z reproduktorov zaskočil divákov  neznámy hlas moderátora celého večera. Robert Roth v štýle komixového jokera prichádzajúc privítal najlepšiu koncertnú kapelu Puding Pani Elvisovej. Oproti nej odhodlane výstupila na pódium minimálne 25 ročná hudobná legenda Vidiek.

Warm up – úvodné kolo súboja – dovarilo polievočku plnú napätia. Obe kapely vybrali zo svojich repertoárov to najlepšie. Puding Pani Elvisovej zahral tri skladby – Mladí chemici, Astoria a inštrumentálne Ďobkanie, pričom Vidiek vsadil na Všetko bezhlavé sa rozmnožuje, preslávenú Nechajte si ju a Výťahová pieseň.

Zatiaľ čo prvé kolo zahrievalo, v druhom, nazvaným Cover Song, už súperi hrali o kontaktný prvý bod. V predstihu vybrali diváci skladbu skupiny The Cure Friday I´m in Love , ktorú obe skupiny mali za úlohu pretvoriť na vlastný obraz. Prekvapivo si spiesňou poradila Slivka, ktorá spievala, ako je v piatok zaľúbená. Vidiek však neostal divákom nič dlžný a so svojím originálnym podaním získal od divákov odmenu v podobe prvého bodu.

Tretie kolo Take over nie len preberalo pesničky, ale aj vedúce postavenie v súboji. Súperi si navzájom dohrávali vlastné skladby, pričom dohrať “pudingový” mohérpop štýl bolo pre “old school” Vidiek nemálo náročné. Puding pani Elvisovej na úvod zahral časť skladby Mladí chemici a Vidiek dohrával. Vidiek vyzval na oplátku pudingáčov svojou typickou Keď je 7 ráno. Skvelý Puding na čele so Slivkou nemal problém vyburcovať dav divákov pri charakteristickom AEIOUYpsilon. Ako posledné uviedli Pudingáči tóny Gramatiky a Vidiek skladbu Slovenský tanec č.1. Obrovský úspech a krik s vyššou amplitúdou decibelov si od divákov odniesol spolu s 2 bodmi mladý Puding Pani Elvisovej.

Štvrté kolo Clash vyzvalo obe zúčastnené kapely k zmene svojho vlastného hudobného štýlu do neuveriteľných rytmov country, reggae a od nich vzdialeného metalu. Pudingáči ponúkli country skladbou Smažky a Vidieci v piesni Anglická. S reggae štýlom sa Puding Pani Elvisovej popasoval v Davaj het a Vidiek kontroval skladbou Rudy a Hilda. S metalom prekvapivo nemala žiaden problém ani jedna strana Starej tržnice. Vidiek pri metalovom podaní svojej skadby Návšteva u strýka dokonca zúrivo rozbíjal gitaru, Pudingáči zase nakladali, čo sa dalo, v obľúbenej piesni Gramatika. Decibelometer však ukázal vyššie hodnoty na stranu Legendy, takže 3 body a jasná výhra putovali do rúk Vidieka už pred záverečnou disciplínou Wild Card.

Napriek tomu, že o víťazovi bolo rozhodnuté, v záverečnom kole pozvali s hrdosťou Pudingáči svojho tajného hosťa skupinu Čiki Liki Tu-a a zaspievali si spolu skladbu Hopa-hopa. Tajného hosťa Vidieka – 16 –člennú dychovú kapelu Vistučanka ocenilo potleskom celé publikum o to viac, keď si spolu zaspievali Fajčenie škodí zdraviu.

Moderátor večera Robert Roth odovzdal víťazovi historicky prvého hudobného súboja na Slovensku zaslúženú trofej – zápasnícky opasok Red Bull Soundclash. Porazený s víťazom si v závere historicky prvého hudobného súboja spoločnse zaspievali jednu z najznámejších skladieb z produkcie Vidieka Ó maňo a po nej pokračovala afterpárty s DJ Vec a všetkými zúčastnenými.

,,Absolútne sme s víťazstvom nerátali. Mysleli sme si, že na 100 percent prehráme. Preto sme momentálne v miernom šoku z krásneho víťazného opasku,” vyznal sa Janko Kuric.

Hovorí Janko Kuric, víťaz súboja, frontman kapely VIDIEK

Na podujatí sa zabávali aj známe tváre slovenského šoubiznisu ako napríklad Zdenka Predná, Richard Stanke či Ady Hajdu.

Viac sa dozviete vo vysielaní rádia Aetter, tento týždeň.

FOTOGALÉRIA (Viac fotiek čoskoro na stránke www.aetter.sk/galeria)

Text a nahrávky: Eva Kukurová; Foto: ©RaMi

Viac o mne

Andrej Brník

Mám rád to čo robím a čo robím sa snažím robiť na 100%. Niekedy je to so mnou síce na nevydržanie, ale aj napriek tomu si myslím, že som celkom spoločenský.
Viac o mne

Viac zaujímavých článok z nášho webu

  • Ticho pred hudobnou smršťou RED BULL SOUNDCLASHTicho pred hudobnou smršťou RED BULL SOUNDCLASH Poriadne husto je medzi dvoma slovenskými kapelami Vidiek a Puding pani Elvisovej. Počas uplynulého víkendu tvrdo makali v skúšobniach, aby zahviezdili na premiérovom slovenskom Red Bull […]
  • Zoči Voči, Katarína Knechtová a Chiki liki tu-a v ArtKlube Tri populárne kapely zavítajú počas marca do ArtKlubu. Už v sobotu 16. marca to budú mladí Zoči Voči, v utorok 19. marca Katarína Knechtová počas svojho špeciálneho akustického turné a v […]
  • Pripútajte sa, o chvíľu vzlietneme!Pripútajte sa, o chvíľu vzlietneme! Športová hala v Trnave. Niekoľko desiatok účastníkov. Všetci chcú len jedno. Dostať sa do ďalšieho kola, ktoré bude v Bratislave a odtiaľ do salzburgského  Hangaru-7 v Rakúsku. Tak poďme […]
  • Papierovým lietadielkom až do SalzburguPapierovým lietadielkom až do Salzburgu BRATISLAVA, Letisko M. R. Štefánika Odletový terminál bratislavského letiska sa vo štvrtok 22. marca 2012 zmenil na frekventovanú letovú zónu. Preletelo ním totiž 20 neobyčajných […]
  • DJ MADET: Vraj vyzerám ako kráľ EDM scény DJ HARDWELLDJ MADET: Vraj vyzerám ako kráľ EDM scény DJ HARDWELL DJ HARDWELL je jeden z najznámejších, holandských progresívnych a electro housových DJov a hudobných producentov. DJ MADET je 20 ročný študent FMK. Rozdielov medzi nimi je skutočne […]