nov 062012
 

Smolenický zámok sa stal na najbližšie dva dni (6. a 7. novembra) dejiskom konferencie “Nové trendy v marketingu”. Niekoľko desiatok expertov, odborníkov z praxe, ale aj akademická obec budú konfrontovať svoje názory na tému “Zodpovednosť v podnikaní”. V poradí deviatu medzinárodnú konferenciu organizuje Fakulta masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave (ďalej len FMK UCM) s cieľom zabezpečiť rýchle šírenie najnovších vedeckých poznatkov z oblasti marketingu, médií a komunikácie, ktoré sú dynamicky vyvíjajúcimi sa sférami spoločnosti.

Pre sledovanie LIVE Streamu kliknite sem.

8:30 Pomaly sa schyľuje k začiatku konferencie. Prebiehajú posledné prípravy.

9:00 Veľká zasadacia miestnosť sa už zaplnila. Konferenciu otvárajú svojimi príhovormi prodekanka pre akreditáciu a externé štúdium Ľudmila Čábyová a dekanka fakulty Dana Petranová. Dekanka zároveň odprezentovala a vyhlásila súťaž o  cenu spoločenskej zodpovednosti pre vzdelávacie inštitúcie – GRANÁTT, ktorá nadväzuje na výročnú cenu Mariána Matyáša – Granátové jablko. Jej cieľom je prezentácia projektov zameraných na implementáciu moderných metód spoločenskej zodpovednosti vo vzdelávacích inštitúciách. Bude sa vyhlasovať každoročne na jesennej konferencii “Nové trendy v marketingu”.

9:25 Rektor UCM  ide prednášať na tému “Nové trendy v marketingu – spoločensky zodpovedné podnikanie”. Svoje vystúpenie začal netradične citátom marketingového guru Setha Godina: “Marketing je vecou šírenia myšlienok a šírenie myšlienok je najvýznamnejším produktom našej civilizácie.” Hovorí, že spoločensky zodpovedné podnikanie nie je pre marketing len dôležité, ale stáva sa jedným z rozhodujúcich faktorov úspešnosti firmy.

9:55 Z internetovej marketingovej agentúry VISIBILITY, ktorá sa stará o reputáciu svojich zákazníkov v online prostredí, prišiel prednášať jej výkonný riaditeľ Juraj Sasko. Hovorí o prepojení search engine marketingu a spoločenskej zodpovednosti. Svoj príspevok končí prípadovou štúdiou a najnovšou kampaňou Slovenských elektrární, ktorá má za úlohu posilniť značku “Energia pre krajinu” a tým aj rôzne aktivity v oblasti spoločenskej zodpovednosti hlavne v online prostredí.

10:10 Začala sa diskusia. Dekanka FMK hovorí o projektoch a aktivitách, ktoré fakulta realizuje a možno ich označiť ako spoločensky zodpovedné. Príkladom environmentálnej zodpovednosti je napr. projekt Kolokolo, revitalizácia budovy, separovanie odpadu, projekt Unibrigáda, vydávanie elektronických zborníkov, Klaster na propagáciu zelených technológií. V sociálnej spoločenskej zodpovednosti spomína predaj kalendára, ktorý nafotili pedagógovia fakulty v úlohách známych filmových hviezd. Výťažok darovali detičkám dvoch študentiek, ktoré prišli pri pôrode o život. V rámci ekonomickej zodpovednosti medzi najdôležitejšie patrí transparentnosť prijímacích pohovorov, ktoré zabezpečuje externá firma.

10:50 O spoločenskej zodpovednosti v zdravotníctve rozpráva Renáta Mihályová, riaditeľka a konateľka nemocnice MEDISSIMO.

11:05 Konateľ jediného ekologického hotela s certifikáciou EU Ecolabel v SR, Rastislav Amrich, prišiel konferenciu obohatiť poznatkami a skúsenosťami z oblasti hoteliérstva. Zelené podnikanie v praxi sa hotel snaží dosiahnuť minimalizáciou odpadu z prevádzky, triedením a recykláciou odpadu, znižovaním spotreby energií a pod.

 11:20 Rozprávali sme sa aj s členkou organizačného výboru – Dášou Mendelovou, ktorá nám povedala, aká je tohoročná konferencia v číslach.

11:40 Martin Horváth, pedagóg na Fakulte masmediálnej komunikácie, prináša pohľad do problematiky organizácie destinačného manažmentu.

13:25 O malú chvíľu sa začína panelová diskusia na tému “Spoločenská zodpovednosť”.

Jej účastníkmi budú: majiteľ spoločnosti INVEX – Jozef Bachratý, Jozef Dolník – generálny riaditeľ INVESTEFEKT A, spol. s. r. o., Ľuboš Lopatka – generálny riaditeľ AZC, a. s., prezidentka Rady pre reklamu Zuzana Mistríková a zakladateľ spoločnosti Websupport Michal Truban. Moderátorské kreslo obsadí Rudolf Rybanský, vedúci Katedry marketingovej komunikácie FMK UCM, ktorého sme na chodbe zastihli a vyspovedali.

14:05 Účastníci diskusie odpovedajú na otázku, či vo svojej podnikateľskej činnosti využívajú nástroje marketingu. Michal Truban z Websupportu hovorí: “Marketing používame a keďže sme internetová firma tak využívame všetky blogy, sociálne siete… Marketing je podľa mňa všetko, čo tá firma robí – akých má zamestnancov, akú má budovu, čo podporuje, sponzoruje a najmä, ako sa správa k zákazníkom – to je ten najlepší marketing.”

14:20 Využíva Rada pre reklamu marketingové aktivity, ktoré možno označiť ako spoločensky zodpovedné? “Otázka zodpovedného podnikania na Slovensku je absolútne aktuálnou a dominantnou témou. Je to zároveň téma veľmi zložitá, lebo súvisí so všetkými, ktorí pôsobia vo verejnom priestore. Robíme všetko pre spoločnosti, ktoré stoja o to komunikovať zodpovedne, aby sme im pomáhali najmä v spätnej väzbe” reaguje Zuzana Mistríková.

14:30 Ďalšou rozoberanou problematikou sú nové trendy v marketingu. Všetci zúčastnení rozprávajú o svojich skúsenostiach a tom, čo v tejto oblasti zavádzajú do svojich firemných štruktúr.

15:30 Po krátkej prestávke sa veľká zasadacia miestnosť opäť zapĺňa. Ondřej Roubal, z Fakulty sociálnych štúdií v Prahe, začal prednášať svoj príspevok na tému “Štestí na útěku ve  společnosti blahobytu”.  Okrem toho sa otvorili dvere aj ostatných sekcií. Pozrite si miesta, kde sa budú konať aj iné prednášky a pléna s rôznymi domácimi a zahraničnými prednášateľmi. Sekcie sú rozdelené do hlavnej prednáškovej miestnosti, červeného salónika, knižnice, okrúhleho a poľovníckeho salóna.

 15:55 Rozprávali sme sa aj s Jurajom Saskom z VISIBILITY, ktorý nám povedal svoj názor o spoločenskej zodpovednosti a jej zavádzanie do reálneho života

16:10 Vilém Kunz, zastupujúci Fakultu sociálnych štúdií v Prahe, hovorí o “Uplatňováni a podpore CSR v České republice”. V tejto krajine narastá záujem o danú problematiku, čoho dôkazom je nárast odbornej literatúry, výučba  corporate social responsibility na vysokých školách a pod.

16:30 O zodpovednom podnikaní spoločností voči svojim zamestnancom rozpráva Iveta Máliková z Fakulty masmediálnej komunikácie.

16:55 Prvý deň konferencie sa pomaly blíži ku svojmu koncu. Jedným z posledných prednášajúcich v hlavnej sekcii je Daniel Krošlák z Fakulty masmediálnej komunikácie. Objasňuje  problematiku trestnej zodpovednosti právnických osôb.

17:00 Zakladateľ WEBSUPORTu Michal Truban, bol dnes hosťom v panelovej diskusii. Spýtali sme sa ho na vás ako sa dostal na konferenciu do Smoleníc a ako uplatňujú vo svojej firme spoločenskú zodpovednosť.

17:10 Doktorandky FMK svojou prednáškou “Enviromenátlne zodpovedný cestovný ruch?” uzatvorili prvý deň konferencie Nové trendy v marketingu.

 

Text a nahrávky: Sekerešová Zdenka, Andrej Brník, Veronika Bražinová; Foto: Michal Zaťko

Viac o mne

Andrej Brník

Mám rád to čo robím a čo robím sa snažím robiť na 100%. Niekedy je to so mnou síce na nevydržanie, ale aj napriek tomu si myslím, že som celkom spoločenský.
Viac o mne

Viac zaujímavých článok z nášho webu

  • Už 6 rokov ladíme s VamiUž 6 rokov ladíme s Vami V našom štúdiu a za našimi mikrofónmi sa za ten čas vystriedalo mnoho hostí, moderátorov a redaktorov. Už 6. rok si rádio Aetter môžete naladiť prostredníctvom internetu. Priestory, v […]
  • Víťaz Granátového jablka 2017: Je to o pedagógoch, pretože študenti sú obrazom svojich učiteľovVíťaz Granátového jablka 2017: Je to o pedagógoch, pretože študenti sú obrazom svojich učiteľov Z úspešného absolventa hrdo srší pocta fakulte. Tvrdí, že FMK mu otvorila brány do sveta marketingu a odmenu za svoj doterajší úspech pripisuje kolektívnej práci, nie iba sebe samému. […]
  • Hlavné správy z Aetter servisu 8Hlavné správy z Aetter servisu 8  FMK sa rozlúčila s letným semestrom v podobe mnohých zaujímavých podujatí a naši redaktori si ich nenechali ujsť. Vypočujte si posledné dvojtýždňové Hlavné správy s Peťou Pupalovou. […]
  • UCM má nového rektoraUCM má nového rektora Aktualizované o 14:22 V opakovaných voľbách na pozíciu rektora Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave zvíťazil súčasný dekan FPV Roman Boča. V tretích voľbách sa o kreslo […]
  • Volejbal v Trnave opäť ožíva aj vďaka UCMVolejbal v Trnave opäť ožíva aj vďaka UCM Začiatkom tohto akademického roka urobila naša univerzita významný krok vpred v rozvoji športu, nielen na samotnej univerzite, ale i v Trnave. TRNAVA. Po vzniknutí Kabinetu telovýchovy […]