apr 302017
 

Koniec apríla sa na FMK niesol v znamení dvoch tradičných konferencií, na ktorých nechýbali ani naši redaktori. Okrem toho pre vás zisťovali viac aj o novinke s názvom FMK day, ktorú pre vás tentoraz pripravujú pedagógovia. To všetko si môžete vypočuť v Hlavných správach s Peťou Pupalovou.

  • Doktorandi organizovali minulý štvrtok ďalší ročník konferencie Quo Vadis, ktorej prepoludňajší blok prezentácií odborníkov z praxe bol po prvý raz otvorený aj pre študentov. Detaily prináša redaktorka Barbara Čierna a viac o priebehu konferencie si môžete prečítať v online zápiskoch od Petry Pupalovej.

Kino Oko počas konferencie Quo Vadis. Foto: Peter Lančarič

  • Odborníci  z médií a marketingu sa v utorok a stredu stretli na Smolenickom zámku v rámci konferencie Megatrendy a médiá. Viac o priebehu konferencie si môžete prečítať v online zápiskoch od Karin Kubíkovej.

Diskusia v hlavnej sále na Smolenickom zámku počas konferencie. Foto: Pavel Bielik

Hlavným hosťom jarnej konferencie bol japonský profesor a vynálezca Nintenda Masayuki Uemura. V Hlavných správach si môžete vpočuť, ako vníma budúcnosť médií.

Prof. Masayuki Uemura. Foto: Jakub Kovalík

Hlavnou témou konferencie bola búdúcnosť médií. O výbere tohtoročnej témy prezradila viac v Hlavných správach prodekanka Juliána Mináriková a dekanka Dana Petranová zhodnotí priebeh celej konferencie.

Dekanka Dana Petranová oficiálne otvára jarnú konferenciu Megatrendy a médiá 2017. Foto: Jakub Kovalík

Za rok 2017 odovzdala dekanka Dana Petranová Granátové jablko Mariána Matyáša v kategórii „absolvent” Jánovi Svobodovi a v kategórii „študent” kolektívu rádia Aetter. Viac o laureátoch si môžete preítať na našom webe.

Kolektív rádia Aetter s pani Bugošovou. Foto: Petra Pupalová

  • Ak ešte nemáte plány na budúci utorok, určite sa príďte pozrieť na FMK day, ktorý organizujú naši pedagógovia. Čo všetko na vás čaká, zistila redaktorka Veronika Sásiková od organizátorky Slávky Gracovej.

      Hlavné správy z Aetter servisu 27.04.2017

 

Foto: Peter Lančarič, Pavel Bielik, Jakub Kovalík

petra pupalova

petra pupalova

Spravodajstvo Aetter servisu pre mňa veľa znamená. Teší ma, že svoje vedomosti môžem ďalej odovzdávať novým nádejným redaktorom, pretože najväčším úspechom pre mňa je, keď vidím, že sa im darí.
petra pupalova

Posledné príspevky autora petra pupalova (pozri si všetko)

Viac zaujímavých článok z nášho webu

  • Hlavné správy z Aetter servisu 8Hlavné správy z Aetter servisu 8  FMK sa rozlúčila s letným semestrom v podobe mnohých zaujímavých podujatí a naši redaktori si ich nenechali ujsť. Vypočujte si posledné dvojtýždňové Hlavné správy s Peťou Pupalovou. […]
  • Hlavné správy z Aetter servisu 5Hlavné správy z Aetter servisu 5 ­ Jarný turnaj o pohár dekanky FMK, madžentoví študenti na Ukrajine, Zber oblečenia FMK, zladená veľká oslava rádia Aetter či minuloročný Medzinárodný fimový festival v Karlových […]
  • Granátové jablko 2017: Poznáme víťazný kolektívGranátové jablko 2017: Poznáme víťazný kolektív Ocenenie Granátové jablko sa dnes (25.4) odovzdalo už po desiaty raz. Kolektívny laureát bol v histórii odovzdávania len jeden. Po šiestich rokoch je opäť ocenená skupina […]
  • Hlavné správy z Aetter servisu 2Hlavné správy z Aetter servisu 2 Prinášame vám ďalšiu dávku reportáží z celého týždňa spolu aj s nahrávkou Hlavných správ s novými jinglami zo stredy 01.03.2017. Naši redaktori boli tentoraz na prehliadke Obrátenej […]
  • Hlavné správy s Petrou PupalovouHlavné správy s Petrou Pupalovou Každý týždeň v stredu o 20.00 hod si môžete vypočuť všetky výstupy tímu redaktorov z Aetter servisu, ktorí Vám prezradia informácie nielen z prostredia školy, ale aj Trnavy. Hlavné správy […]