aug 032011
 

Len druhý ročník mimoriadne vydareného festivalu Grape je pripravený na druhý augustový týždeň. Keď sa na ňom minulý rok objavili mená ako Röyksopp či Subways, bolo to znamením, že organizátori majú vyššie ambície, ktoré sa im podarilo naplniť a dokázali uspokojiť pomerne náročné Pohodou vychované publikum. Návštevníci mali z akcie radosť, čo môže na tento ročník na piešťanské letisko prilákať oveľa väčšie množstvo hudobných fanúšikov.

Tí si budú môcť vychutnať aktuálne hviezdne svetové mená Hurts, Interpol, Wombats, N.O. H.A. a tiež zaujímavé zostavy typu Autumnist, DVA či Sunflower Caravan, ktoré sa už na Slovensku ukázali, no stále sú aj pre festivalových „závislákov“ čerstvým a prekvapujúcim osviežením. Uvidíme aj tradičnú festivalovú zostavu česko-slovenských interpretov PPE, Billy Barman, Diego, Uniques, Kazety, Midi Lidi ale aj originálne projekty Hugo Čáves Orchestra, Mariša alebo novinka From Our Hands.

Okrem headlinerov je špecialitou aj „pódiová bitka“ elektromágov Karaoke Tundru a Foolka, ktorí vystúpia bok po boku rovnako ako dvojice z hip hopovej sféry, stálice Vec so Zverinom versus invenční kuchári Haf a Beyuz.

Sprievodných aktivít je na dva dni dostatočne veľa, budete sa môcť vyžiť audiovizuálne, módne i športovo. Skejtový portál boardlife.sk prinesie do areálu letiska minirampu, na ktorej si zajazdia poprední inlineri a skejtoví nadšenci, ku ktorým sa budete môcť pripojiť mimo ich exhibície aj vy a vyskúšať si triky na doske.

Pokochať svoje zraky budete môcť aj na vystavených dielach dvanástich slovenských výtvarníkov. Fotograf Adam Šakový odprezentuje svoje atmosférické fotografie, Ivana Šáteková animované plagáty, vystavené budú aj minimalistické dielka Juraja Lička a surrealistickosnové skvosty Andreja Dúbravského, Davida Baffiho, Sone Patúcovej a ďalších.

Medzi stánkami so štýlovým oblečením, doplnkami, odznakmi a taškami rôznych veľkostí, farieb a materiálov nájdete nielen tieň ale aj inšpirácie pre svoje garderóby. A ak máte pocit, že by potrebovali oživiť niečím novým alebo originálnym, dajte šancu jednému z ateliérov a umelcov, ktorí svoju tvorbu ponúknu na letnej edícii Urban Marketu práve na Grape. Rovnako štýlové budú aj bicykle, ktoré organizátorom pre lepšiu logistiku požičia Jolo a v prípade, že sa vám zapáčia, môžete si ich pozrieť a kúpiť na jeho portáli slowatch.sk.

Ak budete unavení z prechádzok, usadíte sa pri filmoch v stane IFF Bratislava, ktorý vybral celovečerné snímky prevažne slovenskej produkcie a výber z festivalov Áčko alebo FestAnča. Osvieži Vás aj divadelná improvizácia trojice 3T, ktorú poznajú nielen rodáci Žilinčania ale celé Slovensko. Jeden z členov raz pôsobil už aj ako porotca na jednej z „impro“ akcií v trnavskom Oku.

Aby ste ostali svieži, na sobotu medzi deviatou a jedenástou je pripravený aj stánok s kávou a pre váš dych cukríky tictac zadarmo s tematickou príchuťou grape litchi. Organizátori mysleli na všetko, tak si poďte vychutnať riadnu medzinárodnú nádielku hudby za augustového slnka i vánku!

A tu sú hudobné ukážky, ktoré by vás mohli dostať. Interpol, Marina & the Diamonds a The Wombats.
http://www.youtube.com/watch?v=vw97oth25Vg
http://www.youtube.com/watch?v=S_oMD6-6q5Y
http://www.youtube.com/watch?v=rlOVEMHLAMc
www.grapefestival.sk

Viac o mne

Andrej Brník

Mám rád to čo robím a čo robím sa snažím robiť na 100%. Niekedy je to so mnou síce na nevydržanie, ale aj napriek tomu si myslím, že som celkom spoločenský.
Viac o mne

Viac zaujímavých článok z nášho webu

  • Povstaňte a tancujte na Uprisingu!Povstaňte a tancujte na Uprisingu! Štvrtý ročník opäť prinesie mená svetovej reggae, hip-hop či latino scény. Na tom istom mieste na Zlatých pieskoch dva dni divokej čiernej jamajskej, pestrej európskej i domácej slovenskej […]
  • Sú TUNIAKY ľudia vo vlastnej šťave?! Sú TUNIAKY ľudia vo vlastnej šťave?! Ruku na srdce: Ktorí z vás netúžia po teple a slniečku? Predstava obliecť si ľahké, voľné šaty a prechádzať sa počas dňa s úsmevom po meste možno nie je taká skvelá, ako sa v skutočnosti […]
  • Svetové diamanty na Zlatých pieskochSvetové diamanty na Zlatých pieskoch Základné informácie o tomto ročníku Uprisingu sme vám už priniesli, poďme sa pozrieť bližšie na program a vypichnúť mená, ktoré zaujali našu redakciu.
  • TVaT 2015: Motivačné workshopy pokračujúTVaT 2015: Motivačné workshopy pokračujú Včera sa začal Týždeň vedy a techniky na FMK UCM. Oblasti prednášok sú rozšírené, a preto veríme, že dnešný deň ste strávili rovnako, ako aj my - s ľuďmi z praxe a odniesli ste si nové […]
  • Nové mená na Grape festivale: The Maccabees a GramatikNové mená na Grape festivale: The Maccabees a Gramatik Grape festival pomaličky napĺňa svoju kvótu zahraničných účinkujúcich. Do programu zaraďuje britskú indie gitarovku The Maccabees a slovinského Dj-ja a producenta žijúceho v Amerike, ktorý […]

  4 736 komentárov to “Grape odprezentuje tohtoročnú hudobnú úrodu”