websuport vrch

máj 212014
 

 

Po uhorkovej sezóne vyplnenej snímkami, ktoré nútili kinosály zívať prázdnotou, je na rade výživnejší čas leta, radosti, dovoleniek a očakávaných snímok. A že ich ani tento rok nebude málo! Ba naopak, človek aby si našiel dobrú brigádu, aby mal z čoho platiť lístky do kina.

Godzilla-Teaser-Poster-2Začať exkurziu by sme mohli Godzillou. Reinkarnácia japonskej legendy, príšery z mora s devastujúcimi účinkami na každého, kto jej príde do cesty, má u nás oficiálny dátum premiéry 15.5.2014. V Japonsku bolo o tejto oblude natočených takmer 30 filmov. Americká produkcia sa tohto populárneho stvorenia chytila naposledy ešte v minulom storočí. Po šestnástich rokoch prichádza remake, ktorý prví diváci hodnotia veľmi kladne. Aj upútavka dáva na známosť, že pôjde o udalosť ozrutných rozmerov.

V rovnaký deň sa u nás prvýkrát objavuje adaptácia románu Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol. Úspešná kniha o Allanovi Karlssonovi, ktorého život je lemovaný rôznymi dôležitými svetovými míľnikmi, sa dočkala sfilmovania v podobe švédskej dobrodružnej komédie.

MPW-93038

Týždeň na to poteší oko fanúšikov série X-Men novinka s podtitulom Budúca minulosť. Chýbať v nej nebudú mená ako Hugh Jackman, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence či Halle Berry.

Dvanásty jún majú v kalendári poznačený všetci tí, ktorí sa nevedia dočkať novinky od Setha MacFarlanea  Všetky cesty vedú do hrobu.  Westernová komédia nebude šetriť vaše bránice. A nešetrí ani veľkými menami, ako napríklad Charlize Theron, Liam Neeson či Neil Patrick Harris.

Týždeň na to si prídu na svoje malí aj veľkí fanúšikovia rozprávok . Špeciálne tí, ktorým sa páčil film Ako si vycvičiť draka. Ten dostane pät rokov po úspešnej „jednotke“ pokračovanie. Transformers-4-Poster-Mark-Wahlberg-as-Cade-Yaegar-690x1024

Ešte pred rokom sa režisér Michael Bay predvádzal s filmom Pain and Gain, na ktorom musel ušetriť neskutočné peniaze. Jednoducho chcel dokázať, že aj so zníženým rozpočtom sa dá robiť kvalitný film a fanúšikom tak aspoň skrátil dlhé čakanie na novinku Tranformers 4. S predchádzajúcim filmom nebude mať spoločný ani rozpočet, ani príbeh. Jedine tak hlavný hrdina má rovnakého predstaviteľa – aj v tomto prípade si svojich pár (140) minút slávy užije Mark Wahlberg. Na Slovensku si to budeme môcť vychutnať od 26.6.2014.

Hercules-TheRock-Poster

Tretieho júla sa u nás objaví 22 Jump Street. V pokračovaní snímky z roku 2012 na motívy populárneho seriálu sa predstavia opäť Jonah HillChanning Tatum. Týždeň po tejto premiére si budete môcť užiť dve pokračovania. To prvé bude ľudsko-zvierací príbeh v Úsvite planéty opíc s Garym Oldmanom, to druhé bude animované a pôjde o pokračovanie animáku Lietadlá.

24.7. sa v našich kinosálach vyskytnú mená ako Channing Tatum, Mila Kunis či Dwayne Johnson. Prvé dve mená môžeme vidieť na plagáte k sci-fi snímke Jupiter na vzostupe, The Rock si užije hlavnú rolu ako Herkules.

Gardians-of-the-Galaxy-Poster

 

V posledný júlový deň sa predstavia Strážcovia Galaxie. Podivná partia hrdinov od Marvelu sľubuje zábavu a akciu, ako sa na správny letný blockbuster patrí.

Morgan FreemanScarlett Johansson v akčnom sci-fi Luca Bessona budú objavovať záhadné medicínske účinky zvláštnej „zásielky“ v tele hlavnej hrdinky. To všetko začiatkom augusta v Lucy.

movies_sin_city_2_teaser_poster

Detstvo nám v lete pripomenú Ninja korytnačkyMegan Fox. V tímovej akcii s názvom Expendables 3 sa predstavia herci, ktorí sú už neodmysliteľne spojení s kategóriou „akčný film“. Niektorí si v sérii už zahrali, iní zažijú premiéru. Že sa veľkými hviezdami nešetrilo, môžete posúdiť aj z tohto výpočtu: Sylvester Stallone, Jason Statham, Antonio Banderas, Jet Li, Dolph Lundgren, Wesley Snipes, Randy Couture, Mel Gibson, Harrison Ford, Arnold Schwarzenegger.

S podtitulom „Ženská, pre ktorú by som vraždil“ a kvalitným obsadením (Mickey Rourke, Eva Green, Jessica Alba, Joseph Gordon-Levitt) sa vráti Sin City.

 Nadchádzajúce letné mesiace tak možno aj vďaka tomuto prehľadu nemusia byť pre vás len obdobím dovoleniek. Svoj voľný čas môžete stráviť aj posedením pred plátnom vo vašom miestnom kine. Ponuka je široká, rozhodne sme v uplynulých riadkoch nespomenuli všetky tituly, ktoré sa budú premietať. Beztak všetkým prajeme príjemné leto, vidíme sa opäť v ďalšom semestri.

 

Trailer na Godzillu:

Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol:

X-Men: Budúca minulosť:

Všetky cesty vedú do hrobu:

Ako si vycvičiť draka:

Transformers 4:

22 Jump Street:

Úsvit planéty opíc:

Lietadlá 2:

Jupiter na vzostupe:

Herkules:

Strážcovia Galaxie:

Lucy:

Ninja korytnačky:

Expendables 3:

Sin City: Ženská, pre ktorú by som vraždil

Autor: Ján Janočko

Karin Kubíková

Pozitívnym prístupom som si prešla päťročnou cestou aj (šéf)redaktorky. Rádio bolo pre mňa na FMK tou najlepšou voľbou.

Viac zaujímavých článok z nášho webu

  • Filmy, ktoré si MUSÍTE v lete pozrieť! Leto už klope na dvere (veď to ste podľa skúškového obdobia určite spoznali) a s ním sa do kín valia aj trháky od známych jedincov pôsobiacich v Hollywoode. Ak považujete bezbrehé […]
  • Z DENNÍKA #11madzentovych v Karlových Varoch – deň I.Z DENNÍKA #11madzentovych v Karlových Varoch – deň I. Medzinárodný filmový festival otvoril svoje brány po päťdesiatykrát. Je tu rušno a my vám v krátkosti zhrnieme, čo sme dnes zažili na vlastnej koži. Po stresujúcej noci naháňania […]
  • Z DENNÍKA #11madzentovych v Karlových Varoch – deň IV. a V.Z DENNÍKA #11madzentovych v Karlových Varoch – deň IV. a V. Karlovarský filmový týždeň sa rozbehol, a #11madzentovych tiež. Ako sme už spomínali, každý robí čo ho baví. Utvorili sme viacero skupiniek, niektorí sledujú filmy, iní sedia na […]
  • Pobrežná hliadka mieri po rokoch do kín!Pobrežná hliadka mieri po rokoch do kín! Kto by to bol povedal, že tento legendárny seriál sa raz objaví aj vo filmovej verzii? Dnes už je to pravda, no Davida alebo Pamelu by sme tu už zrejme hľadali márne. Všetci si na nich […]
  • Bola druhá 300vka lepšia ako prvá?Bola druhá 300vka lepšia ako prvá? Akoby to bolo len včera.  Písal sa rok 2006 a v tom čase sa kinami prehnala vizuálna smršť s názvom 300. Vďaka príbehu o skupinke chrabrých bojovníkov, ktorí sa nebáli položiť život za […]