jún 262011
 

Festival Pohoda je bohatý aj na sprievodné aktivity, ak sa vám večer zažiada filmový klub, nech sa páči. Alebo dostanete chuť na horúci čaj a otvorenú diskusiu, aj v tomto prípade si môžete nájsť ten pravý stan. Adrenalínové atrakcie, literárny kútik alebo rýchlokurz tanca, toto všetko je súčasťou festivalu. A poteší aj výtvarne a vizuálne zameraných fanúšikov.

V prvom pláne sa vizuál prejaví pod novým zastrešením občianskeho združenia Street art communication, ktoré sa postará o grafickú prezentáciu festivalu. Umelci budú maľovať v teréne, zhostia sa aj workshopov, kde zaškolia záujemcov o graffiti body painting a maľovanie na tričká a odprezentujú slovenský i ten medzinárodný street art.
Ďalšie „ozetko“ Euforion zastrešuje Kreatívnu zónu, kde okrem priestoru pre profesionálnych umelcov bude lákať aj návštevníkov.
Tradične sa bude maľovať na betónové kvádre, predstavia sa umelci, fotografi, graffiti zástupcovia, realizovať sa budú študenti i profesionáli. Ako sa dňami bude Pohoda čoraz viac meniť a spestrovať, budete môcť vidieť na vlastné oči.
Prezentovať sa bude aj niekoľko galérií, bratislavská SPACE s diskusiou o súčasnom umení a Galéria 4D sa zameria na sochu.
Ani tento rok nebude chýbať výstava Ctibora Bachratého, ktorú nemôžete minúť, fotografie z minulých ročníkov sú totiž vystavené na rázcestí medzi jednotlivými pódiami a ľudia okolo nich prechádzajú denne. Pri troške šťastia sa na jednej z nich možno aj nájdete.
Pri tematike vizuálu nemôžeme zabudnúť na reklamné spoty, za ktorými stojí štúdio Milk a v hlase zo sprievodného komentára môžete spoznať našu študentku Lucku Dubačovú. S festivalom je spätá aj naša čerstvá absolventka Katka Acélová, ktorá bude oficiálne fotiť dianie počas štyroch dní kultúrneho sviatku.

Viac o mne

Andrej Brník

Mám rád to čo robím a čo robím sa snažím robiť na 100%. Niekedy je to so mnou síce na nevydržanie, ale aj napriek tomu si myslím, že som celkom spoločenský.
Viac o mne

Viac zaujímavých článok z nášho webu

  • Víťazka Granátového jablka: Všetko, čo robíme, má zmyselVíťazka Granátového jablka: Všetko, čo robíme, má zmysel Tvrdí, že v nej prúdi madžentová krv. Okrem FMK miluje pečenie a vďaka skvelým ľuďom sa dostala tam, kde je teraz. Doktorandka Slávka Mazáková nám povedala o sebe a o tom, ako sa na FMK […]
  • Pripravte sa na druhú Pecha Kucha Night v TrnavePripravte sa na druhú Pecha Kucha Night v Trnave Pokračovanie projektu Pecha Kucha Night už 30.novembra u nás v Trnave. Neodmietnite pozvanie na najpestrejší výber pochúťok z domácej umeleckej scény.
  • Aj tento rok si v Trenčíne uletíme na hudbeAj tento rok si v Trenčíne uletíme na hudbe Patríte medzi študentov, ktorí si cestujúc do školy rýchlikmi a „ícečkami“ v Trenčíne nikdy nezabudnú spomenúť na najväčší slovenský festival? Ak spadáte do tejto kategórie, pravdepodobne […]
  • Granátové jablko 2017: Poznáme víťazný kolektívGranátové jablko 2017: Poznáme víťazný kolektív Ocenenie Granátové jablko sa dnes (25.4) odovzdalo už po desiaty raz. Kolektívny laureát bol v histórii odovzdávania len jeden. Po šiestich rokoch je opäť ocenená skupina […]
  • Talkshow pre podnikavé dušeTalkshow pre podnikavé duše Piatok 26. januára je príležitosťou pre všetkých podnikavcov osvojiť si užitočné typy pre vlastný biznis. Projekt Štart UPs 2017 sa prostredníctvom na slovo vzatých spíkrov podelí o […]