jan 302018
 

Česká televízia včera oznámila, kto je víťazom národného boja o post reprezentanta na Eurovision Song Contest 2018. Česká televízia nechala tento rok v národnom kole Eurovízie hlasovať aj fanúšikov. Víťaz národného kola Mikolas Josef bude v Lisabone súťažiť s piesňou Lie To Me. O postup do finále zabojuje v prvom semifinále, ktoré je naplánované na 8 mája.


Česko sa pokúsilo získať Veľkú cenu Eurovízie od roku 2007 už šesťkrát. V roku 2009, keď krajinu reprezentovala skupina Gipsy.cz získali Česi v semifinále nulu. Česká televízia sa preto rozhodla nepokračovať v súťaži. Na európske obrazovky sa naši susedia vrátili až v roku 2015. Zatiaľ najúspešnejšia česká reprezentantka, ktorá sa ako jediná prebojovala do veľkého finálne, je Gabriela Gunčíková, ktorú poznáme zo spoločného československého speváckeho projektu. Slovensko sa na tohtoročnej Eurovízii nezúčastní, napriek tomu budeme mladému spevákovi držať palce.

Zdroje: eurovision.tv, youtube

 

 

Mirco

Mirco

Možno to je klišé, ale Aetter je pre mňa splnený sen. Keď som bol ešte mini, zvykol som sa nahrávať na magnetofón a každému som vždy hovoril, že keď ,,vyrastiem" chcel by som do rádia. Vyrástol som (asi aj viac ako by bolo dobré 🙂 ) a Aetter mi ponúkol skvelú príležitosť ako si plniť tento detský sen.
Mirco

Viac zaujímavých článok z nášho webu