websuport vrch

sep 262012
 

Reportér najznámejších newyorských novín, spisovateľ, držiteľ prestížnej Pulitzerovej ceny a tiež Národnej ceny za literatúru, Tim Weiner, navštívi našu fakultu.

TRNAVA. Tim Weiner je absolventom žurnalistiky na Kolumbijskej univerzite, ktorý v súčasnosti už takmer 20 rokov pracuje ako reportér pre New York Times. Zaoberá sa najmä bezpečnostnými a vojenskými otázkami, pričom sa zameriava na špionáže, vojny, zbrane hromadného ničenia a terorizmus. Najskôr pracoval ako národný bezpečnostný spravodajca vo Washington D.C., neskôr ako zahraničný spravodajca prinášal  pre New York Times správy z Afganistanu, Pakistanu, Kuby, Haiti, Guatemaly, Kene, Sudánu a iných krajín. Za svoje doterajšie pôsobenie v New York Times bol aj ocenený niekoľkými novinárskymi cenami.

Pred tým, ako začal písať pre New York Times, pracoval 10 rokov ako investigatívny reportér pre denník Philadelphia Inquirer. V tomto období sa so svojou prácou o zrútení hotela Hyatt Regency, pri ktorom v júli 1981zomrelo 114 ľudí ,podieľal na zisku Pulitzerovej ceny za lokálnu reportáž. V roku 1988 sa už stal sám držiteľom tejto prestížnej novinárskej ceny za sériu článkov o tajných vojenských a špionážnych programoch.

Okrem novinárčiny sa Tim Weiner venuje aj spisovateľskej činnosti. Sám je autorom troch kníh a štvrtej je spoluautorom. Jeho kniha História CIA sa stala svetovým bestsellerom, bola preložená do 24 jazykov a dostala sa medzi najlepšie hodnotené knihy podľa New York Times, Washintgton Post, Economist a časopisu Time. Táto jeho kniha bola v roku 2007 ocenená Národnou cenou za literatúru.

Nenechajte si ujsť jedinečnú príležitosť stretnúť sa s týmto zaujímavým človekom, ktorý príde medzi nás 8. novembra. Osobnému stretnutiu s ním bude 5. novembra predchádzať video prednáška priamo z auly Univerzity Komenského v Bratislave.

 

Text: Kristína Pomsárová

Viac o mne

Andrej Brník

Mám rád to čo robím a čo robím sa snažím robiť na 100%. Niekedy je to so mnou síce na nevydržanie, ale aj napriek tomu si myslím, že som celkom spoločenský.
Viac o mne

Viac zaujímavých článok z nášho webu