107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Dramatický začiatok MS 2015: Výhra Slovákov nad Dánmi 4:3

Napísal na 2. mája 2015

OSTRAVA. Slovenskí hokejisti odštartovali úvodné zápasy B-skupiny prvou výhrou s Dánskom. Na 79. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji zvíťazili v prvom zápase 4:3 po nájazdoch. O výsledku duelu rozhodol Marko Daňo.

Slovenská striedaèka po víazstve

Hokejisti slovenskej reprezentácie na tohtoročných Majstrovstvách sveta vstúpili s ťažkým začiatkom. V úvodnom zápase B-skupiny s Dánskom zinkasovali v 26. minúte stretnutia gól a Dáni sa tak dostali do vedenia 1:0.

Slovenskí chlapci viaceré šance streliť gól nepremenili. V početnej výhode vyrovnal v 49. minúte Sersen po prihrávke od Libora Hudáčka. V priebehu ďalších 78 sekúnd strelil Galbraithovi gól Viedenský, čím dostal Slovensko do vedenia. Po viacerých šanciach Dánov sa im napokon podarilo vyrovnať a puk do siete Jána Laca poslal Nichlas Hardt.

Dramatický zápas opäť vystupňoval Dominik Graňák, ktorý s veľkým šťastím dostal v 52. minúte našich do vedenia 3:2. Pár minút pred koncom tretej tretiny Dáni využili presilovku a po vylúčení Michala Sersena vyrovnali na 3:3. Ani po predĺžení a po viacerých šanciach sa slovenským hokejistom nepodarilo streliť gól a o víťazovi tak museli rozhodnúť samostatné nájazdy.

Pri samostatných nájazdoch si zverenci trénera Vladimíra Vůjteka vybrali Mariána Gáboríka, ktorý dvojitú šancu streliť gól nevyužil. Marek Viedenský prepadol svoj prvý triumf, no druhý pokus skončil v žrdi. Gól sa nepodarilo streliť ani Draveckému. Dáni boli v nájazdoch neúspešní, rozhodol až Marko Daňo, ktorý zamiešal puk a otočil stav na 2:1. Nichlas Hardt svoj nájazd nepremenil a Slováci tak získali dva body za prvý zápas na šampionáte.

hokeeeeej

Za najlepších hráčov zápasu boli vyhlásení Vladimír Dravecký (Slovensko) a Patrick Galbraith (Dánsko). Slováci sa najbližšie stretnú s Bieloruskom, a to zajtra o 16.15 hod. V B-skupine ich ešte čaká Slovinsko, Nórsko, Fínsko, Rusko a na záver USA.

Text: Karin Kubíková