jan 272013
 

TRNAVA. V stredu, 20. februára, navštívila rádio Aetter študentka UCM a momentálne jedna z najúspešnejších slovenských speváčok Dominika Mirgová. Speváčka bola hosťom v relácii SHOWBIZ, kde pre poslucháčov naživo zaspievala svoj najnovší hit, pesničku „L.A.S.K.A.“. Klip za prvý deň prekročil hranicu 100 000 prezretí a už teraz sa jej predpovedá obrovský úspech. Milá a usmievavá Dominika dorazila do rádia spolu s priateľom krátko po 19. hodine, priamo z tanečného tréningu. Prezradila niekoľko zaujímavostí zo sveta šoubiznisu, ale aj zo svojho súkromia. Rozhovor poskytla aj pre web rádia Aetter.

Aké máš očakávania od svojej najnovšej skladby „L.A.S.K.A.“ v spolupráci s raperom Rakbym ?

Pevne dúfam a verím, že táto skladba bude úspešná. To však nikdy nevieš, pretože v kútiku duše vždy váhaš či bude alebo nebude. V dnešnom svete sa už nedá spoliehať na rádiá, ale skôr na fanúšikov. Tých mám našťastie poslednú dobu veľa a zato im ďakujem. Oni to podporujú, zdieľajú a komentujú. Vďaka ním sa to potom dostane do rádií, pretože tie ak vidia záujem od ľudí okolo, tak to hrajú. Všetko teraz vkladám do rúk mojich fanúšikov a môjho teamu, ktorý ma posúva dopredu, na čele s producentom, ktorý chodí po všetkých rádiách. Dávame do toho maximum a budeme sa modliť, že to dopadne tak, ako chceme.

Doteraz tvoj najväčší hit bola skladba „Nová“. Čakala si od tohto singlu taký úspech ?

Práveže vôbec nie. Tým, že na Slovensku už bolo veľa balád a veľa srdcoviek. Je to skladba, ktorá v mojom živote spravila veľkú čiaru, za tým čo sa stalo. Možno aj preto, že je taká skutočná a text vystihuje môj život, to čo sa vtedy dialo. Písalo mi množstvo žien, že sa v nej našli. Dokonca aj chlapci mi písali (smiech), čo ma veľmi prekvapilo. Oni to posunuli ďalej a ja som im vďačná. Stala sa takou hymnou zlomených sŕdc, aspoň pre mňa a pre tých, ktorí to počúvajú.

Dnes je v hudobnom svete veľmi dôležitý Youtube. Tebe sa podarilo prekročiť viac ako milión prezretí, čo je na Slovensku dosť veľký úspech. Ako si vnímala svoj prvý milión?

To si ani nevieš predstaviť ako. Do dnešného dňa sa mi tomu nechce veriť, čo sa týka „Novej“.  Potom je tu skladba ,,Labuť“, tá má skvelý videoklip no len 300 000 prezretí. A  „Kto je on?“, ktorá nemá ani klip, má viac ako 1.600 000 prezretí čo je super. Vidieť vďaka nemu ako ľudia reagujú hlavne na tanečnú hudbu. Youtube je skvelá vec. Som rada, že je, a že sa vďaka nemu dokáže hudba šíriť rýchlosťou svetla.

S kým by si si chcela zaspievať, niekedy v budúcnosti. Kto je taký tvoj vzor ?

Mojím najväčším vzorom je Rihanna a Beyoncé. Z mužských interpretov sa mi veľmi páči Ne-Yo. Milujem všetky hudobné žánre, je to také spontánne. Takto domácne, je to môj ocino, ktorý je pre mňa najväčší idol. Je úžasný spevák a je mi ľúto že sa nedostal tam, kam ja. Je však pravda, že také možnosti ako napríklad Superstar, tu vtedy neboli. Zo slovenskej scény by som chcela spolupracovať s raperom Egom, s Tinou alebo s Darou Rolins, ktorú milujem a počúvam od malička. Ale tiež sa mi páči aj Justin Bieber. Viem, že ho niektorí nemusia, ale na to, aký je mladý má výbornú hudbu a dostal sa dosť ďaleko. Najviac by som však chcela spolupracovať s Rihannou, čo je taký nesplnený sen.(smiech)

Keď už si spomenula Beyoncé, určite si zaregistrovala veľké ,,haló´´ okolo jej koncertu v Bratislave, ktorý sa vypredal za pár minút. Chystáš sa na tento koncert ?

Ja som si lístky kúpiť nestihla. To je mi veľmi ľúto a snažím sa to nejako vyriešiť. Pretože naozaj sa to vypredalo hneď. Manager mi však povedal, že sa to nejako pokúsi vybaviť a bude to taký darček pre mňa. Uvidíme. Keď sa mi nepodarí ísť na Beyoncé, tak pôjdem na Rihannu do Viedne.

Nálepka „Superstar“ ťa drží dodnes. Si jedna z  mála, ktorej sa podarilo udržať. Aj napriek tomu, že si svojho času mala menší útlm sa ti teraz podarilo dostať medzi tú špičku. Ako to berieš ?

Pracovala som na sebe a naozaj sa snažím. Viem, že som mala obdobie kedy som nezarobila nič. Ale to bolo tým, že ja som koncertovala stále. A potom jednoducho príde také obdobie, ktoré umelci považujú za zničujúce. To bolo pre mňa vtedy, keď som mala priateľa, o ktorom je skladba „Nová“. Vtedy mi to prišlo také nepodstatné. Ja som to brala tak, že to všetko príde ako ,,modré z neba.“ Stále som však pracovala, do všetkých rádií som nosila piesne, ale nikdy to nebolo také dobré. Musíš mať skvelý team. Musíš mať managera, musíš mať producenta, lebo ak ich nemáš tak je to ťažké. Oni majú kontakty a oni ti vedia zorganizovať tvoj kariérny život. Superstar som vďačná za to, že ma ľudia poznajú, a že mám veľa fanúšikov, čo je pre mňa najdôležitejšie.Ja sa nepovažujem za celebritu a nemám nejaké maniére. Neopovrhujem tými, ktorí mi napíšu, či už zlú alebo dobrú recenziu. Som vďačná za každého jedného, ktorý mi povie že je to super. To ma posúva dopredu a pomáha mi to v tom, aby som spravila novú skladbu, nový videoklip. Robím to kvôli nim a som im vďačná, že ich mám.

Kedy sa môžeme tešiť na tvoj nový album ?

Nechcem sľubovať, ale ak sa nám podarí a verím tomu, že začiatkom alebo koncom jari bude. Teraz  by som mala mať ešte nejaké spolupráce s českým raperom El Ninom a s Rakbym. A popri tom by som mala začať pracovať na albume, no nechystám teraz žiadny ďalší singel. No je to vo hviezdach. Uvidíme čo príde. (smiech)

 

Text a Foto: Dušan Marko

Viac o mne

Andrej Brník

Mám rád to čo robím a čo robím sa snažím robiť na 100%. Niekedy je to so mnou síce na nevydržanie, ale aj napriek tomu si myslím, že som celkom spoločenský.
Viac o mne

Viac zaujímavých článok z nášho webu

  • 6 tipov ako nepokaziť Valentína6 tipov ako nepokaziť Valentína Keď už srdiečka klopú na dvere, neľakajte sa. V skutočnosti to nie je taká tragédia, ako si všetci myslia. Ženy totiž nepožadujú na Valentína veľa. Vlastne si želajú ... Ťažko povedať, čo […]
  • Aj Mária Čírová je Rádio AetterAj Mária Čírová je Rádio Aetter V našom rádiu sa už pootáčalo množstvo hviezd. Kali, Rakby, Martin Jakubec či menšia hviezdička Mladý Hejter.  Po nich nás prišlo navštíviť aj nežnejšie pohlavie, a to rovno Mária Čírová. […]
  • Reklamy, ktoré v TV len tak neuvidíte!Reklamy, ktoré v TV len tak neuvidíte! TRNAVA. Poznáte to, keď pozeráte v televízii reklamy a oni ich stále prerušujú krátkymi úsekmi filmov?  Takýto problém určite nebol v pondelok 25.11. 2013 v Kine OKO, kde prebiehal […]
  • EXKLUZÍVNE: Rozhovor s kapelou LavaganceEXKLUZÍVNE: Rozhovor s kapelou Lavagance TRNAVA. Rádio Aetter vám prináša exkluzívny rozhovor s kapelou LAVAGANCE. V tomto období vyšla ich nová pieseň Gabriel a my sme sa rozhodli,  že bude mať premiéru aj v našom rádiu. Naviac […]
  • Trnavské karaoke: Artklub vs. Cerveza!Trnavské karaoke: Artklub vs. Cerveza! TRNAVA. Utorok večer sa opäť niesol v znamení karaoke. Hlasná hudba v spojení so zvonivými hlasmi súťažiacich sa ozývali z Artklubu už od pol desiatej. Zábava pokračovala do skorých […]