apr 112014
 

Dnes, 11.4. môžete už po osemnástykrát v uliciach vášho mesta stretnúť sympatických dobrovoľníkov so žltými kvietkami. Deň narcisov je znova tu.

Organizátor zbierky je už od jej počiatku Liga proti rakovine Slovenskej republiky, ktorá usporiadava túto akciu preto, aby sa problematika tejto zákernej choroby dostala do ulíc. Prispieť do zbierky a pripnúť si narcis môžete každý rok už tradične druhý piatok v apríli. Symbolom tohto dňa je žltý narcis, kvet jari a nádeje. Aj týmto činom vyjadrujeme solidaritu k ľuďom trpiacich rakovinou.

den-narcisov-logoV Trnave má na starosti túto akciu trnavská pobočka Ligy proti rakovine, ktorá sa každoročne aktívne zapája do organizácie. Anna Melišková z trnavskej pobočky povedala, že tento rok sa v Trnave nazbieralo až 80 študentov dobrovoľníkov, ktorí zbierali príspevky a rozdávali narcisy. Stretnúť ich môžete hlavne na Trojičnom námestí, ale taktiež aj v Obchodnom dome Jednota, v obchodných reťazcoch Billa, Tesco, Max a, samozrejme, v uliciach mesta Trnava. Vyzbierané peniaze poputujú na rôzne prístroje a výskumy liečby rakoviny, zlepšenie starostlivosti o pacientov, ale aj priamo ľuďom postihnutým touto chorobou.

Ak teda dnes v meste stretnete ľudí, ktorí vám budú ponúkať žltý kvet, určite neodmietnite a prispejte pár centami na dobrú vec, pretože každý cent je peniaz a zíde sa.

Text: Alexandra Bartlová

Ilustračné foto

Karin Kubíková

Pozitívnym prístupom som si prešla päťročnou cestou aj (šéf)redaktorky. Rádio bolo pre mňa na FMK tou najlepšou voľbou.

Viac zaujímavých článok z nášho webu