dec 052017
 

December sa nezvratne blíži, no skôr ako doma začnete vyzdobovať, navštívia vás Vikingovia. Ich návrat je naplánovaný na koniec novembra, kedy vyjde ďalšia, v poradí už 5. séria zachytávajúca osudy nebojácnych moreplavcov žijúcich v blízkosti prekrásnych fjordov.


Napriek tomu, že History je známe prevažne kvôli dokumentárnym filmom, tentoraz majú v rukách ozajstné eso. Seriál Vikingovia si od marca 2013, kedy bola odvysielaná prvá časť, získal takmer 5 miliónov fanúšikov na Facebooku (https://www.facebook.com/Vikings/) a 1 milión na Instagrame (https://www.instagram.com/historyvikings/), čo znamená, že sa jeho popularita nedá spochybňovať. Pre tých z vás, ktorí ho tiež obľubujú, máme dobrú správu. Nepotrvá dlho a seriál opisujúci dávne ságy o Ragnarovi Lothbrokovi sa k vám opäť vráti. Zatiaľ čo 4. séria bola rozdelená na dve 10-epizódové polovice, piata v tomto neobvyklom trende hodlá pokračovať. Prvých 10 epizód tak bude odvysielaných od 29. novembra 2017 do 24. januára 2018. Druhých 10 môžete očakávať na jeseň roku 2018.

V novej sérii sa budeme môcť tešiť na nové tváre, medzi nimi aj na Jonathana Rhys Meyersa, známeho vďaka stvárneniu Henricha VIII. v seriáli Tudorovci (2007-2010), za ktorým stojí, mimochodom, ten istý muž, ako za Vikingmi – 65-ročný anglický scenárista, Michael Hirst.

Fotka zo 4. série, Bjorn (Alexander Ludwig) v boji s medveďom

Katheryn Winnick ako Lagertha

 

Základné “ploty” 5. série:

V Nórsku vypukne občianska vojna, ktorú budú mať na svedomí Ragnarovi synovia. Najmladší Ivar “The Boneless” (Alex Høgh Andersen), podporovaný bratom Hvitserkom (Marco Ilsø) a kráľom Haraldom (Peter Franzén), si uzurpuje titul kráľa Kattegatu, načo sa jeho starší brat Ubbe (Jordan Patrick Smith) spojí s Ragnarovou prvou ženou a divákmi obľúbenou Lagerthou (Katheryn Winnick).

 

Jonathan Rhys Meyers v roli Heahmunda

 

V Británii sa Aethelwulf (Moe Dunford), kráľ Wessexu a Mercie, rozhodne za pomoci biskupa Heahmunda (Jonathan Rhys Meyers) odplatiť Severanom.

V Stredozemnom mori sa Ragnarov najstarší syn Bjorn “The Ironside” (Alexander Ludwig) vydáva za svojím snom a púšťa sa do bádania po severe Afriky.

Ďaleko od Európy a tohto všetkého, ďaleko na Atlantickom oceáne, Floki (Gustaf Skarsgård) učiní objav, ktorý navždy zmení svet Vikingov…

 

 

Trailer:

 

Zdroje: history.com, facebook, instagram, youtube

Viac zaujímavých článok z nášho webu