apr 212013
 

Piatok večer zažila Bratislava bezpochyby koncert roka. Americká speváčka Beyoncé sa predviedla po prvýkrát slovenským fanúšikom v rámci svojho „Mrs. Carter Show Tour“ na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu (Slovnaft Arena). Takmer dvojhodinový koncert si vychutnalo vo vypredanej hale približne 10 000 nadšencov. Na mieste nechýbalo ani rádio Aetter.

Tretia zastávka v rámci celosvetového turné speváčky Beyoncé bola 19.4.2013 práve metropola Slovenska. Koncertu v Bratislave sa zúčastnili ľudia zo širokého okolia. Nechýbali fanúšikovia z Česka, Poľska, Maďarska, Nemecka či dokonca z ďalekej Brazílie.

Do Bratislavy si Beyoncé priniesla svoj vlastný 150 členný tím. Pôvodne s ňou mali do Bratislavy  priletieť aj Jay-Z a dcéra Blue Ivy Carter. Potvrdili to aj samotní organizátori koncertu, no nakoniec sa  tak nestalo. Beyoncé priletela v dopoludňajších hodinách na bratislavské letisko súkromným lietadlom v spoločnosti svojej mamy. Tá sa počas celého tour stará o dcérin make-up a vlasy. O bezpečnosť v deň koncertu sa v okolí zimného štadiónu staralo niekoľko ďalších stoviek externých pracovníkov.

Napriek prísne utajovanému príchodu na letisku už na speváčku čakalo niekoľko fanúšikov a novinárov. Beyoncé urobila práve v Bratislave obrovské gesto. Cestou z letiska dvom nič netušiacim dievčatám odovzdala osobne lístky na jej koncert, dala im autogram a vyfotila sa s nimi. Celé to z auta natočila jej asistentka (video tu). Niečo podobné urobila Beyoncé vôbec po prvýkrát. Speváčka prišla priamo z letiska do haly, kde sa až do začiatku koncertu pripravovala na svoje vystúpenie.

aetter4 aetter3 aetter6

Celý koncert začal s vyše hodinovým meškaním – približne o štvrť na desať. Mrs. Carter svoju šou otvorila songom „Run The World (Girls)“,  ktorý pochádza z jej posledného albumu „4“. Bratislavu práve po tejto pesničke privítala slovami: „Ahoj, Bratislava, vaša krajina je krásna.“

Ku koncu koncertu Beyoncé z hlavného pódia doslova preletela ponad celú halu na druhé menšie pódium umiestnené priamo medzi divákmi. Tam odspievala hity „Love on Top“, „Irreplaceable“, Resentment” a „Survivor“. Práve tu Beyoncé pobozkala dievčatko s onkologickým ochorením a podala ruku ďalším desiatkam fanúšikov. Beyoncé niekoľkokrát vyhlásila aj to, že sa teší na svoju ďalšiu návštevu v Bratislave!

524846_10151553454824162_1718737465_n

Na pódiu speváčku doprevádzala čisto ženská skupina, ktorá si hovorí „The Sugar Mamas“. Tú speváčka zostavila už v roku 2006. Jedinú mužskú časť tanečníkov, ktorí sa spolu s Beyoncé predstavili na pódiu, tvorí francúzske tanečné duo Les Twins. To tvoria dve identické dvojičky Laurent a Larry Bourgeois.

Takmer dvojhodinový koncert Beyoncé zakončila skladbou „Halo“. Tu už stála na nohách a spievala celá hala. V závere koncertu ešte Beyoncé zagratulovala svojej tanečníčke Ashley k narodeninám. To, že Beyoncé si svojich fanúšikov naozaj váži, dokázala aj po koncerte, keď pri odchode na svoj hotel na rozlúčku priamo zo svojej limuzíny zamávala fanúšikom, ktorí práve odchádzali z tejto nezabudnuteľnej šou.

aetter5 aetter2 aetter1

Beyoncé Giselle Knowles turné pomenovala po svojom manželovi Jay-Z, ktorého pravé meno je „Shawn Carter“. Turné začalo 15. apríla v Belehrade a skončiť by malo 13. septembra v Rio De Janeiro. Celkovo je na pláne viac ako 60 koncertov, z toho 35 je v Európe. Najviac koncertov na speváčku čaká v Londýnskej O2 aréne, kde odohrá až 6 koncertov. Celkovo sa však v Londýne predstaví 7-krát. Najmenšou halou, v ktorej sa počas turné predstaví, bol práve bratislavský Zimný štadión Ondreja Nepelu (Slovnaft Arena). Fotky z „nášho“ koncertu umiestnila Beyoncé aj na svoj blog.

Text: Dušan Marko, Foto: Dušan Marko, Beyonce.com

Viac o mne

Andrej Brník

Mám rád to čo robím a čo robím sa snažím robiť na 100%. Niekedy je to so mnou síce na nevydržanie, ale aj napriek tomu si myslím, že som celkom spoločenský.
Viac o mne

Viac zaujímavých článok z nášho webu

  • Ďaľšie lístky na Beyoncé v Bratislave!Ďaľšie lístky na Beyoncé v Bratislave! BRATISLAVA: Slovensko zažije už 19. Apríla koncert roka ! Bratislave sa na Zimnom štadióne O.Nepelu, predstaví americká diva Beyoncé. Držiteľka sedemnástich cien Grammy svoju The Mrs. […]
  • OneRepublic si podmanili Bratislavu ! OneRepublic si podmanili Bratislavu ! Obrovský stage a veľkolepá svetelná šou patrila v pondelok Bratislave. Jedna zo zastávok aktuálneho turné americkej skupiny bolo 17. februára práve hlavné mesto Slovenska. Zoskupenie […]
  • Hviezdny návrat Justina Timberlakea!Hviezdny návrat Justina Timberlakea! Bývalí člen skupiny 'N Sync Justin Timberlake dobyl albumový rebríček so svojím novým albumom „The 20/20 Experience“  v USA aj Veľkej Británii ! Ide o tretí štúdioví album interpréta. Svoj […]
  • Rita Ora s novým videoklipomRita Ora s novým videoklipom Speváčka Rita Ora, ktorú poznáme najmä vďaka jej spolupráci s Dj Fresh-om a ich spoločným singlom "Hot Right Now", včera predstavila nový videoklip. Pre britský objav minulého roka je to […]
  • Selena Gomez sa predstaví ViedniSelena Gomez sa predstaví Viedni Len dvadsaťročná americká speváčka a herečka Selena Gomez sa po prvýkrát predstaví už 17. septembra v Rakúskej metropole. Selena Gomez navštívi Viedeň v rámci svojho „Stars Dance Tour […]