dec 062017
 

Európske mestá mávajú počas zimy čarovnú atmosféru a sú vyhľadávané turistami z celého sveta. Spoznaj predvianočnú krásu miest aj mimo Slovenska. Možno ťa prekvapí, v akých mestách sa nachádzajú tie najkrajšie vianočné trhy Európy a že za nimi nemusíš vôbec ďaleko cestovať.                       


…….1. Praha, Česko

Krásu a atmosféru vianočných trhov v centre Prahy na Staromestskom a Václavskom námestí ocenil tento rok prestížny týždenník US News & World Report. Vo svojej cestovateľskej rubrike ich zaradil medzi 10 najkrajších na svete. Vianočné trhy sa začali 2. decembra a potrvajú až do 6. januára 2018.

Staromestské námestie

Karlov most

2. Viedeň, Rakúsko

Obľúbeným cieľom Slovákov je v predvianočnom období Viedeň. To najpodstatnejšie z vianočných trhov sa odohráva pred radnicou, kde je viac ako 300 stánkov. Tohtoročné trhy začali 17. novembra a budú trvať až do Vianoc, 26. decembra 2017.

Viedenská radnica

3. Budapešť, Maďarsko

Na budapeštianskom Vörösmartyho námestí sa tento rok koná už 16. ročník tradičných vianočných trhov, ktoré patria medzi desať najkrajších v Európe. Jedinečnosťou tohto trhu je, že okrem rôznych vianočných špecialít môžete využiť aj klzisko s rozlohou 200 m². Vianočné trhy sú otvorené od 27.novembra do 31. decembra 2017.

4. Norimberg, Nemecko

Jedny z najstarších trhov na svete majú dve stránky – nemeckú a medzinárodnú. V tej národnej majú miesto norimberské perníky, norimberské víno a punč. Najväčšou ozdobou trhov, „mesta z dreva,“ je ale norimberský vianočný anjel. Vianočné trhy sú otvorené od 1. decembra a potrvajú do 24. decembra 2017.

Christkindlesmarkt

5. Krakow, Poľsko

Vianočné trhy v poľskom Krakove majú dlhú tradíciu. V drevených stánkoch na Hlavnom námestí sa predávajú ručné výrobky miestnych umelcov. Vianočnú náladu dokresľujú zvuky kolied, môžete vidieť ukážky ľudových tancov alebo szopky – pouličné betlehemy s farebnými bábkami. Trhy sa začali 25. novembra a skončia 26. decembra 2017.

Hlavné námestie

Zdroje: shutterstock.com, cnn.com

Viac zaujímavých článok z nášho webu