websuport vrch

apr 192012
 

TRNAVA. Je to už 25 rokov, čo režisér Matt Groening vymyslel úplne prvý diel najúspešnejšieho animovaného seriálu. Obľúbená Simpsnova rodinka sa na televíznych obrazovkách prvýkrát objavila presne pred štvrťstoročím – 19. apríla 1987.

Na to, aby si získala srdce celej Ameriky jej stačili iba 2 minúty. Štúdio Fox sa preto rozhodlo, že hlavným postavám Homrovi, Marge, Bartovi, Lise a Maggie vyhradí priestor v hlavnom vysielacom čase. Pravidelné vysielanie Simpsonovcov sa začalo 17. decembra 1989. Diváci po celom svete sadajú pred televízne obrazovky už 23. sezónu, aby mohli sledovať ich humorné dobrodružstvá. Zmluvu majú zaistenú aj na ďalšie dva roky. Za celú existenciu seriálu sa v ňom objavilo množstvo slávnych osobností, ako napríklad Tony Blair, Paul McCartney, Elton John, Britney Spears a veľa ďalších. Medzi známymi osobnosťami je všeobecne známe heslo: ” Kto sa neobjavil v Simpsonovcoch, ako by ani nebol”. Vo februári tohto roku sa odvysielal jubilejný 500. diel a v roku 2006 sa nám táto celosvetovo známa rodinka v celovečernom filme dostala aj do kín.

Myslíte, že Simpsonovci sú aj po 25 tich rokoch stále vo "forme" ?

View Results

Text: Kristína Pomsárová

Viac o mne

Andrej Brník

Mám rád to čo robím a čo robím sa snažím robiť na 100%. Niekedy je to so mnou síce na nevydržanie, ale aj napriek tomu si myslím, že som celkom spoločenský.
Viac o mne

Viac zaujímavých článok z nášho webu