RELAMA

Tanečná škola aj na tvojej univerzite

jún 172011
 

Festival ponúka pestrú prehliadku čerstvých zoskupení aj interpretov, ktorí sú v našich končinách menej známi. Vybrali sme pre vás tri tipy pozurohodných kúskov muziky, ktorú sa oplatí počuť. Navyše spojené so živým prevedením počas letných júlových dní.

Islet je britská štvorica z Cardiffu, ktorá podľa vlastných slov hrá experimentálny rock. Ide však o milé zoskupenie mladých ľudí, troch pánov a jednej dámy, ktorí spolu poväčine energicky búšia do jedného až štyroch bubnov, klávesov a k tomu ešte aj spievajú. Tie prístupnejšie skladby znejú ako neškodné veselé indie, na ktorom sa dá zabaviť a zatancovať. No Islet v sebe nesú aj odvážnu dávku originality, v piesňach, ktoré stoja viac na perkusiách a rytmoch, pred sebou zrazu máte naozaj experiment. Aj These New Puritans využívajú najmä bicie nástroje, no Islet nesmerujú do industrialu, stále ostávajú živí a jednoduchými vokálmi podobnými MGMT svoju hudbu humanizujú. Kapela vznikla v roku 2009 a zatiaľ vydala dva minialbumy Celebrate This Place a Wimmy.
The Death Set evokujú oveľa priamočiarejší rock spojený s elektronikou a rapovo-spievaným hlasovým prejavom. Ide o čosi staršiu formáciu zo Sydney, ktorá vznikla v 2005 a už má čo-to za sebou. Vydali tri albumy pod značkou Ninja Tune, ten ostatný im vyšiel v marci tohto roku. Kritici ich označujú aj ako austrálskych Beastie Boys, no The Death Set predsa len viac smerujú k rocku a gitarám. Ich invenčnosť spočíva v nenásilnom a súčasne dôslednom kombinovaní elektra a živých nástrojov, pričom skladbám na napätí dodáva aj obmena vypätejších a uvoľnenejších pasáží. Členovia sú zvyknutí na živelné koncerty v obklopení fanúšikov, čo na Pohode pravdepodobne nezažijeme, ale po vypočutí skladieb na ich oficiálnom webe si určite poviete, že pôjde o jedno z najnadupanejších vystúpení.
Ofrin sú izraelsko-nemeckou zostavou zoskupenou okolo anglicky spievajúcej vokalistky Ofri Brin. Kapela hrá príjemný pop pretkaný elektronickými hrami muzikantov. Veselý minimalizmus vás neuspí ale nadchne a postupným vrstvením motívov vás Ofrin na chvíľu omámi, aby sa hneď vrátil k svojej pôvabnej jednoduchosti. Kým jednu minútu vaše uši podrobuje hlboký beat, tá ďalšia na vás už chrlí gitarové riffy.

Viac o mne

Andrej Brník

Mám rád to čo robím a čo robím sa snažím robiť na 100%. Niekedy je to so mnou síce na nevydržanie, ale aj napriek tomu si myslím, že som celkom spoločenský.
Viac o mne

Viac zaujímavých článok z nášho webu

  • Druháci, kam na prax?Druháci, kam na prax? S príchodom letného semestra nás neobišiel ani nový, (ako vždy) perfektne zorganizovaný rozvrh. Všetkým druhákom v ňom svieti neprehliadnuteľné okienko týkajúce sa praxe, ktorá nás […]
  • Svetové diamanty na Zlatých pieskochSvetové diamanty na Zlatých pieskoch Základné informácie o tomto ročníku Uprisingu sme vám už priniesli, poďme sa pozrieť bližšie na program a vypichnúť mená, ktoré zaujali našu redakciu.
  • Pomôžte deťom!!! (Benefičná akcia)Pomôžte deťom!!! (Benefičná akcia) Príďte sa zasmiať a podporiť dobrú vec. Už po druhýkrát improvizačná benefičná akcia IBA oko 2! Sľubujeme Vám, že Vás bude od smiechu bolieť brucho.
  • Rádio Aetter.sk získalo nový rozmer!Rádio Aetter.sk získalo nový rozmer! Modernizácia štúdia aj vďaka podpore z  Nadačnému fondu Slovenskej sporiteľne v Nadácii Pontis Trnava, 29. 10. 2014 – Študenti Fakulty masmediálnej komunikácie  Univerzity sv. Cyrila […]
  • Myslíš, že si kreatívny? Jaroslav Zacko Ti odpovie!Myslíš, že si kreatívny? Jaroslav Zacko Ti odpovie! Ani FMK nezabúda na nádielku od Mikuláša. Atteliér event je podujatím, kde by ste 6.decembra určite nemali chýbať. Nápady, tvorivosť či inšpiráciu dostanete do balíčka od Jaroslava Zacka. […]

  4 786 komentárov to “Svieža Pohoda”