dec 102017
 

Jedna z najúspešnejších hudobných autoriek a speváčok Sia sa ujala tohtoročných Vianoc vo vlastnom štýle. Jej nový vianočný album Everyday is Christmas je plný jej vlastných „kolied“, ktoré si získajú aj vás.


Sia nám už niekoľkokrát dokázala, že jej talent ide za hranice nemožného. Posledné roky sa jej pesničky dostávali na najvyššie priečky rebríčkov po celom svete a vyzerá to tak, že Sia si chce podmaniť rebríček vianočných hitov, čo sa jej aj pomaly darí. Hneď po vydaní sa jej najnovší klenot Everyday is Christmas umiestnil na 9. mieste rebríčka Billboard‚s Holiday Digital Song Sales.

Fanúšikovia mohli o tomto, vtedy ešte pripravovanom kúsku, počuť už v koncom augusta, kedy speváčka potvrdila, že sa bez nej tieto Vianoce nezaobídeme. 30. augusta bol spustený predpredaj, ktorý zožal nečakaný úspech. Title track Santa’s Coming For Us bol vydaný takmer mesiac pred samotným albumom a Snowman pár dní na to. Skladby sa odlišujú v charaktere melódie aj textom.


Santa’s Coming For Us je prvým a titulným songom tejto nahrávky, a pokiaľ ešte nie ste naladení na vianočné nákupy, reklamy, atmosféru a všetko s tým spojené, zaručujeme vám, táto pieseň to zmení v okamihu. Charakter titulu sa blíži k žánru dance-pop a nikoho nenechá sedieť a prizerať sa na žiadnej vianočnej zábave. Text hovorí o tom, ako sa „vzduch napĺňa vôňou horúcej čokolády“, a ako by sme sa mali pustiť do príprav „vyberaním vianočných stromčekov“, pretože ten dlho-očakávaný starý fúzatý pán „Santa príde do mesta“Candy Cane Lane sa neodkláňa melódiou od titulnej skladby. Je to tiež pieseň plná veselej a zároveň sviatočnej melódie sprevádzanej rolničkami, zvonmi a sprievodným pianom. „Vianoce na teba čakajú,“ hovorí jedna z fráz refrénu piesne.

Treťou skladbou nahrávky je Snowman, ktorú Sia použila ako promo-singel pre tento album. Na rozdiel od dvoch predchádzajúcich piesní je plná melanchólie, ktorá robí pieseň, o to „vianočnejšou“. „Snehuliak neplač, neboj sa slnka, veď kto ma potom bez nôh bude niesť?“ je jednou z ikonických a komických pasáží v piesni. V piesni Snowflake sa stáva Sia sentimentálnou, kde používa snehovú vločku ako symbol našich detí. Spieva v nej o rodinnom kruhu ako o pravom význame Vianoc.


Album obsahuje ďalších 6 skladieb, ktoré spravia vaše sviatky nezabudnuteľné, veselé, plné rodinnej atmosféry a smiechu. Everyday Is Christmas je dostupný od 17. novembra a titulná pieseň Santa’s Coming For Us je v sprievode jednoduchej animácie dostupná pre všetkých na Youtube.

 

Zdroje: Youtube, Facebook, Billboard.com, Spotify, Genius.com

Viac zaujímavých článok z nášho webu