apr 102014
 

donutilRTVS pripravuje s ČT ďalší spoločný seriál. Opäť z lekárskeho prostredia

Česká televízia začala nakrúcať nový seriál s hercom Miroslavom Donutilom v hlavnej úlohe. Koproducentom je filmová spoločnosť Bionaut, za slovenskú stranu okrem RTVS aj producentka Zuzana Mistríková zo spoločnosti PubRes.

Dielo, inšpirované britským originálom Doc Martin, rozpráva príbehy špičkového chirurga Martina Elingera, ktorý sa presťahuje do zabudnutej dedinky v Beskydoch. Pre svoje arogantné správanie má však problém zapadnúť medzi miestnych obyvateľov.

Okrem Miroslava Donutila sa v seriáli objavia Jitka Čvančarová, Václav Kopta, Tomáš Měcháček či Jana Štěpánková. Priestor však dostane aj viacero slovenských hercov vrátane Gabriely Marcinkovej, ktorá stvárni drzú a uletenú sestričku.

„Elinger sa správa špecificky, ale u lekárov záleží ako pri každej profesii hlavne na tom, či sú dobrí alebo zlí. A toto je dobrý doktor,“ uviedol M. Donutil, ktorého podľa ČT zaujal predovšetkým scenár.

„Mne sa páči , že to vlastne ani nie je seriál. Každá epizóda sa venuje jednému ucelenému príbehu a moja postava prechádza celým dejom,“ dodal.

Podľa Vratislava Šlajera, producenta Bionautu, sa diváci môžu tešiť na vtipné dialógy, zábavné postavy a tých najlepších českých a slovenských hercov. „Príbehy majú rýchle tempo, originálne lekárske zápletky a predovšetkým humor. Navyše sa dej odohráva v nádhernom prostredí Beskýd, takže sa bude na čo pozerať,“ hovorí producent.

Režisérom seriálu s pracovným názvom Doktor 21251212006_gal_30-600x400Martin je Petr Zahrádka, na scenári inšpirovanom britským originálom sa podieľajú Štefan Titka, Tereza Dusová, Tomáš Končinsky a Ondřej Provazník, autori inej série ČT Nevinné lži, seriálu HBO Terapia či filmov Pouta a Smradi.

Podľa ich scenára sa okrem M. Donutila v seriáli objavia hlavne mladé postavy, ktoré lekára nenechajú pokračovať v zabehnutých koľajach večného hundroša. Úlohu osudovej ženy – učiteľky z miestnej základnej školy dostala Jitka Čvančarová.

 
Text: Veronika Buláková
Zdroj: medialne.sk

Lenka "Smarty" Ďurišová

Milujem prácu s ľuďmi, spoznávanie tých nových a nekonečné množstvo možností učiť sa. Toto všetko mi poskytuje rádio Aetter.sk, kde pôsobím tretí rok ako redaktorka spravodajstva.
Čo ma vystihuje?
,,Prudký jed býva v malých fľaškách!" - áno, okrem iného, aj moje centimetre. 🙂
A nie, moja prezývka nie je odvodená od "smart". 😀

Posledné príspevky autora Lenka "Smarty" Ďurišová (pozri si všetko)

Viac zaujímavých článok z nášho webu

  • Odborári Amazonu vytasili najzákernejšiu zbraň: Hrozia štrajkom pred VianocamiOdborári Amazonu vytasili najzákernejšiu zbraň: Hrozia štrajkom pred Vianocami Odborári Amazonu vytasili najzákernejšiu zbraň: Hrozia štrajkom pred Vianocami Zamestnanci nemeckých logistických centier najväčšieho svetového internetového predajcu Amazon plánujú na […]
  • Aj oči budú jesť! McChicken, McWrap, McMuffin alebo McCountry. Toto všetko nám už je dávno veľmi známe. No, počuli ste už o McWalk? Nejde o jedlo, ale o módnu prehliadku v Štokholme, na ktorej slávna sieť […]
  • Sluha dvoch šéfov trošku netradične v kaviarniSluha dvoch šéfov trošku netradične v kaviarni Divadlo v súčasnosti neprežíva extrémny rozkvet, ale ak by sme si častejšie mohli vychutnať takúto reklamu, určite by nás to doň lákalo ešte viac. Herec Martin Šachala sa v kaviarni […]
  • Na vytvorenie vlastného filmu nepotrebuješ žiadnych sponzorovNa vytvorenie vlastného filmu nepotrebuješ žiadnych sponzorov V štúdiu rádia Aetter sme v pondelok večer privítali tvorcov filmu Kobieta. Talentovaní študenti FMK nám prezradili nielen dej filmu, ale aj to, kto je hlavným hrdinom,  prečo a ako film […]
  • Skončíme s prácou v Anglicku? Skončíme s prácou v Anglicku? Do Veľkej Británie príde každoročne viac ako 300-tisíc prisťahovalcov. Podľa slov súčasného premiéra Davida Camerona využívajú imigranti štedrý sociálny systém. Po májových voľbách chce […]