apr 192013
 

Nový festival, ktorý sa v Bratislave na Tyršovom nábreží bude konať v dňoch 20. a 21. júna, postupne zverejňuje mená interpretov, ktorí na ňom objavia.

Zo zahraničných mien organizátori už pred časom ohlásili príchod britských priekopníkov ambient housu The Orb, kanadského rockového tria Danko Jones, rakúskej downtempovej dvojice Tosca či britskej vokálnej formácie The Boxette.
Potvrdené boli už aj prvé dve domáce mená. Sú nimi držitelia cien za albumy roka z tohtoročných Radio_Head Awards Vec Tomáš Sloboda & Sounds Like This.
Včera však festival ohlásil účasť ďalších dvoch veľmi dôležitých interpretov, a to anglickej kapely Everything Everything a Stereo MCs, ktorí vystúpia s dídžejským setom.
Lístky na festival sa momentálne dajú kúpiť za 39 eur.

Pod názvom Everything Everything funguje štvorica hudobníkov pôsobiacich v Manchestri už šesť rokov. Hudobné štýly, ktoré sú pre nich typické by sa dali označiť ako gitarový pop, no ich eklektický zvuk sa často pohybuje naprieč žánrami a badať u nich rôzne hudobné vplyvy od Michaela Jacksona, The Beatles, cez Radiohead až po R. Kellyho.
Kapelu založili v roku 2007 ešte počas štúdií na univerzite kamaráti Jonathan Higgs (vokály, gitara, klávesy), Jeremy Pritchard (basgitara, vokály), Michael Spearman (bicie) a Alex Niven (gitara). Niven však po dvoch rokoch kapelu opustil, aby sa mohol venovať štúdiu a písaniu, a nahradil ho gitarista Alex Robertshaw.
V roku 2008 kapela vydala debutový singel Suffragette Suffragette a po ňom nasledovala veľmi úspešná skladba Photoshop Handsome, ktorá definitívne ukázala, že Everything Everything si zaslúžia svoje pevné miesto na hudobnej scéne.
Debutový album Man Alive prišiel v roku 2010 a s ním aj nominácie na BBC Sound of 2010 či Mercury Prize. Debut zaujal najmä nepredvídateľným, nákazlivým popom a Jonathanovým falzetom. Nasledovalo intenzívne koncertné turné, predskakovanie Snow Patrol a neskôr aj práca na druhom albume.
Ten vyšiel v januári tohto roku pod názvom Arc a členovia kapely o ňom tvrdia, že je oveľa úprimnejší ako ich debut. Z novinky zatiaľ vyšli tri úspešné single: Cough Cough, Kemosabe a Duet.

Pozrite si videoklip k ich skladbe Cough Cough, ktorá sa stala pilotným singlom ich druhého albumu.

Text: Lenka Molnárová
Zdroj: Hudba.sk
Video: www.youtube.com

Karin Kubíková

Pozitívnym prístupom som si prešla päťročnou cestou aj (šéf)redaktorky. Rádio bolo pre mňa na FMK tou najlepšou voľbou.

Viac zaujímavých článok z nášho webu

  • Hudba z IslanduHudba z Islandu Nestáva sa tak často, že by do mainstreamových slovenských rádií prišla hudba z ostrova, ktorý je snom mnohých cestovateľov, prípadne moderátorov aetteru, no jednoducho z Islandu. Stalo sa […]
  • Avril Lavigne je späť!Avril Lavigne je späť! Kanadská speváčka a skladateľka Avril Lavigne sa vracia na hudobnú scénu. Minulý týždeň predstavila novú skladbu Here's To Never Growing Up, ktorá sa stala prvým singlom z jej […]
  • Členovia Two Door Cinema Club prišli o hlavy!Členovia Two Door Cinema Club prišli o hlavy! Kapela Two Door Cinema Club zverejnila pred dvoma dňami videoklip k ich najnovšiemu singlu Handshake. Táto skladba je už v poradí štvrtou piesňou, ktorá reprezentuje ich najnovší album […]
  • Čo možno (ne)viete o najhranejšej skladbe Vianoc?Čo možno (ne)viete o najhranejšej skladbe Vianoc? Nepochybne všetci poznáme pieseň Last Christmas. Počujeme ju každé Vianoce už niekoľko rokov. Je to taká vianočná klasika, ktorá nebrnká na „nervy“ ako dnešné novšie piesne. Skladba […]
  • Kolaborácia Kanyeho Westa a Paula McCartneyho s novým klipom Kolaborácia Kanyeho Westa a Paula McCartneyho s novým klipom Spolupráca bývalého člena The Beatles a amerického rapera prekvapila. Nikto nečakal, že sa práve 2 ľudia z tak odlišných hudobných svetov spoja. Fanúšikovia ihneď nepochopili, že pôjde o […]