jún 262011
 

Festival Pohoda je bohatý aj na sprievodné aktivity, ak sa vám večer zažiada filmový klub, nech sa páči. Alebo dostanete chuť na horúci čaj a otvorenú diskusiu, aj v tomto prípade si môžete nájsť ten pravý stan. Adrenalínové atrakcie, literárny kútik alebo rýchlokurz tanca, toto všetko je súčasťou festivalu. A poteší aj výtvarne a vizuálne zameraných fanúšikov.

V prvom pláne sa vizuál prejaví pod novým zastrešením občianskeho združenia Street art communication, ktoré sa postará o grafickú prezentáciu festivalu. Umelci budú maľovať v teréne, zhostia sa aj workshopov, kde zaškolia záujemcov o graffiti body painting a maľovanie na tričká a odprezentujú slovenský i ten medzinárodný street art.
Ďalšie „ozetko“ Euforion zastrešuje Kreatívnu zónu, kde okrem priestoru pre profesionálnych umelcov bude lákať aj návštevníkov.
Tradične sa bude maľovať na betónové kvádre, predstavia sa umelci, fotografi, graffiti zástupcovia, realizovať sa budú študenti i profesionáli. Ako sa dňami bude Pohoda čoraz viac meniť a spestrovať, budete môcť vidieť na vlastné oči.
Prezentovať sa bude aj niekoľko galérií, bratislavská SPACE s diskusiou o súčasnom umení a Galéria 4D sa zameria na sochu.
Ani tento rok nebude chýbať výstava Ctibora Bachratého, ktorú nemôžete minúť, fotografie z minulých ročníkov sú totiž vystavené na rázcestí medzi jednotlivými pódiami a ľudia okolo nich prechádzajú denne. Pri troške šťastia sa na jednej z nich možno aj nájdete.
Pri tematike vizuálu nemôžeme zabudnúť na reklamné spoty, za ktorými stojí štúdio Milk a v hlase zo sprievodného komentára môžete spoznať našu študentku Lucku Dubačovú. S festivalom je spätá aj naša čerstvá absolventka Katka Acélová, ktorá bude oficiálne fotiť dianie počas štyroch dní kultúrneho sviatku.

Viac o mne

Andrej Brník

Mám rád to čo robím a čo robím sa snažím robiť na 100%. Niekedy je to so mnou síce na nevydržanie, ale aj napriek tomu si myslím, že som celkom spoločenský.
Viac o mne

Posledné príspevky autora Andrej Brník (pozri si všetko)

Viac zaujímavých článok z nášho webu