máj 142017
 

Včera (13.5) sa v ukrajinskom Kyjeve konal už 62. ročník Veľkej ceny Eurovízie. V dvoch semifinálových a v jednom veľkom finálovom kole súťažilo až 42 (nie len) európskych krajín. Víťazom sa stal portugalský spevák Salvador Sobral so skladbou Amar Pelos Dois.


Ak máte pocit, že Eurovízia produkuje skladby „na jedno kopyto“, tohtoročný víťaz vás milo prekvapí. Svedčí o tom aj jeho ďakovná reč.

,,Žijeme vo svete jednorázovej hudby, „fastfood“ hudby, bez akéhokoľvek obsahu. Myslím si, že toto môže byť víťaztvo hudby a ľudí, ktorí ju tvoria. Hudby, ktorá niečo znamená. Nie je to o ohňostrojoch, hudba je o pocitoch a emóciach. Pokúsme sa to zmeniť a vráťme sa k podstate hudby, pretože to je to, na čom záleží.“ 

Víťaz Veľkej ceny Eurovízie Salvador Sobral

https://www.instagram.com/p/BUDNxvIlpIy/?taken-by=eurovision

Tu je víťazná skladba s názvom Amar Pelos Dois.

O Eurovízii sme vysielali aj u nás v Aetteri:

Zdroj: youtube, facebook

Mirco

Mirco

Možno to je klišé, ale Aetter je pre mňa splnený sen. Keď som bol ešte mini, zvykol som sa nahrávať na magnetofón a každému som vždy hovoril, že keď ,,vyrastiem" chcel by som do rádia. Vyrástol som (asi aj viac ako by bolo dobré 🙂 ) a Aetter mi ponúkol skvelú príležitosť ako si plniť tento detský sen.
Mirco

Viac zaujímavých článok z nášho webu